Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Barcelona - Chapecoense
09.08.
fotbal velké utkání

Barcou to nekončí. Chapecoense bude zase hrát se slavným týmem!

Zápas na slavném Nou Campu, kde fotbalisté Chapecoense vyběhli proti španělskému velkoklubu z Barcelony, nebude jediným střetnutím proti elitnímu evropskému klubu. V plánu už je totiž další zajímavý duel, na Olympijském stadionu v Římě proti místnímu AS.

Alan Ruschel a Barcelona
aktualizováno 08.08.
video velký příběh

Ti, kteří přežili: Stadion Barcelony tleskal, Ruschel byl kapitánem

Jeden má po fatální nehodě amputovanou nohu. Druhý stále bojuje s psychickými problémy a děsí ho hluk. Třetí se devět měsíců po pádu letadla vrátil na hřiště. Všichni tři přežili svou smrt, prostě žijí. V Barceloně jim tleskal celý stadion Camp Nou.

Alan Ruschel a Lionel Messi
07.08.
fotbal barcelona - chapecoense

Pozdrav do nebe z Camp Nou! Ruschel oslavil návrat proti Barce

Fotbalisté Chapecoense se dočkali velké pocty. K zápasu o trofej Joana Gampera si je pozvala slavná Barcelona. Za tým, který loni v listopadu postihla letecká tragédie, nastoupil i Alan Ruschel. Jeden ze tří přeživších hráčů.

Alan Ruschel v Barceloně
aktualizováno 07.08.
novasport návrat na hřiště

Ruschelův velký příběh: Přežil pád letadla, dnes nastoupí na Barce!

Ten den se zapsal jako jeden z nejsmutnějších ve fotbalové historii. Fotbalisté Chapecoense mířili na finále Jihoamerckého poháru, ale do Medallínu nedoletěli. Na palubě zahynulo 71 lidí, jen šest lidí přežilo, mezi nimi tři fotbalisté. Alan Ruschel, jeden z nich, v pondělí večer opět bude hrát. A to rovnou na Camp Nou proti Barceloně.

Tiaguinho
aktualizováno 22.07.
Vzpomínka Nový život

Zesnulému hráči z Chapecoense se narodil syn. Dostal jeho jméno!

Datum 29. listopadu 2016 se mnohým vrylo do paměti. Není však nikdo, kdo by na tento den vzpomínal v dobrém. V kolumbijském Medelínu se totiž zřítilo letadlo s fotbalovým týmem Chapecoense. Nehodu přežili jen tři fotbalisté, 71 jich však zemřelo. Byl mezi nimi i útočník Tiaguinho, jehož manželka byla v té době těhotná a teď porodila. Syn dostal jméno po svém tatínkovi.

Chapecoense znovu na místě tragédie - 2
10.05.

GALERIE: Fotbalisté Chapecoense na místě tragédie

Od té tragédie uplynulo 167 dnů. Zpravodajské servery nejdříve oznámily ztroskotání letadla, časem vyšlo najevo, že na palubě byl fotbalový tým Chapecoense, který letěl na finále jihoamerické ligy. Přežilo jen 6 lidí. A včera se právě tito stateční Brazilci poprvé byli podívat na místě, kde jejich letadlo ztroskotalo..

Chapecoense znovu na místě tragédie - 1
aktualizováno 10.05.
galerie krutá realita

Statečné Chapecoense: Ti, co přežili, se vrátili na místo tragédie

Od té tragédie uplynulo 167 dnů. Zpravodajské servery nejdříve oznámily ztroskotání letadla, časem vyšlo najevo, že na palubě byl fotbalový tým Chapecoense, který letěl na finále jihoamerické ligy. Přežilo jen 6 lidí. A včera se právě tito stateční Brazilci poprvé byli podívat na místě, kde jejich letadlo ztroskotalo..

Chapecoense - Atletico Nacional
aktualizováno 05.04.
vzpomínky o další trofej

Nové Chapecoense přivítalo rivala, se kterým mělo hrát. A vyhrálo!

Nově složený tým Chapeconese, který v listopadu postihla letecká havárie, nastoupil do prvního zápasu superfinále Jižní Ameriky proti columbijskému Atlétiku Nacional. Ano, právě proti klubu, na jehož hřiště nedoletěl...

Osudy fotbalistů Chapecoense
aktualizováno 17.03.
bojovníci letecké neštěstí

Co dělají ti, kteří přežili: Tři těžké osudy fotbalistů Chapecoense

Přežili. Oni ano. Převážnou většinu jejich spoluhráčů si ale našla smrt při letecké tragédii týmu Chapecoense. Tři z hráčů týmu dnes žijí. Jaké jsou jejich osudy? Jeden z nich se už opravdu pustil do obrovské dřiny a věří v návrat na hřiště!

Kavárna Chapecoense
01.03.
GALERIE Možná až příliš

GALERIE: Morbidní kavárna nebo dobrý nápad? Takhle uctili Chapecoense!

Stále ještě doznívají hrůzné okamžiky z konce listopadu loňského roku, kdy se v Kolumbii zřítilo letadlo s fotbalisty brazilského Chapecoense. Nehodu, kterou přežili pouze tři hráči, uctili památkou lidé na celém světě. Pro jejich připomínku byla teď navíc otevřena v Brazílii kavárna, které nese název tragédií poznamenaného klubu. V zahraničí se však vedou oprávněné diskuze o tom, jestli to už není moc. Sami se dočtete a uvidíte proč.