Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

BARTH Racing
12.11.
Motorsport Dakarská rallye

Nejpočetnější český tým vynechá Dakar: Důvodem je změna trasy!

Nejpočetnější český závodní tým BARTH Racing se rozhodl vynechat nadcházející ročník Dakarské rallye. Sestava, kterou tvořili zejména jezdci na motocyklech nebo čtyřkolkách, tak po čtyřech letech do nejtěžší maratonské soutěže neodstartuje.

Josef Macháček
19.01.
moto sport barth racing team

Rallye Dakar vrcholí a jezdce čekají poslední náročné etapy

Závodníci z týmu BARTH Racing mají před sebou poslední dvě etapy na Dakarské rallye. Rozbahněné úseky však způsobily, že motorkáři a jezdci na čtyřkolce pojedou po stejné trase jako závodní vozy.

Boris Vaculík
15.01.
moto sport nelítostná rallye

Vaculík měl na Dakaru nehodu a musel skončit. Narazil do soupeře!

Boris Vaculík a navigátor Martin Plechatý odstoupili z letošního ročníku Dakarské rallye. Automobilová posádka týmu BARTH Racing měla nehodu, po které se nedostala včas do bivaku v bolívijském Tupizu.

Martin Prokop
14.01.
Rallye Dakar Sedmá etapa

Dakar: Prokop zajel nejlepší výsledek své kariéry

Automobilový závodník Martin Prokop zakončil sedmou etapu Rallye Dakar na skvělém pátém místě a po dni volna tak zaznamenal svůj nejlepší výsledek v kariéře. Spokojení ale byli i kamionisté Martin Kolomý s Martinem Macíkem, kteří obsadili čtvrté, respektive páté místo.

Josef Macháček
13.01.
moto sport tradiční rituály

Dakarská legenda Josef Macháček odpočívá a provádí tradiční rituál!

.Závodníci na legendárním Dakaru zkrátka nejsou „nesmrtelní“. Právě od toho jsou bivaky. Zázemí, kde špinaví, unavení a rozbolavělí borci hledají každý večer svůj azyl a oázu klidu. Kde se umyjí, nají, vyspí, předají stroje servismanům a připraví na další etapu. Co znamená bivak pro jezdce BARTH Racing týmu? A jaký v něm mívají režim?

Josef Macháček
aktualizováno 10.01.
moto sport nelítostná rallye

Macháček upadl ze čtyřkolky a řekl natvrdo, co si o Dakaru myslí!

Čtvrtá etapa dakarské rallye má na svědomí další skalpy českých jezdců. Po Aleši Lopraisovi, který dojel z obrovskou ztrátou a svým fanouškům napsal, že pro něj závod nejspíše končí, měl velké komplikacei i Josef Macháček. Ten ze své čtyřkolky spadl a navíc mu odešla spojka.

Josef Macháček
07.01.
1. etapa Rallye Dakar

Smolný den Macháčka: Žihadlo od vosy, pak dvě hodiny penalizace!

Zrádnou první etapou odstartoval jubilejní 40. ročník Dakarské rallye. Po výjezdu na slavnostní startovní rampu v peruánské Limě čekal závodníky přes 200 kilometrů dlouhý přejezd, měřený úsek pak činil 31 kilometrů. A v něm 46 účastníků obdrželo od pořadatelů dvouhodinovou penalizaci! Bohužel se týkala také Josefa Macháčka, který vynechal jeden průjezdní bod a v celkové klasifikaci je 40. místě. Dařilo se motocyklistovi Davidu Pabiškovi, do cíle dojel na 37. příčce. V neděli dakarská kolona zavítá do vyšších a náročnějších dun.