Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Petra Nováková
04.01.
zimní sporty tour de ski

Novákovou připravila o lepší umístění lyže, Jakš doběhl třicátý

Běžkyni Petru Novákovou připravila o body ve čtvrté etapě Tour de Ski ztráta lyže v posledním kole. Česká jednička proto na volné desítce s hromadným startem v Oberstdorfu dojela jednatřicátá. Vítězstvím si upevnila vedení v Tour Norka Ingvild Flugstad Östbergová.

Tour de Ski v Německu
03.01.
lyžování počasí je proti

V Německu řádila bouře! Čtvrtá etapa Tour de Ski byla zrušena

Čtvrtou etapu Tour de Ski v běhu na lyžích museli pořadatelé zrušit. V Oberstdorfu stihly ženy odjet kvalifikaci sprintu klasickou technikou a Petra Nováková by bývala postoupila ze šestnáctého místa, ale pak německé dějiště zasáhla bouře se silným větrem a organizátoři z důvodu bezpečnosti závod odvolali.

Petra Nováková
31.12.
potlesk jede jí to

Parádní závod: Nováková je na Tour de Ski zatím na 14. místě!

Petra Nováková doběhla čtrnáctá v druhé etapě Tour de Ski na 10 km klasicky v Lenzerheide a stejné místo jí patří v průběžném pořadí. Zvítězila norská lyžařka Ingvild Flugstad Östbergová a vede i celkově.

Dario Cologna
31.12.
ski lyžařská klasika

Cologna vyhrál druhou etapu Tour de Ski, Jakš těsně nebodoval

Druhou etapu Tour de Ski, závod na 15 km klasicky v Lenzerheide, vyhrál domácí Švýcar Dario Cologna. Nejlepšímu českému běžci na lyžích Martinu Jakšovi unikla o šest desetin sekundy bodovaná třicítka.

Sergej Usťjugov
04.01.
lyžařská klasika

Čtvrtý triumf! Usťugov nemá na Tour de Ski žádnou konkurenci

Rus Sergej Usťugov a švédská běžkyně na lyžích Stina Nilssonová dál dominují seriálu Tour de Ski. Oba dnes dojeli první ve stíhacích závodech. Usťugov vyhrál i čtvrtou etapu, Nilssonová zvítězila potřetí.