Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Josef Macháček
19.01.
moto sport barth racing team

Rallye Dakar vrcholí a jezdce čekají poslední náročné etapy

Závodníci z týmu BARTH Racing mají před sebou poslední dvě etapy na Dakarské rallye. Rozbahněné úseky však způsobily, že motorkáři a jezdci na čtyřkolce pojedou po stejné trase jako závodní vozy.

Boris Vaculík
15.01.
moto sport nelítostná rallye

Vaculík měl na Dakaru nehodu a musel skončit. Narazil do soupeře!

Boris Vaculík a navigátor Martin Plechatý odstoupili z letošního ročníku Dakarské rallye. Automobilová posádka týmu BARTH Racing měla nehodu, po které se nedostala včas do bivaku v bolívijském Tupizu.

Martin Prokop
14.01.
Rallye Dakar Sedmá etapa

Dakar: Prokop zajel nejlepší výsledek své kariéry

Automobilový závodník Martin Prokop zakončil sedmou etapu Rallye Dakar na skvělém pátém místě a po dni volna tak zaznamenal svůj nejlepší výsledek v kariéře. Spokojení ale byli i kamionisté Martin Kolomý s Martinem Macíkem, kteří obsadili čtvrté, respektive páté místo.

Josef Macháček
13.01.
moto sport tradiční rituály

Dakarská legenda Josef Macháček odpočívá a provádí tradiční rituál!

.Závodníci na legendárním Dakaru zkrátka nejsou „nesmrtelní“. Právě od toho jsou bivaky. Zázemí, kde špinaví, unavení a rozbolavělí borci hledají každý večer svůj azyl a oázu klidu. Kde se umyjí, nají, vyspí, předají stroje servismanům a připraví na další etapu. Co znamená bivak pro jezdce BARTH Racing týmu? A jaký v něm mívají režim?

Josef Macháček
aktualizováno 10.01.
moto sport nelítostná rallye

Macháček upadl ze čtyřkolky a řekl natvrdo, co si o Dakaru myslí!

Čtvrtá etapa dakarské rallye má na svědomí další skalpy českých jezdců. Po Aleši Lopraisovi, který dojel z obrovskou ztrátou a svým fanouškům napsal, že pro něj závod nejspíše končí, měl velké komplikacei i Josef Macháček. Ten ze své čtyřkolky spadl a navíc mu odešla spojka.

Josef Macháček
07.01.
1. etapa Rallye Dakar

Smolný den Macháčka: Žihadlo od vosy, pak dvě hodiny penalizace!

Zrádnou první etapou odstartoval jubilejní 40. ročník Dakarské rallye. Po výjezdu na slavnostní startovní rampu v peruánské Limě čekal závodníky přes 200 kilometrů dlouhý přejezd, měřený úsek pak činil 31 kilometrů. A v něm 46 účastníků obdrželo od pořadatelů dvouhodinovou penalizaci! Bohužel se týkala také Josefa Macháčka, který vynechal jeden průjezdní bod a v celkové klasifikaci je 40. místě. Dařilo se motocyklistovi Davidu Pabiškovi, do cíle dojel na 37. příčce. V neděli dakarská kolona zavítá do vyšších a náročnějších dun.