Cesta ze tmy

3000 fanoušků zpět na slávistickou tribunu: Plán prý podporuje Blatný

David Chmátal
David Chmátal
23.2. 2021 12:18
Téma:

Vysvitla naděje, že by se na tribuny slavistického Edenu mohli vrátit diváci. Předseda Jaroslav Tvrdík oznámil ministerstvem zdravotnictví podpořený plán pro 3000 fanoušků, z toho 1000 míst by zdarma náleželo integrovaným záchranným složkám.

Až 2000 permanentkářů a 1000 osob z řad integrovaných záchranných složek by se podle Jaroslava Tvrdíka mohlo vrátit na tribuny slávistického stadionu v rámci druhé etapy projektu Cesta ze tmy.
 


Předseda představenstva novinku oznámil na sociálních sítích. Pokračování projektu prý podpořil ministr zdravotnictví Jan Blatný.


"Ministr zdravotnictví ČR podpořil pokřačování druhé etapy pilotního projektu Cesta ze tmy. Je naděje, že na přištích zápasech by mohlo být 2000 fans z řad permanentkářů a 1000 hostů bezplatně jako dárek všem z integrovaneho záchranného systému. Všichni PCR test v den zápasu," oznámil Tvrdík pokračování projektu Cesta ze tmy.


Slavia pilotní krok projektu učinila v zápase Evropské ligy Slavia vs. Leincester a proti Pardubicím, kdy na ochozy umožnila vstup 300 čestným hostům. Ti se před vstupem podrobili PCR testům na náklady klubu.


Podívejste se na sestřih remízového zápasu Slavia vs. Leicesterem:
V druhé části projektu, startující od 7. března, chce vedení sešívaných zaplnit cca 15 % kapacity stadionu. Menší účast podle Tvrdíka zajistí dostatečné rozestupy. Účastnici se rovněž podrobí testům a od klubu dostanou respirátor FFP2.


Nicméně oznámení na sociálních sítích vyvolalo nelibé reakce. Například jeden uživatel fotodokumentací upozornil na porušení sociální vzdálenosti i absence roušek při pilotním utkání.


Ministerstvo zdravotnictví pro Nova Sport vysvětlilo činnost projektu následovně: "Obecně lze říci, že principem těchto pilotních projektů je, že všechny osoby na daném místě podstoupí PCR testy, které pořadatelé dané akce jsou schopni zajistit. Takový postup zajišťuje, že na akci nemůže být nikdo pozitivní a nedojde k přenosu nákazy onemocnění COVID-19. Do budoucna se tak jedná o příslib návratu do normálního života."

Redakce Nova Sportu také požádala o vyjádření k situaci Národní sportovní agenturu, za kterou odpověděl tiskový mluvčí: "Slavia si to domlouvá zpravidla napřímo s ministerstvem zdravotnictví. My iniciativu Cesta ze tmy, podobně jako jakoukoliv jinou formu, která pomáhá k restartování sportu, podporujeme a aktuálně komunikujeme o zapojení do projektu s řadou jiných sportovních odvětví."
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program