Jaromír Jágr
27.04.
Hokej Příští sezona?

Jágr a Třinec? Uzavřená kapitola to ještě není, říká ředitel Peterek!

Má za sebou prokletou sezonu. Jaromír Jágr se v ročníku 2017/2018 potýkal se zraněními a jeho zámořská mise skončila předčasně. Po návratu do Čech ho sejmul havířovský Marek Sikora a bylo definitivně po sezoně. Za určitých okolností mohl hrát na střídavý start za extraligový Třinec. Podle sportovního ředitele Ocelářů Jana Peterka to ještě není uzavřená kapitola.

HC Kometa Brno obhájila titul. Mistrem je i v roce 2018.
22.04.
Hokej Česká extraliga

Extraligový titul zůstává v Brně: Kometa je podruhé v řadě mistrem

Hokejisté Brna vyhráli v Třinci pátý zápas finálové série a obhájili extraligový titul. To se naposledy podařilo pražské Spartě, která byla dvakrát v řadě mistrem české nejvyšší soutěže v letech 2006 a 2007. Pro Kometu je to třináctý český, respektive československý titul v historii, což je rekordní počet v tomto ohledu. Druhá Jihlava byla mistrem dvanáctkrát.

Kometa Brno
aktualizováno 19.04.
hokej finále extraligy

Kometa znovu udolala Třinec a už je jen krok od obhajoby titulu!

Už jen jediná výhra dělí hokejista Komety Brno od obhajoby poháru pro mistra extraligy. Ve čtvrtém utkání finálové série totiž svěřenci Libory Zábranského porazili Třinec 5:2, čímž posunuli Oceláře na okraj propasti.

Roman Červenka
aktualizováno 18.04.
hokej Kam s ním?

Třinec, Sparta, Boleslav... Kde by mohl skončit střelec Červenka?

Byť extraligová sezona ještě neskončila, kluby už pilně zbrojí na ročník příští. A možná vůbec nejžhavějším jménem na trhu je produktivní útočník Roman Červenka, jenž vážně zvažuje návrat na česká kluziště. Jaké kluby u něj přicházejí v úvahu?

Kometa Brno - Oceláři Třinec
18.04.

Kometa zvládla drama s Třincem a ujala se vedení ve finálové sérii

Hokejisté mistrovské Komety Brno porazili ve třetím finále extraligy Třinec 3:2 a otočili stav série hrané na čtyři vítězství na 2:1 na zápasy. Domácí sice ztratili dvoubrankové vedení, ale ve 47. minutě rozhodl Tomáš Vincour. Čtvrtý zápas se bude hrát ve čtvrtek od 17:00 opět v brněnské DRFG Aréně.

Radost Komety Brno
aktualizováno 15.04.
hokej Tipsport extraliga

Kometa zabrala a po výhře 3:2 v Třinci srovnala stav finále

Hokejisté mistrovské Komety Brno vyhráli ve druhém finále extraligy na ledě Třince 3:2 a vyrovnali sérii hranou na čtyři vítězství na 1:1 na zápasy. Dvěma góly pomohl k úspěchu hostů útočník Jan Hruška, za Oceláře se trefil rovněž dvakrát Jiří Polanský. Série bude pokračovat ve středu a ve čtvrtek v Brně a s jistotou se vrátí i za týden v neděli do třinecké Werk Arény.

Ondřej Kovařčík a David Cienciala
02.04.

Třinec je jeden krok od finále. Zase mu gólem pomohl objev Cienciala!

Třinečtí hokejisté zdolali Hradec Králové v třetím semifinálovém utkání play off 5:1 a už jen jediná výhra jim schází k účasti ve finále. Oceláři rozhodli o vítězství smrští tří branek v úvodních šesti minutách, po nichž už soupeři nedovolili zdramatizovat vývoj utkání. Gól a dvě asistence zaznamenal Ondřej Kovařčík, u tří branek asistoval Milan Doudera. Čtvrtý zápas, který už Ocelářům může přinést postup, se bude hrát v Třinci v úterý od 17 hodin.

Jaroslav Bednář
aktualizováno 30.03.
hokej Play-off extraligy

Bednářův Hradec je zralý na ručník, Třinec ho vyloupil i podruhé

Hokejisté Třince vyhráli i druhé semifinálové utkání play off extraligy na ledě Hradce Králové. Na výhře 2:1 se dvěma body podíleli Vladimír Svačina a Vladimír Roth. Oceláři v sérii hrané na čtyři vítězství vedou 2:0, boj o postup do finále bude pokračovat v pondělí v Třinci.

David Cienciala a Ondřej Kovařčík
25.03.

Cienciala sedm asistencí, Kovařčík hattrick: 4. lajna vyřadila Dynamo!

Hokejisté Třince deklasovali v rozhodujícím sedmém utkání čtvrtfinále play off extraligy Pardubice 8:1 a po třech letech si opět zahrají o medaile. Oceláři rozhodli o klíčovém vítězství gólovou smrští ve druhé třetině, kdy se trefili pětkrát během 17 minut. Sedmi asistencemi se zaskvěl David Cienciala, hattrick a přihrávku si připsal Ondřej Kovařčík. Třinec vyhrál všechny domácí duely série a čeká na soupeře, kterým bude buď Brno, anebo Hradec Králové.

HC Oceláři Třinec
21.03.

Třinec přetlačil Pardubice a má postupový mečbol

Hokejisté Třince vyhráli pátý zápas čtvrtfinále play off nad Pardubicemi 3:2 a jedno vítězství je dělí od postupu do semifinále.