Josef Macháček
včera 13:09
Motosport Rallye Dakar

Ukončí Macháček po návratu z Dakaru kariéru? Toto teď plánuje!

Závodníci projeli cílem letošní jubilejní 40. Dakarské rallye. Nejtěžší maratonskou soutěž dokončili tři jezdci z českého týmu BARTH Racing. Matador na čtyřkolce Josef Macháček skončil v konečném hodnocení na 12. místě. Ukončí kariéru? Legenda prozradila, co teď plánuje.

Ondřej Klymčiw
včera 11:09

Klymčiw se zotavuje z vážné nehody: Už zdraví své fanoušky!

Dobré zprávy z nemocnice. Stav českého motocyklisty Ondřeje Klymčiwa se po vážné nehodě na Dakaru a následné operaci zlepšuje. Potvrdila to nejen jeho manželka Tereza, ale i on sám. Fanouškům poslal prostřednictvím sociální sítě vzkaz.

Martin Prokop
aktualizováno 20.01.
super nejtěžší rally světa

Prokop dojel Dakar jako sedmý! Vyrovnal nejlepší český výsledek

Automobilový jezdec Martin Prokop obsadil celkové sedmé místo ve 40. ročníku Rallye Dakar a vyrovnal v této nejprestižnější kategorii české maximum, které v roce 2009 vytvořil Miroslav Zapletal. Podruhé v kariéře vyhrál bývalý světový šampion v rallye Španěl Carlos Sainz.

20.01.
2018 nejtěžší rally

Dakar těsně před cílem: Čechům patří šesté a dvě sedmá místa!

Automobilový jezdec Martin Prokop se v předposlední etapě Rallye Dakar posunul na sedmé místo průběžného pořadí. Svou pozici si krátce před cílem soutěže vylepšil i Martin Macík, který je mezi kamiony šestý. O nejlepší český výsledek se ve 13. etapě postaral v kategorii kamionů třetím místem Martin Kolomý.

19.01.
moto sport barth racing team

Rallye Dakar vrcholí a jezdce čekají poslední náročné etapy

Závodníci z týmu BARTH Racing mají před sebou poslední dvě etapy na Dakarské rallye. Rozbahněné úseky však způsobily, že motorkáři a jezdci na čtyřkolce pojedou po stejné trase jako závodní vozy.

Martin Kolomý
aktualizováno 19.01.
moto sport reportáž z dakaru

Kolomý bojoval o vítězství v etapě! Prokop i Macík ztratili

Ve dvanácté etapě slavného Dakaru se vytáhl z Čechů opět nejvíc Martin Kolomý. Od vítězství mezi kamiony ho dělily jen zhruba 4 minuty. I tak ale dojel druhý a letos potřetí byl na pomyslných stupních vítězů. A to málem ani neodstartoval.

18.01.
Drén do plic Jak je na tom?

Klymčiw prodělal další operaci, jeho stav se zlepšuje

Zraněný motocyklista Ondřej Klymčiw prodělal v peruánské Limě další avizovanou operaci, při níž mu chirurgové zavedli drén do plic. Jeho zdravotní stav se naštěstí neustále zlepšuje.

aktualizováno 18.01.

11. etapu zvládl nejlépe Kolomý. Šoltys ještě nedorazil do cíle!

Slavný Dakar má za sebou 11. etapu, druhou na argentiské půdě. Nejlépe ji z Čechů zvládl Martin Kolomý. Dlouho pořadí kamiónů dokonce vedl, ale nakonec dojel čtvrtý. Jeho týmový kolega Martin Šoltys zatím do cíle nedorazil.

Milan Engel
17.01.
Zranění Rallye Dakar

Další zranění na Dakaru! Odstoupil motocyklista Engel

Krátce po Gabriele Novotné se na Rallye Dakar zranil další český reprezentant. V 11. etapě totiž ze závodu odstoupil náš dosud nejlepší motocyklista Milan Engel.

Gabriela Novotná
17.01.
smůla bojovala do konce

Krutých 90 km se zlomenou klíční kostí! Pak českou hrdinku zastavili

Motorkářka Gabriela Novotná na Dakaru předčasně končí. První česká závodnice historie rally si zlomila klíční kost 90 kilometrů před cílem 10. etapy. Do cíle sice dojela, ale další pokračování jí rozmluvili lékaři.