Rohan Dennis
včera 18:08
časovka jde se do finiše

Yates má náskok už jen 56 sekund! Časovku na Giru vyhrál Dennis

Úterní časovku jednotlivců na Giru d'Italia vyhrál australský cyklista Rohan Dennis, nejlepším z českých závodníků byl Zdeněk Štybar na 68. místě se ztrátou necelé tři a půl minuty. Růžový trikot po 16. etapě stále drží Brit Simon Yates s náskokem 56 sekund před obhájcem celkového prvenství Tomem Dumoulinem z Nizozemska.

Simon Yates
aktualizováno 20.05.
giro povedená neděle

Odpověď růžového muže: Yates ujel všem, Froome už ztrácí 5 minut

Lídr Giro d´Italia Simon Yates ukázal, proč mu patří růžový dres. Australský jezdec stáje Mitchelton-Scott v horské etapě z Tolmezza do Sappady okázal všem záda a na své největší pronásledovatale najel 41 sekund. Chris Froom jeho únik ani nezachytil a ztrácí na první místo už 5 minut.

Cyklista napadl pěstí soupeře
18.05.
cyklistika Zkrat na kole

Nevídaný blikanec! Cyklista udeřil soupeře při závodě pěstí! VIDEO

Že nervy občas ujedou i cyklistům, názorně demonstroval Nizozemec Lars Boom. Ten při závodě Kolem Norska zničehonic udeřil pěstí soupeře, za což byl samozřejmě vyloučen. Zajímavé je, že se ho jeho oběť zastala!

Yatese nikdo nechytil! Lídr Gira navýšil ve stoupání svůj náskok

Britský cyklista Simon Yates vybojoval na Giru d'Italia po útoku v závěru 11. etapy druhý etapový vavřín a upevnil si růžový trikot lídra. V prudkém stoupání do cíle porazil o dvě sekundy obhájce titulu Toma Dumoulina a v průběžném pořadí zvýšil svůj náskok před nizozemským soupeřem na 47 sekund.

Matej Mohoric
15.05.
velká dřina gualdo tadino

Šest hodin dřiny, nejdelší etapu Gira vyhrál Slovinec Mohorič

Nejdelší 10. etapu letošního Gira d'Italia vyhrál po 244 kilometrech a šesti hodinách jízdy slovinský cyklista Matej Mohorič. Lídrem zůstal Brit Simon Yates, ale velkou ztrátu nabral dosud druhý Kolumbijec Esteban Chaves, jeho kolega z týmu Mitchelton-Scott.

Julien Absalon
aktualizováno 15.05.
cyklistika žlutá zhouba

Pyl mu zničil kariéru! Olympijský vítěz musel skončit

Jen těžko se tomu dá uvěřit, ale kvůli pylové alergii musel ukončit kariéru dvojnásobný olympijský vítěz v závodu horských kol Julien Absalon. Francouzský závodník a soupeř Jaroslava Kulhavého to oznámil deníku L'Equipe.

Simon Yates
13.05.
Fotbal Giro d'Italia

Růžový Simon Yates potvrdil v 9. etapě Gira své průběžné vedení!

Britský cyklista Simon Yates potvrdil triumfem v deváté etapě Gira d'Italia s cílem na apeninském vrcholu Gran Sasso průběžné vedení v závodu. Na druhé místo v celkové klasifikaci se posunul dnes třetí Kolumbijec Esteban Chaves, na svého stájového kolegu ztrácí 32 sekund. Mezi oba jezdce stáje Mitchelton-Scott se v náročném dojezdu po 225 kilometrech vklínil pouze Francouz Thibaut Pinot. Nejlepší z Čechů byl šestadvacátý Jan Hirt.

Samuel Bennett na Giro d´Italia
11.05.
tradice giro d´italia

Irové se dočkali po 31 letech! Etapu na Giru vyhrál Sam Bennett

Irský cyklista Samuel Bennett vyhrál sedmou etapu Gira d'Italia. V závěrečném spurtu porazil dosavadního nejlepšího sprintera závodu Eliu Vivianiho z Itálie, třetí dojel další domácí jezdec Sacha Modolo. Růžový dres lídra uhájil Brit Simon Yates.

Esteban Chaves
10.05.
na sopku giro d´italia

Na Etně byl první Chaves, do čela jde Yates. Kreuziger ztratil 5 minut

V šesté etapě cyklistického Gira d'Italia s cílem na Etně ukázali svou sílu jezdci australské stáje Mitchelton-Scott. Po 164 kilometrech zvítězil Kolumbijec Esteban Chaves, na kterého se v samém závěru náročného stoupání dotáhl Brit Simon Yates a díky druhému místu se dostal do čela průběžného pořadí.

Fanynky na Giru v Izraeli
09.05.

Cyklistické Giro se přesunulo z Izraele do Evropy, ale závodníci jistě vzpomínají na fanynky z Blízkého východu, které jim během jedné z tamních etap ukázaly ňadra!