Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbalový hříšník adekvátní trest

Trest pro Limberského? Smeták a zametat ulice, píše fanoušek

David Limberský a metař
Zdroj: Mediafax

Na Spartě ho nikdo moc nemusí, to je známá věc. Fotbalista David Limberský slýchává při zápasech na Letné často dost ošklivé urážky. Při klíčovém utkání jara, ve kterém Plzeň vlastně odstřihla Spartu z boje o titul, ale zareagoval na hanlivá slova po svém. Fanouškům ukázal zdvižené prostředníčky a teď to pořádně schytává!

Počátek velké nenávisti mezi sparťanskými fanoušky a plzeňským obráncem se datuje do roku 2012. Tehdy Limberský nafilmoval penaltu, díky které Západočeši vyhráli ostře sledovaný šlágr. Po utkání se navíc do Sparty, svého bývalého klubu, pořádně opřel. Od té doby příznivce Letenských jeho jméno dráždí jako býka rudý hadr.


Urážky a nepřátelské transparenty nejsou během zápasů dvou nejsilnějších ligových klubů ničím výjimečným. A platilo to i jarním duelu v Praze. Limberský v závěru prostě už neudržel nervy na uzdě a směrem ke sparťanským fanouškům ukázal vztyčené prostředníčky!

David Limberský
Zdroj: profimedia.cz David Limberský


"Reprezentant? Ubožák, to má být vzor pro děti? Obléct oranžovou vestu a vzít smeták a zametat ulice, hřebínek by mu hned spadl!!! Ještě by mu měli vzít na půl roku peníze a mel by se veřejně omluvit!! Primadona namachrovaná, co říkáte?" nebral si servítky v diskuzi na sociální sítí René Sikora.Limberský už také zná za své přehnané gesto trest. Zápasový distanc nedostal, disciplinárka sáhla po jiné formě. Dvaatřicetiletému obránci nařídila fotbalově prospěšnou činnost ve formě trénování mládeže. Pochopitelně jinde, než v Plzni.


"Nechápu co jim ty děti udělaly, že dostanou takový trest," napsal Roman Kadlec. "Rovnou půjde trénovat mládež Sparty," směje se uživatel s přezdívkou Malý Capko.

Kontroverzní oslava Davida Limberského - 1
Zdroj: profimedia.cz Kontroverzní oslava Davida Limberského


A to není všechno. Limberský ještě dostal k netradiční formě trestu i peněžitou pokutu ve výši 50 tisíc. Je to ale dostatečně velká suma? "Z "pokuty" 50 tisíc, si něco bude dělat..tomu se ani nedá říkat pokuta," myslí si fanynka Peťulka Gliniarczyková.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   11:30

   Barcelona Spartan Race

   12:00

   Ultra Pirineu - Trailrunning

 • Nova Sport 2

  • 08:15 10:45

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

   11:15

   UFC Now (16)

   12:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

Celý Program