Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Jozef Havrilla
Aktualizováno 14.7. 2017 13:51
blog názory expertů

Jozef Havrilla: Keď sa vášeň rozhorí, očakávania sú nanič

Asi by sa nenašiel nik, kto by očakával Sama Querreyho v semifinále wimbledonského turnaja. Američana, ktorý to počas svojich 41 grandslamových účasti v kariére iba raz dotiahol do štvrťfinálovej spoločnosti - práve vlani vo Wimbledone...

Venus Williamsová
Aktualizováno 13.7. 2017 10:26
blog názory expertů

Tomáš Borovec: Tenisová babička Williamsová uděluje lekce

Hudební svět má svou rockovou babičku, sportovní zase tenisovou. Věkem se sice Tina Turner a Venus Williamsová nemohou měřit, ale na kurtech All England Clubu si tak letos americká hráčka může připadat. Jako dáma v letech, která uděluje tenisové lekce nadějnému mládí na té nejposvátnější půdě v tomto sportu.

blog názory expertů

Rugby League: State of Origin – Zápas číslo 3 je tady!

Zítra v poledne budeme mít možnost v sledovat rozhodující zápas nejprestižnější australské sportovní události State of Origin. Série tří zápasů mezi dvěmi největšími australskými státy New South Wales a Queensland.

Štěpán Sokol
Aktualizováno 11.7. 2017 12:12
blog názory expertů

Štěpán Sokol: Sympaťák Nadal, ostatní by si mohli vzít příklad!

Je asi zbytečné psát, že zápas Nadala s Lucemburčanem Mullerem byl jednou z ozdob letošního Wimbledonu a tenisu vůbec. Právě kvůli takovýmto mačům jsou turnaje velké čtyřky krásné a nezapomenutelné.

Filip Šedivý
Aktualizováno 10.7. 2017 11:01
blog názory expertů

Filip Šedivý: Manic Monday. Lahůdka pro tenisového fanouška

Jsou wimbledonské tradice, které ne každému voní. Někdo nemá rád tenis na trávě. Jiný nemusí hráče v bílém oblečení. Dalšímu vadí dešťové přestávky, byť letos se zatím srážky vyhýbají All England Clubu velkým oblouku. A jsou i tací, kteří nikdy nesáhnou po jahodách se smetanou. Na jednom specifiku londýnského grandslamu se ale asi všichni shodnou, že stojí za to. Manic Monday.

Blog Názory expertů

Jozef Havrilla: Čo bolo, bolo... „terazky“ sa ukáže!

Polovica wimbledonského dobrodružstva je za nami a tamojšia tráva (tenisová) nám radostnú eufóriu zatiaľ nespôsobila. 12 českých zástupcov a šiesti slovenskí opustili singlovú súťaž skôr ako prišiel kalendárny Cyril s Metodom. Doniesli nám smutnú zvesť – len Tomáš s Magdalénou boli ti vyvolení, čo so súpermi poriadky spravili. Čo bolo, bolo... „terazky“ treba dúfať, že tento náš česko-slovenský mix zmení aktuálny status quo – skepsa – na filmový happyend...

blog názory expertů

Tomáš Borovec: Lotyšský enfant terrible vyjíždí z tunelu!

O koho jde? Nastavím obraz: pravá ruka se s raketou zvedá prudce vzhůru a tam chvíli setrvá, levá se rozprostírá před tělem s roztaženými prsty. Tento muž se nechystá vzlétnout, ale odehrát jeden ze svých forhendů. Tenisový fanoušek má hned jasno - Ernests Gulbis.

blog názory expertů

Jozef Havrilla: Spominam, kdeže su tie slávne tenisové časy?

Ak sa hovorí, že závisť je najvyššou formou uznania, tak úprimne - závidim mojim českým kolegom želiezka v horúcom wimbledonskom ohni. Tie naše, slovenské, sa v mužskej dvojhre roztopili znovu veľmi rýchlo. Namiesto dlhodobejšieho pobytu v tenisovej mekke sa stáva Wimbledon len krátkou dočasnou zastávkou medzi ďalšími turnajmi...

Filip Šedivý
Aktualizováno 4.7. 2017 11:53
blog názory expertů

Filip Šedivý: Na trávě se Markéta Vondroušová naučí. Pak to přijde!

Ne každý je Roger Federer, sestry Williamsovy nebo Petra Kvitová, aby přišel na trávu a skoro okamžitě a samozřejmě vítězil. Většina tenistů potřebuje nějaký čas a získané zkušenosti, aby na nejrychlejším z povrchů našli tu správnou rovnováhu a svůj způsob tenisu, který by je měl přivést k úspěchu. Ve své první plnohodnotné sezóně mezi ženami se o tom přesvědčila také Markéta Vondroušová.

blog názory expertů

Jozef Havrilla: Prečo milujem Wimbledon? Pre Samprasove slzy!

O rodičoch Petea Samprasa bolo známe, že sú poverčiví - nechodievali na zápasy, v ktorých hral ich syn. Len zdiaľky sledovali jeho dominanciu na dvorci, ako drví súpera za súperom. Nechceli naň vytvárať zbytočný tlak, dopriali mu absolútnu koncentráciu na zápas...