kolega zavtipkoval

Absence Pastrňáka. Myslel jsem, že má kocovinu, směje se Marchand

Hokejisté Bostonu Bruins David Pastrňák a Brad Marchand
Zdroj: Profimedia
Hokejisté Bostonu Bruins David Pastrňák a Brad Marchand
Otava redakční fotka
Marek Otava
19.7. 2020 17:54
Téma:
NHL

Fanoušci Boston Bruins jsou v posledních dnech dost nervózní a řeší, co pak je s jejich největší hvězdou hokejistou Davidem Pastrňákem, který od návratu z Evropy zatím trénoval s týmem pouze jednou. Naopak jeho útočný parťák Brad Marchand si udělal ze svého kolegy trošku srandu, když novinářům řekl, že za jeho absencí stojí kocovina.

Od restartu tréninkových kempů NHL je situace okolo Davida Pastrňáka hojně sledovaným tématem. Týmy ze zámoří mohou od pondělí 13. července trénovat. Nicméně český útočník se do tréninku zatím zapojil pouze jednou, jinak chyběl.

 

Fanoušci i hokejová veřejnost tak začala řešit, copak se s nejlepším střelcem NHL děje. Podle posledních zpráv stojí za jeho absencí kompromitující fotografie, kde je ve městě se spoluhráčem Ondřejem Kaše, který zatím také netrénuje.

 

Pastrňák měl totiž údajně přijít do kontaktu s člověkem pozitivně testovaným na covid-19. Sám havířovský rodák má však testy negativní. Nicméně i tak musí zůstat v provizorní karanténě.

 

Na absenci českého útočníka se ptali novináři i jeho spoluhráče Brada Marchanda, který však všechny skrze internetový rozhovor pobavil.

 


„Víte ty zprávy o něm. Pro mě je to docela novinka. Myslel jsem prostě, že má pár dní kocovinu,“ řekl s úsměvem kanadský hokejista.


Následně však přece jenom zvážněl:„Je to smůla, když nám schází v této době, ale obávám se, že taková je teď realita. Týmy budou prostě muset být odolné a nějak se s tím vypořádat.“

 


Týmy totiž už za necelé dva týdny čeká restart NHL. Během soboty se navíc hned devět hokejistů Bostonu nezúčastnilo sobotní přípravy, kromě Pastrňáka tentokrát chyběl také David Krejčí a již zmíněný Ondřej Kaše.

 

Během pátku se navíc neobjevil na tréninku také Jakub Voráček z Philadelphie Flyers. V sobotu však už byl zpátky na ledu.

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   11:00 13:00
   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

Celý program