Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Layne Matechuk
13.01.
Nehoda hokejistů Humboldt Broncos

Hrdina z autobusu smrti: Utrpěl vážné zranění, ale už zase hraje!

Celkem patnáct lidí zemřelo při dubnové nehodě autobusu, který vezl na utkání kanadský hokejový tým Humboldt Broncos. Ti, kteří vyvázli živí, mají buď trvalé následky a hokej si už nikdy nezahrají, nebo se ke svému oblíbenému sportu zkouší alespoň nějakým způsobem vracet. Na brusle se teď postavil další z hrdinů, který havárii přežil. Jeho otec natočil dojemné video, jak znovu hraje hokej.

Zemřeli v roce 2018
aktualizováno 26.12.
Vzpomínáme

Sbohem legendy: Sportovci, kteří zemřeli v roce 2018

Smrt patří k běžnému životu. Nevyhýbá se ani sportovním hvězdám. Jinak tomu nebylo ani v uplynulém roce. Některé sportovní legendy se dožily úctyhodného věku, některé podlehly těžkým nemocím a některé si sáhly na život vlastní rukou. Ať už šlo o vicemistra světa z roku 1962 Jozefa Adamce, nebo kapitána italské Fiorentiny, zprávy o jejich odchodu byly nečekané a tvrdé. Připomeňme si, kteří slavní sportovci v roce 2018 prohráli svůj poslední a nejdůležitější zápas.

Přeživší z týmu Broncos
13.09.
Hokej Vzpomínková akce

Smutná premiéra. Hokejisté Broncos hráli poprvé od tragédie

Pět měsíců od uniknutí smrti jsou zpět na ledě. Hokejisté Humboldt Broncos nastoupili k prvnímu zápasu od dubnové tragické nehody autobusu, při které zemřelo deset mladých hokejistů a šest dalších lidí. Zápasu předcházela dojemná připomínka.

Humboldt Broncos
25.08.
Hokej Humboldt Broncos

Děsivé FOTO: Takhle dnes vypadá místo, kde zemřelo 10 hokejistů!

Všichni to jistě mají ještě v paměti. 6. dubna 2018 zemřelo celkem patnáct lidí v týmovém autobusu hokejového klubu Humboldt Broncos při cestě na zápas. Deset z těch, kteří nepřežili, byli mladí hokejisté. Na sociálních sítích se objevily fotky místa, kde k tragické nehodě došlo. Ze snímků běhá mráz po zádech…

Nathan Oystrick
04.07.
Hokej Po tragédii

Byl miláčkem publika Lev Praha: Známý tvrďák povede tým smrti!

Když bylo potřeba, shodil rukavice a šel se rvát. Když bylo potřeba, udělal pořádek v kabině. Soupeři nesnášený, diváky milovaný. Tak se dá charakterizovat bývalý hokejový obránce Nathan Oystrick, který strávil i dvě sezony v českém týmu – v HC Lev Praha. Teď bude dlouhovlasý tvrďák trénovat Humboldt Broncos, tedy klub, který postihla tragická nehoda autobusu, který jel na zápas.

Lidé pokládali květiny okolo středového kruhu.
12.05.
kanada znovu od nuly

Tým Broncos skládá po tragické nehodě tým: Takové má teď plány!

Juniorský hokejový tým Humboldt Broncos se snaží po tragické nehodě znovu postavit na nohy. V tomto týdnu se vedení pokusí najít nového trenéra, za čtrnáct dní pak budou Broncos pořádat kemp, na který pozvali 80 hráčů. V nové sezóně tak nebude v kanadské Saskatchewan Junior Hockey League tradiční účastník z Humboldtu chybět.

Humboldt Broncos
19.04.
Tragédie Nehoda autobusu

Svět podpořil rodiny hokejistů: Pozůstalí si rozdělí 306 milionů!

Datum 6. dubna 2018 bude ve sportovní historii už navždy spojeno s tragédií, která se stala týmu mladých hokejistů Humboldt Broncos. Jejich autobus se během cesty na utkání play off srazil s kamionem. Nepřežilo celkem 16 lidí. Pozůstalé podpořilo přes 140 tisíc lidí z 80 různých zemí. Rodiny obětí dostanou od dárců přes 306 milionů korun.

Erik Carlsson
14.04.
Hvězda NHL Smutné období

Smutný odkaz: Hvězda NHL truchlí za zesnulé hokejisty i svého syna!

Jsou to smutné časy pro elitního obránce Erika Karlssona. Jeden z nejlepších beků NHL před nedávnem truchlil kvůli ztrátě ještě nenarozeného syna. O pár týdnu později ho zasáhla smrt mladých hokejistů Humboldt Broncos, kteří nepřežili nehodu týmového autobusu. Na všechny teď zavzpomínal prostřednictvím sociální sítě.

Parker Tobin
aktualizováno 10.04.
R.I.P. hokejová tragédie

Rodiče zdrtili dva dny po tragédii: Spletli jsme se, váš syn nežije...

Tragédie hokejového týmu Humboldt Broncos nabírá další smutný rozměr. Po střetu autobusu s těžkým kamionem zemřelo 15 lidí, mezi nimi i 10 mladých nadějných hráčů i dva trenéři. Těžké chvíle prožívají rodiče, kterým ale bohužel nepomohl ani koroner… Zaměnil jednu oběť…

Ryan Straschnitzki
09.04.
Hokejista Trvalé následky

Smutný příběh obránce z autobusu smrti: To nejtěžší ho teprve čeká!

Přežil, ale vyhráno nemá. Obránce Humboldt Broncos Ryan Straschnitzki je po náročné operaci stále ještě v nemocnici. Po havárii týmového autobusu, který se v Kanadě při cestě na zápas play off střetl s kamionem, bude mít velmi pravděpodobně trvalé následky.