Kateřina Smutná
aktualizováno 10.02.
tradice jizerská padesátka

Smutná dojela na Jizerské zase druhá! Český prapor držel i Řezáč

Dálková běžkyně na lyžích Kateřina Smutná skončila stejně jako loni druhá na Jizerské padesátce. S více než minutovým náskokem si pro první výhru v Bedřichově dojela Švédka Lina Korsgrenová. Mezi muži se poprvé v Jizerských horách radoval z vítězství Nor Andreas Nygaard.

19.01.
gratulace lyžařská klasika

Superúspěch: Běžkyně Smutná vyhrála slavnou La Diagonalu!

Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná dokázala vyhrát slavný závod La Diagonala. Ženy se na 65 kilometrů dlouhou trať vedoucí v nadmořské výšce nad 1700 metrů vydaly jako první a česká lyžařka s přehledem zvítězila.

Martin Jakš
20.04.
respekt bronzová štafeta

Poslední mohykán z Vancouveru končí: Jakš pověsil lyže na hřebík

Běžec na lyžích Martin Jakš končí kariéru profesionálního sportovce. Olympijský medailista a mistr světa do 23 let se po úspěšné olympijské sezoně chce více věnovat rodině.

Petra Nováková
30.12.
fis lyžařská tradice

České překvapení: Sourozenci Novákovi brali na Tour de Ski body!

Na úvod Tour de Ski příjemně překvapili sourozenci Petra a Michal Novákovi, kteří dokázali jako první z českých běžců na lyžích v této sezoně postoupit z kvalifikace sprintu. Vyřazovací část ve švýcarském Lenzerheide pro ně pak skončila ve čtvrtfinále.

Nové Město
30.05.
Pořadatelství Fanoušci se nedočkají

Finanční riziko: Běh na lyžích SP v Novém Městě v lednu nebude!

Světový pohár v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě v příští sezoně nebude. Rozhodlo se tom o víkendu na zasedání kalendářní komise mezinárodní lyžařské federace FIS ve slovinské Portoroži. Český svaz lyžařů od pořadatelství závodů vzhledem k současné situaci na ministerstvu školství a finančnímu riziku odstoupil.