Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Sébastien Ogier
28.01.
Rallye Monte Carlo

Ogier opět ovládl Rallye Monte Carlo. Vyhrál ho popáté v řadě!

Mistr světa Sébastien Ogier vyhrál popáté za sebou Rallye Monte Carlo. Francouzský pilot týmu M-Sport Ford zvítězil s bezmála minutovým náskokem před estonským rivalem Ottem Tänakem a 41. triumfem zahájil útok na šestý titul světového šampiona v řadě. Třetí skončil Tänakův týmový kolega z Toyoty Jari-Matti Latvala z Finska. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký obsadil s fiestou desáté místo a suverénně ovládl kategorii WRC2.

Jan Hradecký
16.10.
Smrt závodníka

Tragédie na rally v Namibii: Při nehodě zemřel český podnikatel

Při tragické nehodě zemřel v pátek 13. října v africké Namibii český podnikatel a závodník Jan Hradecký. Při nehodě s ním ve voze cestovala jeho žena Dana, ta naštěstí utrpěla jen lehká zranění. Hradeckému už záchranáři nedokázali pomoci.

1949641
aktualizováno 09.01.
blog unikátní reportáž

Den volna na Dakaru: Sladký den odpočinku, ale ne pro mechaniky

Krásný název. Po sedmi dnech trápení se všichni těší, že nebudou muset trávit celý den v miniaturním prostoru kabiny zmítající se jako loďka v bouři, ve vedru a v prachu. I to věčné napětí na chvíli pomine.

Prásk.tv píše:

Nikol Kudrnáčová - 4
čtěte o tématu rallye na Prásk.tv
Martin Prokop
aktualizováno 05.01.
blog josefa kaliny unikátní reportáž

Dakar 3. etapa: Konec začátku a naprosto úžasný Martin Prokop

Tak by se dal nazvat včerejší blázinec. Pro těžkou volbu dvě „krátké“ speciály, 200 kilometrů rozdělených přibližně napůl. Částečně jiná trasa kamionů se volí tam, kde průjezd horami je příliš úzký, nebo je to terén tak náročný pro osobáky, že by jejich nóbl piloti kňourali, že je předjíždějící obludy ohrožují. Potom se to rozdělí. V tomhle případě věřím důvodu číslo jedna, protože tu krajinu znám.

Lukáš Kvapil
aktualizováno 05.01.
klobouk dolu je to borec

Český hrdina z Dakaru: Lukáš záchranil soupeři život, ale nedojel

Rallye Dakar, to nejsou jen nekonečné stovky kilometrů po prašných cestách, ale i příběhy, které píše sám život. Český motocyklový závodník Lukáš Kvapil jeden takový příběh napsal. Bohužel pro něj závod kvůli zranění skončil už po 2. etapě, ale že Lukáš před svoji nehodou zachránil život svému soupeři, to ví už málokdo.

Martin Prokop
aktualizováno 05.01.
rallye 3. etapa

Kolomý dojel na druhém místě! Stejně si vede i průběžně

Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý obsadil druhé místo v extrémně náročné středeční 3. etapě Rallye Dakar a druhý je i průběžně. O možné vedení jej připravila dodatečná tříminutová penalizace. V čele je nově Rus Eduard Nikolajev, na něhož Kolomý ztrácí 2:27 minuty.

1947927
aktualizováno 04.01.
blog josefa kaliny unikátní reportáž

Dakar má za sebou první dlouhou etapu. Bylo to peklo na zemi!

Tohle je vždycky problematická záležitost. Všechno je tak trochu syrové. Posádky si zvykají na tu hrůzu, manažeři vytvářejí za pochodu ideální logistiku týmu a mechanici pořád něco hledají a stěhují. Navíc měl i jejich přejezd včera skoro tisíc kilometrů.

Lukáš Kvapil
04.01.
do cíle nedojel to je smůla

Poslali pro něj vrtulník! Motorkář Kvapil měl na Dakaru nehodu

Motocyklista Lukáš Kvapil se stal prvním Čechem, který odstoupil z Rallye Dakar. Podle informací týmu Big Shock Racing, za který startoval, měl v úterní druhé etapě pád, při němž si zlomil nos a poranil rameno. Do nemocnice ho musel dopravit vrtulník.

Libor Podmol
aktualizováno 25.11.
Dakar Nová zkušenost

Libor Podmol má další cíl! Možná se objeví na Dakarské rallye

Freestyle motokrosař Libor Podmol se v budoucnu plánuje zúčastnit Dakarské rallye. V následujícím ročníku nejtěžší motoristické soutěže pojede s týmem BARTH Racing v asistenčním voze, aby nasál atmosféru a poznal jihoamerické tratě. V roce 2018 se chce Podmol představit v motocyklové kategorii.

Tragická nehoda na rallye
aktualizováno 10.10.
video neštěstí na závodech

Tragédie na rallye! Auto v plné rychlosti vjelo přímo do diváků

Závody Rallye Legend poznamenala tragická nehoda. Při závodech v San Marinu nezvládl řidič Renaultu Clio řízení a se svým vozem vjel přímo do přihlížejících diváků. Jeden z nich zemřel, další jsou vážně zranění.