Blog Názory expertů

Počasí na Rallye: Tento způsob Dakaru zdá se mi být podivným!

Jak praví klasik: „tento způsob Dakaru zdá se mi být podivným“. Předevčírem škrtnutá polovina etapy, včera celá. Závodníci mají napůl radost, protože toho trápení v blátě, bouřích a kroupách už mají dost, napůl je to mrzí, protože se nezávodí, což je jejich narkotikum.

Rallye Dakar
Aktualizováno 7.1. 2017 11:58
blog názory expertů

Horská turistika na Dakaru. V celé své kráse se ukázala včera

Tak nazval motorkář Honza Veselý tento typ Dakaru. V plné kráse se to ukázalo včera, když bylo nutno zrušit celou druhou půlku rychlostní vložky kvůli „nevlídnému“ počasí. Pod tímto eufemizmem je možno si představit cokoliv, od zaplavené trati až po sněhové závěje. Z plánovaných 438 kilometrů zůstaly pouhé dvě stovky, a i ty dělaly závodníkům pěkné potíže. Bohužel, hlavně těm našim.

Jan Velart
Aktualizováno 7.1. 2017 09:18
blog názory expertů

Columbus: Série byla vynikající, ale to hlavní přijde nyní

Spusťte oponu, show skončila. Columbus ve čtvrtek v noci prohrál a jeho vynikající série se zastavila na 16 zápasech. Nebude tedy atakovat 24 let starý rekord Pittsburghu, který byl jen o jednu jedinou výhru lepší. Nevadí. I tak se na Blue Jackets snáší chvála odevšad. Důležitější než série samotná je ale to, jak bude hrát Columbus nyní. To ho teprve bude definovat jako tým.

Blog Názory expertů

Senzační Columbus: V play off ale budou chybět zkušenosti

Columbus válcuje jednoho soupeře za druhým a se čtrnácti zářezy v řadě už vyrovnal třetí nejdelší sérii vítězných duelů v historii NHL. A pouze tři úspěchy schází Blue Jackets na tu absolutně nejdéle trvající šňůru, kterou v sezóně 1992/93 složil Pittsburgh.

Ondřej Kaše
Aktualizováno 25.11. 2016 13:08
blog česká naděje

Filip Šedivý: Kaše zvoní na NHL! Zatím jen tyčkami, ale důrazně

Českých hokejistů v NHL ubývá. O to více potěší, když na sebe některý mladík dokáže upozornit a ukáže, že by se v nejlepší lize světa mohl prosadit. Tak jako se to povedlo Ondřeji Kašemu. Jedenadvacetiletý útočník Anaheimu má za sebou první čtyři zápasy mezi elitou a hlavně v tom posledním naznačil, že by zpátky na farmu už nemusel.

Jan Velart
Aktualizováno 21.11. 2016 13:46
blog názory expertů

Jan Velart: Velká čtyřka NHL je tady! Smiřte se s tím...

Auston Matthews. Connor McDavid. Jack Eichel. Patrik Laine. Možná, že se vám ta jména ještě nevryla dostatečně pod kůži, ale to je jen otázka času. Kolem téhle čtyřky se ubírá vývoj v NHL. Všem je méně než 21 let a na scéně nejsou déle než dva roky. Ale jejich hra zajímá prostě všechny a liga to moc dobře ví.

Tomáš Ripcsik
Aktualizováno 11.11. 2016 12:40

Tomáš Ripcsik: V listopadu probíhají tradiční Rugby Union podzimní mezinárodní Testy

Každý rok, už více než sto let přijíždějí týmy Rugby Union z jižní polokoule k přátelským oficiálním zápasům, které mají status Test Match. Tedy zápasy, které se započítávají do oficiální statistiky, ze které se určuje světový žebříček.

Edmonton Oilers
Aktualizováno 27.10. 2016 15:03
blog názory expertů

Filip Šedivý: Vydrží? Ano, Edmonton si konečně zahraje play off

Že by se v posledních deseti letech trpící fanoušci Edmontonu konečně dočkali? Že by se Oilers poprvé od finále Stanley cupu 2006, ve kterém prohráli s Carolinou, probojovali do play off? Založili dobře, teď jen vydržet.

Tomáš Ripcsik
Aktualizováno 27.10. 2016 12:02
blog názory expertů

Tomáš Ripcsik: Začíná turnaj, který vás naučí milovat třináctkové ragby

Tento víkend začíná další prestižní ragby turnaj Ladbrokers Rugby League Four Nations.

Jan Velart
Aktualizováno 24.10. 2016 19:03
blog názory expertů

Jan Velart: Po předkrmu hlavní chod? Pastrňák ohromně válí!

První dvě sezony Davida Pastrňáka v Bostonu, to bylo jako ochutnávat degustační menu. Servírují vám vybrané lahůdky, ale je jich málo, říká komentátorský expert Jan Velart.