Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Martin Červenka
19.03.
Český bojovník Byla by to událost

Červenka je stále blíže MLB: Teď se připravuje s Baltimorem!

Posunout se do vyšší americké ligy, takový je cíl Martina Červenky. Profesionální český baseballista sice na podzim podepsal smlouvu se San Francisco Giants, během zimní pauzy však o něj projevilo velký zájem Baltimore Orioles. Východoamerický tým z MLB ještě před začátkem sezony odkoupil českého catchera od Giants. „Když jsem se to dozvěděl, byl to pro mě celkem šok. Těší mě však, že o mě v Baltimore tak stáli,“ prohlásil Červenka, který se nyní připravuje v rámci jarních tréninkových zápasů na Floridě. V několika z nich se dokonce objevil na soupise elitního výběru Orioles, do zápasu však nezasáhl. Na konci března se rozhodne, v jaké lize se Červenka představí.

Martin Červenka
28.01.
Baseball Major League Baseball

Červenku nezastavila ani písečná bouře. První Čech je blízko MLB!

Český baseball si dál vyšlapává cestičku v zahraničí. Ke špičkám stále patří Amerika, Japonsko či Kuba, ale i na našem malém rybníčku se najdou velké ryby. Jednou z nich je Martin Červenka. Rodák z Prahy je hodně blízko hvězdné MLB, kam by mohl vstoupit jako první Čech v historii. Redakci Nova Sport poskytl pětadvacetiletý talent rozhovor na Galavečeru baseballu.

Martin Červenka
01.12.
mlb nová výzva

Baseballista Červenka podepsal smlouvu se San Francisco Giants

Český baseballový reprezentant podepsal smlouvu s profesionálním americkým týmem San Francisco Giants. S osminásobnými vítězi Světové série se dohodl na ročním kontraktu. Červenka tak po devíti sezonách odchází z Clevenlandu Indians, kde působil v nižších soutěžích.

Martin Červenka
11.09.
Baseball Zámořské soutěže

Hurikán Irma? Kvůli němu máme dva vítěze soutěže, říká Červenka!

Hurikán Irma dál trápí Spojené státy a komplikuje běžný život. Nepříjemnou zkušenost s ním má i nejlepší český baseballista Martin Červenka. Nejprestižnější basebalová soutěž světa MLB kvůli hurikánu musela dokonce měnit program a hráči se nemohou vrátit do svých domovů na Floridě. V nižší lize museli dokonce zrušit finále a mají tak dva vítěze.

Martin Červenka
14.04.
Baseball Kariérní úspěch

Baseballista Červenka byl povolán do vyšší zámořské ligy High A!

Kdo patří k nejbohatším sportovcům světa? Fotbalisté, golfisté, nebo hokejisté? Vůbec ne. V žebříčku 100 nejbohatších mají největší zastoupení baseballisté! Podle magazínu Forbes jich je mezi smetánkou přesně 26. Důvodem je proslulá americká liga MLB. Na ní chodí v průměru 30 tisíc lidí, přitom každý tým odehraje kolem 160 zápasů za rok. Do snového sportovního světa MLB by chtěl zasáhnout také Martin Červenka, jediný český baseballista v profesionálních amerických soutěžích.