Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Humboldt Broncos
07.04.
Tragédie Nehody sportovců

Smrt mladých hokejistů: Lidé si připomínají i Jaroslavl a Chapecó!

Smrt mladých hokejistů v Kanadě zasáhla celý svět. Autobus s týmem Humboldt Broncos havaroval, když byl na cestě na zápas play off. Nehodu nepřežilo 14 lidí. Kolik z nich je hráčů a trenérů, to zatím policie nesdělila. Lidé na sociálních sítích vyjadřují smutek a samozřejmě i vzpomínají na podobné tragédie. Zejména na letecké havárie hokejistů Lokomotivu Jaroslavl a fotbalistů Chapecoense.

Jakson Follmann
27.12.
Fotbal Charitativní zápas

Přeživší gólman Chapecoense: Vyžádal si masáž protézy! VIDEO

Už je to přes rok, co se v Kolumbii zřítilo letadlo s fotbalovým týmem Chapecoense. Zahynula většina hráčů. Ti, kteří přežili, se s tragickou nehodou dál vyrovnávají. Jedním z nich je i brankář Jakson Follmann. Ten si byl zahrát charitativní klání, a to i když přišel o nohu. On si ze svého hendikepu ale dokáže i utahovat. To teď i předvedl. Svalil se na zem a vyžadoval, aby mu spoluhráči chybějící končetinu, respektive protézu, rozmasírovali.

Chapecoense v Římě
aktualizováno 30.08.
setkání program v římě

Program Chapecoense: Nejdřív papež, pak premiéra Schicka?  

Schickův první ostrý start za AS Řím? Jistě možná už v pátek proti brazilskému týmu Chapecoense, který má úplně nový tým po tragickém pádu letadla v Kolumbii při cestě na finále Jihoamerického finále poháru v Medellínu, kterému dnes požehnal ve Vatikánu papež František.

Barcelona - Chapecoense
09.08.
fotbal velké utkání

Barcou to nekončí. Chapecoense bude zase hrát se slavným týmem!

Zápas na slavném Nou Campu, kde fotbalisté Chapecoense vyběhli proti španělskému velkoklubu z Barcelony, nebude jediným střetnutím proti elitnímu evropskému klubu. V plánu už je totiž další zajímavý duel, na Olympijském stadionu v Římě proti místnímu AS.

Alan Ruschel a Barcelona
aktualizováno 08.08.
video velký příběh

Ti, kteří přežili: Stadion Barcelony tleskal, Ruschel byl kapitánem

Jeden má po fatální nehodě amputovanou nohu. Druhý stále bojuje s psychickými problémy a děsí ho hluk. Třetí se devět měsíců po pádu letadla vrátil na hřiště. Všichni tři přežili svou smrt, prostě žijí. V Barceloně jim tleskal celý stadion Camp Nou.

Alan Ruschel a Lionel Messi
07.08.
fotbal barcelona - chapecoense

Pozdrav do nebe z Camp Nou! Ruschel oslavil návrat proti Barce

Fotbalisté Chapecoense se dočkali velké pocty. K zápasu o trofej Joana Gampera si je pozvala slavná Barcelona. Za tým, který loni v listopadu postihla letecká tragédie, nastoupil i Alan Ruschel. Jeden ze tří přeživších hráčů.

Alan Ruschel v Barceloně
aktualizováno 07.08.
novasport návrat na hřiště

Ruschelův velký příběh: Přežil pád letadla, dnes nastoupí na Barce!

Ten den se zapsal jako jeden z nejsmutnějších ve fotbalové historii. Fotbalisté Chapecoense mířili na finále Jihoamerckého poháru, ale do Medallínu nedoletěli. Na palubě zahynulo 71 lidí, jen šest lidí přežilo, mezi nimi tři fotbalisté. Alan Ruschel, jeden z nich, v pondělí večer opět bude hrát. A to rovnou na Camp Nou proti Barceloně.

Tiaguinho
aktualizováno 22.07.
Vzpomínka Nový život

Zesnulému hráči z Chapecoense se narodil syn. Dostal jeho jméno!

Datum 29. listopadu 2016 se mnohým vrylo do paměti. Není však nikdo, kdo by na tento den vzpomínal v dobrém. V kolumbijském Medelínu se totiž zřítilo letadlo s fotbalovým týmem Chapecoense. Nehodu přežili jen tři fotbalisté, 71 jich však zemřelo. Byl mezi nimi i útočník Tiaguinho, jehož manželka byla v té době těhotná a teď porodila. Syn dostal jméno po svém tatínkovi.

Chapecoense znovu na místě tragédie - 2
10.05.

GALERIE: Fotbalisté Chapecoense na místě tragédie

Od té tragédie uplynulo 167 dnů. Zpravodajské servery nejdříve oznámily ztroskotání letadla, časem vyšlo najevo, že na palubě byl fotbalový tým Chapecoense, který letěl na finále jihoamerické ligy. Přežilo jen 6 lidí. A včera se právě tito stateční Brazilci poprvé byli podívat na místě, kde jejich letadlo ztroskotalo..

Chapecoense znovu na místě tragédie - 1
aktualizováno 10.05.
galerie krutá realita

Statečné Chapecoense: Ti, co přežili, se vrátili na místo tragédie

Od té tragédie uplynulo 167 dnů. Zpravodajské servery nejdříve oznámily ztroskotání letadla, časem vyšlo najevo, že na palubě byl fotbalový tým Chapecoense, který letěl na finále jihoamerické ligy. Přežilo jen 6 lidí. A včera se právě tito stateční Brazilci poprvé byli podívat na místě, kde jejich letadlo ztroskotalo..

 

Reklama