Opava vyhrála v Liberci
aktualizováno 10.12.
fotbal první liga

Opava vykradla Liberec! Vítězství nováčka přišlo v přesilovce

Fotbalisté Opavy překvapili a ze hřiště Slovanu Liberec vezou vítězství 2:1. Nováček první ligy tak poskočil už na 10. místo tabulky. Tři body zařídil 7 minut před koncem Dominik Simerský, to už hrál Liberec bez vyloučeného Ševčíka.

Opava - Slavia
aktualizováno 03.12.
první liga moc hezký zápas

Slavia v Opavě zvládla obrat! Na Spartu má už náskok 12 bodů

Fotbalisté Slavie vedou první ligu opět o čtyři body před Plzní a na Spartu už mají náskok propastných 12 bodů. Vděčí za to obratu na hřišti Opavy. I když prohrávali 1:2, dokázali vyhrát 3:2, domácí navíc dohrávali bez vyloučeného Smoly.

Golgol Mebrahtu
aktualizováno 28.11.
Fotbal Český pohár

Sparta se v MOL Cupu trápila s Opavou, vyhrála na penalty!

Velké drama přineslo osmifinálové utkání MOL Cupu mezi Opavou a pražskou Spartou. Jelikož nepadl během prvních 90 minut ani v nastavení žádný gól, musely rozhodnout penalty. V těch se lépe dařilo Pražanům, kteří si tak zajistili účast ve čtvrtfinále.

Milan Baroš
12.11.
Fotbal 1. fotbalová liga

Simulující Baroš jako vzor pro děti? Klub od toho dává ruce pryč!

Milan Baroš, fotbalista, kterých v České republice moc podobných není. Přesto někdejší útočník Premier League či české reprezentace nemůže být úplně dobrým příkladem pro malé fotbalové naděje. Proč? V derby s Opavou totiž nafilmoval pád a pak se svíjel v bolestech. Z videa je přitom patrné, že ke kontaktu s opavským Svozilem vůbec nedošlo. A co na to klub? Nechce se v tom dál "šťourat".

Derby Opava Baník
11.11.
Policejní manévry

Chuligáni se bili v Opavě s policií: 26 zadržených i fanoušek na hřišti

Rizikové slezské derby je minulostí. Vyhrála ho Opava, která porazila Baník 2:1. A jak to vypadalo mimo stadion? Informace hovoří o 26 zadržených fanoušcích. Většina z nich byla ze skupiny příznivců ostravského celku. Po utkání došlo v centru Opavy ke konfliktům mezi policií a fanoušky.

Baník vs. Opava
11.11.

Vyhecované derby vyhrála Opava. Po 22 letech doma porazila Baník!

Fotbalisté Opavy v 15. kole první ligy vyhráli slezské derby s Ostravou 2:1 a svého hlavního rivala tak doma porazili poprvé od listopadu 1996. Na vyprodaném stadionu otevřel skóre domácí Joel Ngandu Kayamba a po hodině hry přidal druhý gól opavského týmu přesnou hlavičkou Tomáš Smola. Střídající Jakub Šašinka už pouze snížil. Ostrava tak z posledních pěti utkání v lize vyhrála jediné.

Stadion v Opavě slavil návrat fotbalu
27.10.
oslava fotbalová liga

Konečně doma: Opava oslavila návrat na stadion PĚTI góly!

Fotbalisté Opavy v souboji prvoligových nováčků deklasovali Příbram 5:0 a stylově oslavili ligový návrat na domácí stadion. Opava porazila Příbram poprvé od roku 2003. Svěřenci Josefa Csaplára neodčinili minulý debakl 0:6 s Jabloncem.

Ján Ďurica
21.10.

Dukla porazila Opavu. Skuhravý slavil výhru proti bývalému týmu!

Fotbalisté Dukly ve 12. kole první ligy doma porazili nováčka Opavu 1:0 a posunuli se na předposlední místo tabulky o bod před Slovácko. Zápas rozhodl až v 89. minutě slovenský stoper Ján Ďurica. Trenérovi Pražanů Romanu Skuhravému se tak vydařil souboj s bývalým týmem, který vedl ještě na začátku sezony.

Plzeň vs. Opava
15.09.

Plzeň těsně zdolala Opavu. Z penalty rozhodl Hrošovský!

Fotbalisté Plzně v osmém kole první ligy zdolali nováčka Opavu 1:0 až díky penaltě Patrika Hrošovského z 87. minuty a doma vyhráli i čtvrtý zápas v sezoně. Obhájci titulu se vrátili do čela neúplné tabulky o dva body před Zlín a tři body před Slavii, která má k dobru nedělní duel na půdě Slovácka.

Jan Chramosta a Marek Janečka
11.08.

Trápení Karviné i Dukly pokračuje. Plzeň zdolala těsně Zlín!

Fotbalisté Karviné i pražské Dukly zůstávají u ligového dna i po 4. kole letošního ročníku nejvyšší české soutěže. První zmíněný celek prohrál v Jablonci 1:4, ke vší smůle si dal i vlastní gól. Pražané zase odjeli s prázdnou z Příbrami, prohráli 0:4. Úřadující mistr z Plzně zůstává dál bezchybný, porazil Zlín 1:0. Rozhodl Michael Krmenčík v 77. minutě.