MS 2018
23.05.
Hokej Mistrovství světa

Českého fanouška na MS v Kodani srazilo auto: Je ve vážném stavu!

Smutný dozvuk má hokejové mistrovství světa v Dánsku, které skončilo v neděli. Pro českého fanouška pokračuje v kodaňské nemocnici bojem o svůj život. Během zápasu Česka s Ruskem ho totiž srazilo auto a způsobilo mu vážná zranění. Redakci Nova Sport o tom informoval jeho syn.

Český nároďák
21.05.
hokej žebříček iihf

Čeští hokejisté si po MS pohoršili! Na žebříčku jsou až za USA

Čeští hokejisté po sedmém místu na mistrovství světa v Kodani v žebříčku mezinárodní federace IIHF klesli z páté příčky na šestou. Předstihly je Spojené státy americké, Američané díky bronzu poskočili i před Finsko na čtvrtou pozici. V čele zůstala i přes čtvrté místo na šampionátu Kanada.

Švédové slaví gól ve finále se Švýcarskem
aktualizováno 20.05.
finále drama až do konce

Hokejisté Švédska opět mají zlato! Sen Švýcarů se rozplynul

Hokejisté Švédska se stali mistry světa pro rok 2018 a zlato slaví už pojedenácté v historii. Ve finále světového šampionátu v Kodani porazili Seveřané tým Švýcarska 3:2 až po samostatných nájezdech.. Vítěznou branku dal Filip Forsberg.

Prásk.tv píše:

David Krejčí a David Pastrňák - 1
čtěte o tématu MS v hokeji 2018 na Prásk.tv
MS 2018: Kanada - USA, boj o bronz
o 3. místo mistrovství světa

Potupa pro Kanadu, z Kodaně veze jen brambory. Amerika chtěla víc

Bronzové medaile z hokejového mistrovství světa 2018 získal tým USA, který porazil v boji o třetí místo Kanadu 4:1. Hlavní podíl na posledním vítězství Američanů měl střelec dvou gólů Chris Kreider.

Švýcarsko vs. Kanada
19.05.

Senzace na MS: Švýcarsko bude hrát o zlato, porazilo Kanadu!

V hokeji se může stát všechno, ale že by Švýcarsko porazilo v semifinále mistrovství světa Kanadu, na to by si vsadil asi málokdo. Teď je to ale realita a pod Alpami zažívají euforii. Švýcarsko porazilo zámořský tým 3:2 a po pěti letech je ve finále. V roce 2013 v něm ale podlehlo Švédsku a skončilo stříbrné.

Švédsko
aktualizováno 19.05.

Semifinálový výprask: Švédsko rozneslo USA a může obhájit zlato!

Hokejisté Švédska v semifinále roznesli americkou reprezentaci 6:0 a mohou se tak pokusit obhájit zlato. Spojené státy přitom měly v utkání 40 střel, ale ani jednou skvělého Anderse Nilssona nepřekonaly. Za švédský národní tým dvakrát skóroval Viktor Arvidsson.

Alois Hadamczik
18.05.

Národ kritizoval Hadamczika. Ten ale řídil poslední úspěchy repre!

Rok 2012 a česká reprezentace oslavuje zisk bronzových medailí na mistrovství světa. Kdyby se tehdy řeklo, že jsou to poslední medaile na dalších nejméně šest let, asi by málokdo věřil. Ale je to realita. Poslední cenný kov získal národní tým pod vedením trenéra Aloise Hadamczika. Proč se za jeho éry dařilo českému hokeji lépe? Toto si myslí někdejší kouč.

Česká reprezentace
18.05.

Ujíždí Čechům vlak? Lidé kritizují Červenku, internetem kolují vtipy!

Nikdy nebylo v rámci českého hokeje tak špatně. Na mistrovství světa skončila reprezentace ve čtvrtfinále, ve kterém podlehla USA 2:3. To znamená, že tak na další medaili ze světového šampionátu budeme čekat nejméně šest let. V minulosti přitom medailová odmlka trvala maximálně tři roky. A fanoušci pochopitelně zuří a internetem už kolují ironické vtipy na výkon českého mužstva.

Josef Jandač
17.05.
hokej MS v Dánsku

Češi opět bez medaile, o cenné kovy si však zahraje Švýcarsko

Pro české hokejisty skončil světový šampionát v Dánsku stejně jako v předchozích dvou letech už ve čtvrtfinále, v němž prohráli s USA těsně 2:3. Stejně dopadli Finové, které poslali překvapivě domů Švýcaři. Výsledek 3:2 naopak znamenal postup Švédska přes Lotyšsko. Souboj dvou tradičních rivalů Kanady a Ruska se rozhodl až v prodloužení, po vítězství 5:4 slavila Kanada.

aktualizováno 17.05.
hokej Bezprostřední pocity

Zklamaný Jandač po vyřazení: Tohle řekl o svém týmu!

Kouč Josef Jandač musel na rozloučenou s českou hokejovou reprezentací strávit porážku ve čtvrtfinále mistrovství světa v Herningu s USA 2:3 a končí svou dvouletou misi bez medaile. Cítil zklamání, ale ocenil mužstvo i realizační tým za maximálně odvedenou práci.