Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tomáš Staněk
08.09.
neudržel se kontinentální pohár

Strašný! Koulař Staněk řval vzteky, protože mu dali tričko, co nesnáší

Kontinentální pohár českého koulaře Tomáše Staňka evidentně nenadchl. Kritizoval formát soutěže, organizátory a v neposlední řadě také to, že nedostal žádný dres, ve kterém by závodil.

Pavel Maslák
30.07.
nominace cesta do berlína

Na Evropu jede 49 českých atletů! Budou obhajovat čtyři stříbra

Na evropský šampionát, který se uskuteční od 6. do 12. srpna v Berlíně, pojede 49 českých atletů. Největšími hvězdami výpravy, jejíž složení dnes schválil svaz, jsou oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková, koulař Tomáš Staněk, mílař Jakub Holuša, překážkářka Zuzana Hejnová nebo čtvrtkař Pavel Maslák.

Tomáš Staněk
29.07.
atletika mistrovství republiky

Další paráda koulaře Staňka! Zase si vylepšil letošní maximum

Koulař Tomáš Staněk si na mistrovství republiky vylepšil letošní maximum na 21,52 metru. Oštěpař Petr Frydrych si na poslední chvíli zajistil start na ME. Bronzový medailista z loňského MS vyhrál výkonem 83,85 metru a vyšvihl se ze čtvrtého místa českých tabulek na druhé.

Tomáš Staněk
aktualizováno 03.03.
hms světový šampionát

Koulař Staněk získal na halovém mistrovství světa atletů bronz!

Koulař Tomáš Staněk získal pro Českou republiku první medaili z halového mistrovství světa atletů. Díky vrhu dlouhému 21,44 metru skončil na třetím místě. Stejný výkon zaznamenal i Němec David Storl, ten ale měl lepší další pokus.Vítězem se stal Novozélanďan Tomas Walsh.

Tomáš Staněk
25.01.
Atletika Skvělý výkon

Koulař Staněk vyhrál v Ostravě v halovém osobním rekordu 21,61

Koulař Tomáš Staněk zvítězil v Ostravě v halovém osobním rekordu 21,61 metru a ujal se vedení v letošních světových tabulkách. Z českých atletů vyhráli ještě překážkář Petr Svoboda a Pavel Maslák, který ovládl oba běhy na 300 metrů. Nejlepší výkon mezi tyčkařkami 442 centimetrů zaznamenala Romana Maláčová, v netradičním formátu smíšených dvojic se z výhry radovala Amálie Švábíková společně s Řekem Emmanuilem Karalisem.

Tomáš Staněk
20.08.
borec atletická slavnost

Staněk má z Birminghamu bronz i jistotu finále Diamantové ligy

Koulař Tomáš Staněk obsadil na Diamantové lize v Birminghamu třetí místo výkonem 21,16 metru a kvalifikoval se na finálový mítink seriálu v Bruselu.

Tomáš Staněk
05.08.
Atletika Mistrovství světa

Staněk se Šafránkovou jsou ve finále MS! Maslák je v semifinále

Koulař Tomáš Staněk si na atletickém mistrovství světa v Londýně zajistil účast v nedělním finále hned prvním pokusem. Výkonem 20,76 m překonal kvalifikační limit o centimetr. Druhý český zástupce Ladislav Prášil si zapsal jen 20,04 a to na elitní dvanáctku nestačilo. Ve finále bude rovněž kladivářka Kateřina Šafránková, která sice limit nesplnila, ale výkonem 70,67 m postoupila z 11. místa. Pavel Maslák se v běhu na 400 m mezi tři přímé postupující nevešel, ale díky svému letošnímu maximu 45,10 s se přesto kvalifikoval do nedělního semifinále.

Tomáš Staněk
28.06.
borec zlatá tretra

Staněk na Zlaté tretře zářil! Dalším superhodem byl blízko rekordu

Tomáš Staněk potvrdil roli favorita a vyhrál soutěž koulařů na Zlaté tretře. Národní rekordman a první muž letošních evropských tabulek vyhrál výkonem 21,63 metru a zaostal jen o 14 centimetrů za dosavadním maximem ostravského mítinku, které drží od roku 2007 Američan Reese Hoffa.

Tomáš Staněk
03.06.
Atletika Vrh koulí

30 let starý rekord překonán: Tomáš Staněk vrhl přes 22 metrů!

Koulař Tomáš Staněk překonal bezmála 30 let starý český rekord Remigia Machury. Na mítinku v Schönebecku v Německu zvítězil výkonem 22,01 metru a Machurův výkon ze srpna 1987 vylepšil o osm centimetrů. V letošních světových tabulkách je Staněk třetí.