Mikaela Shiffrinová
16.02.
lyžování Mistrovství světa

Shiffrinová je počtvrté v řadě světovou šampionkou ve slalomu

Američanka Mikaela Shiffrinová potvrdila díky skvělé druhé jízdě roli slalomářské královny a jako první lyžařka v historii vyhrála na mistrovství světa některou z disciplín čtyřikrát po sobě. Stříbro ve švédském Aare získala domácí Anna Swennová-Larssonová a Slovenka Petra Vlhová třetím místem zkompletovala svou medailovou sbírku.

Ester Ledecká
aktualizováno 05.02.

Ledecké se super-G nepovedlo: Omlouvám se za to, řekla v slzách!

Mistryní světa v superobřím slalomu se stala favorizovaná Američanka Mikaela Shiffrinová. Olympijské vítězce Ester Ledecké se vstup do lyžařského šampionátu v Aare nevydařil. Na Shiffrinovou ztratila 2,80 sekundy a na 27. místě prohrála o 27 setin i s krajankou Kateřinou Pauláthovou. Ta obsadila 24. příčku.

20.01.
Sjezdové lyžování Česká obojživelnice

Super-G ovládla Shiffrinová, Ledecká dojela šestnáctá

Třetí start v Cortině d´Ampezzo, třetí umístění na bodech. Ester Ledecká má za sebou super-G, ve kterém dojela na šestnácté pozici. Vítězství si připsala suverénka letošní sezony Mikaela Shiffrinová.

Prásk.tv píše:

Mikaela Shiffrin - 1
čtěte o tématu Mikaela Shiffrin na Prásk.tv
17.01.
Prestižní cena Fantastická Ester

Další ocenění pro Ledeckou! Je v nominaci na sportovního Oscara

Ester Ledecká bojuje o další prestižní cenu! V nominaci na sportovního Oscara se dostala mezi šest nejlepších sportovců světa. Vysloužila si to fantastickým výkonem na olympiádě, na které získala zlato na lyžích i na snowboardu.

17.03.
suverénka světový pohár

Poslední závod jako razítko: Shiffrinová vyhrála rozdílem třídy!

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála rozdílem třídy slalom na finále Světového poháru v Aare. Třiadvacetiletá hvězda si připsala rekordní deváté vítězství v disciplíně v sezoně a celkově 43. pohárový triumf v kariéře, čímž se osamostatnila na pátém místě v historické tabulce mezi ženami.

aktualizováno 15.02.
zoh 2018 Závod v Jongpchjongu

Ledecká zaujala svým výkonem! Obří slalom ovládla Shiffrinová

Američanka Mikaela Shiffrinová ovládla ženský obří slalom. Na druhém místě dojela Norka Mowinckelová, třetí Italka Brignoneová. Česká reprezentantka Ester Ledecká při olympijské premiéře na lyžích brala 23. místo.