Publikováno 15. 7. 2018
wimbledon neuvěřitelný příběh

10 měsíců po porodu: Hrála jsem pro všechny mámy, řekla Serena

Serena Williamsová
Zdroj: Profimedia
Serena Williamsová

Když před rokem porodila svou dceru, byly vyhlídky na návrat na kurty hodně mlhavé. Serena Williamsová se svěřiůa, že skoro nemohla chodit a měla velké zdravotníé komplikace. Ale nakonec se opravdu vrátila a v oblíbeném Wimbledonu při návratu došla až do finále.

Kdekdo jí přál triumf, na její zápas s Angelique Kerberovou se přišla podívat i její kamarádka a dnes už členka královské rodiny, vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová, žena prince Harryho.


Serena Williamsová tak i přes porážku děkovala osudu, že může být zpět ve světě, který tolik miluje. "Dneska jsem hrála pro všechny mámy na světě. Snažila jsem se, ale Angelique byla neskutečná," uvedla po finálovém utkání.


"Mám za sebou fantastický turnaj. Vůbec mě totiž nenapadlo, že bych mohla dojít až takhle daleko," přidala. "Proto ani nemůžu být zklamaná, i když trošku samozřejmě jsem," dodala Serena Williamsová.


Wimbledon byl pro americkou tenistku teprve čtvrtým turnajem od návratu na kurty. Dcera Alexis Olympia se jí narodila před pouhými 10 měsíci, přesně 1. září roku 2017.

ram, čtk TN.cz