Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nabouraný pace car v IndyCar
aktualizováno 04.06.
Video IndyCar v Detroitu

To je trapas! Šéf automobilky měl vést formule na start, nezvládl to

Američan Ryan Hunter-Reay triumfoval v nedělním závodě IndyCar Series na okruhu Belle Isle v Detroitu. Spíš než jeho vítězství si ale fanoušci budou pamatovat závod kvůli kuriózní nehodě před samotným startem. Zaváděcí vůz (pace car) totiž před startem řídil viceprezident automobilky General Motors, dojel do první zatáčky, tam corvettu roztočil a naboural do zdi.

Hurikán se dotkl i hvězd IndyCar
10.09.
indyCar Hurikán Irma

27 hodin v karavanu: Takhle před hurikánem utíkají hvězdy IndyCar

Normálně je Florida rájem pro sportovce. Příjemné klima umožňuje trénovat i v zimě, v létě si zase mohou užívat teplého moře. Jenže teď se k americkému poloostrovu blíží smrtící hurikán Irma. Mezi miliony obyvatel Floridy, kteří se před ničivým živlem museli evakuovat, jsou i hvězdy IndyCar Series.

Takuma Sató po vítězství v 500 mil Indianapolis
aktualizováno 20.08.
IndyCar Pocono Raceway

Vítěz Indy500 Sató odstartuje první, favorité tvrdě bourali. VIDEO

Japonec Takuma Sató, který v květnu vyhrál závod 500 mil Indianapolis, dobře nakročil do druhého letošního závodu na 500 mil, který piloty IndyCar Series čeká v neděli. Tentokrát své síly změří na oválu Pocono Raceway, který má netradiční tvar trojúhelníku. V kvalifikaci tvrdě havarovali Hélio Castroneves a Ryan Hunter-Reay. Druhý jmenovaný dokonce skončil v nemocnici.