Aktualizováno 1.10. 2015 10:32
video dorovnal rekord raúla

500! Fenomenální Ronaldo pokořil bájnou gólovou metu

Cristiano Ronaldo dal 500. gól v kariéře

Hvězdný fotbalista Realu Madrid Cristiano Ronalo překonal další významný milník. V utkání Ligy mistrů na hřišti švédského Malmö (2:0) vstřelil svůj 500. gól v profesionální kariéře! A aby toho nebylo málo, tak rovnou přidal i trefu s pořadovým číslem 501, kterou dorovnal dosavadní klubový rekord legendárního útočníka Raúla.

Velký okamžik se odehrál v závěru prvního poločasu. Záložník Isco ideální přihrávkou poslal Ronalda na brankáře Wilanda. Portugalská superstar pak potvrdila, že se v podobných situacích nemýlí. Zkušeně si počkal a poté Wilanda technickou střelou pokořil. 500. gól byl na světě!

Na tuhle metu stačilo třicetiletému kanonýrovi jen 753 soutěžních utkání. To je obdivuhodná bilance. Není divu, že na sociálních sítích se okamžitě rozjela vlna blahopřání a gest plných uznání. S gratulací přispěchal i brankář Petr Čech.

Světlé momenty v utkání proti švédskému soupeři tím ale pro Ronalda zdaleka neskončily. O pár minut později se ještě zastřeloval, ale v poslední minutě se dočkal. Střídající Vázquez předložil největší hvězdě "Bílého baletu" míč jako na zlatém podnose a bylo to 2:0.

A 501. Ronaldův gól má také svou velkou váhu. Byl to totiž 323. zásah v dresu Realu, kterým se v klubové tabulce střelců vyrovnal bývalému dlouholetému kapitánovi a nezapomenutelné legendě Raúlovi.

"Jsem opravdu šťastný. Nejdůležitější je výhra týmu, ale nebudu lhát. Opravdu jsem toužil po Raúlově rekordu," řekl Ronaldo v pozápasovém rozhovoru. "Jsem opravdu pyšný, že se mi to povedlo. Je to fantastické," dodal.

Cristiano Ronaldo se raduje ze svého 500. gólu v kariéře
Zdroj: profimedia.cz Cristiano Ronaldo se raduje ze svého 500. gólu v kariéře

Že se anglickým celkům letos v Lize mistrů nedaří, částečně vyvrátily oba celky z Manchesteru, které otočily zápas s německými protivníky a vyhrály shodně 2:1. Manchester United doma brzy prohrával s německým vicemistrem Wolfsburgem, ale o obrat se zasloužil Juan Mata, který nejprve proměnil penaltu za ruku ve vápně a následně nahrál na vítězný gól Chrisovi Smallingovi.

Manchester City v první půli zachránil brankář Joe Hart, který chytil penaltu, ale ve druhé půli ani on nestačil na střelu Larse Stindla. Brzy ale srovnal Nicolas Otamendi a v poslední minutě rozhodl o výhře City z penalty Sergio Agüero.

2. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina A:

Šachtar Doněck - Paris St. Germain 0:3 (0:2)
Branky: 7. Aurier, 23. Luiz, 90. vlastní Srna. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.).

Malmö - Real Madrid 0:2 (0:1)
Branky: 29. a 90. Ronaldo. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ČK: 78. Yotun (Malmö).

Skupina B:

CSKA Moskva - PSV Eindhoven 3:2 (3:0)
Branky: 21. a 36. z pen. Doumbia, 7. Musa - 60. a 68. Lestienne. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (všichni Fr.). ČK: 80. Arias (PSV).

Manchester United - Wolfsburg 2:1 (1:1)
Branky: 34. Mata z pen., 53. Smalling - 4. Caligiuri. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

Skupina C:

Astana - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:1)
Branky: 77. vlastní Balta, 89. Caňas - 31. Kisa, 86. vlastní Erič. Rozhodčí: Strömbergsson - Gustavsson, Flink (všichni Švéd.).

Atlético Madrid - Benfica Lisabon 1:2 (1:1)
Branky: 23. Correa - 36. Gaitan, 51. Guedes. Rozhodčí: Rocchi - Tonolini, Cariolato (všichni It.)

Skupina D:

Mönchengladbach - Manchester City 1:2 (0:0)
Branky: 54. Stindl - 65. Otamendi, 90. Agüero z pen. Rozhodčí: Turpin - Cano, Danos (všichni Fr.).

Juventus Turín - FC Sevilla 2:0 (1:0)
Branky: 41. Morata, 87. Zaza. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.).