Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Alberto Contador
13.12.
cyklistika za posledních 20 let

Kdo vyhrál Tour bez podezření? Byli to jen tři závodníci!

Pro cyklistické fanoušky na celém světě je momentálně tématem číslo jedna bristký cyklista Christopher Froome. Vítěz letošní Tour de France a Vuelty měl během zářijového závodu pozitivní dopingový nález. Věřte, nebo ne, ale od roku 1995 to byli jen tři cyklisté, kteří slavnou Tour vyhráli a nikdy nebyli spojováni s dopingem!

Chris Froome
aktualizováno 13.12.
cyklistika dohady a teorie

Mám astma, brání se Froome. Je na fotografii skutečně inhalátor?

Relativně dlouho byl klid, ale svět cyklistiky se bohužel opět zahalil do stínu dopingu. Vítěz letošní Tour de France a Vuelty Christopher Froome neprošel právě během španělského etapového závodu dopingovou zkouškou. Brit se brání, že trpí na astma a na lék má povolení. Fanoušci teď řeší, jestli Froome používal během závodů inhalátor.

Chris Froome
13.12.
cyklistika to snad ne!

ŠOK pro svět cyklistiky! Froome neprošel dopingovou zkouškou

Britský šampion Chris Froome neprošel během zářijové Vuelty dopingovou zkouškou. Slavný cyklista překročil povolený limit léku na astma, který se zvláštním povolením smí užívat, a o triumf může přijít. Dvaatřicetiletý Froome je rovněž čtyřnásobným vítězem Tour de France.

Prásk.tv píše:

Dalibor Gondík
čtěte o tématu cyklistika na Prásk.tv
Peter Sagan
aktualizováno 05.12.
cyklistika případ uzavřen

Skandál na Tour potvrzen! Sagana vyloučili neprávem

Byl to loket, který v létě rozdělil cyklistický svět. Slovenský cyklista Peter Sagan byl vyloučen ze slavné Tour de France, když měl ve finiši čtvrté etapy loktem strčit do Marka Cavendishe a ten pak ošklivě upadl a zranil se. Mezinárodní cyklistická unie teď uznala, že Sagan nejednal úmyslně a případ je uzavřen. Co to však skoro po půlroce znamená?

Peter Sagan
aktualizováno 13.11.
cyklistika je to rebel

Tetování od Sagana! Mistr světa se kamarádovi zvěčnil na nohu

Mistr světa v cyklistice a slovenský šoumen Peter Sagan o sobě dal zase vědět. Na svém facebooku zvěřejnil video, jak vzal tetovací strojek a zvěčnil se na nohu svému kamarádovi! Jak se mu to povedlo se můžete podívat uvnitř článku.

Peter Sagan
11.11.
Cyklistika Bod po bodu

Saganovo tajemství úspěchu: Takhle vypadá jeho tvrdý trénink!

Je to trojnásobný mistr světa a jeden z nejlepších cyklistů současnosti. Peter Sagan je už zkrátka pojem. Sympatický Slovák má své úspěchy vydřeny tvrdou prací. Portál Cycling weekly teď zveřejnil, jak vypadá jeho tréninkový plán před sezonou den po dni. O ten se mu pečlivě stará trenér Patxi Vila.

Belgický cyklista
07.11.
cyklistika záhadná smrt

Ve čtvrtek se fotil s přítelkyní, po víkendu nadějný cyklista zemřel!

Svět cyklistiky zasáhlo nečekané úmrtí teprve dvacetiletého talentovaného cyklisty z Belgie. Bjarn Vanacker zemřel v noci z neděle na pondělí a stále není jasné, co bylo příčinou jeho úmrtí.

Peter Sagan s manželkou Katkou
aktualizováno 25.10.
PŘÍRŮSTEK gratulujeme!

Cyklista Sagan je otcem! Chlapec má jméno jako herecká legenda

Známý slovenský cyklista Peter Sagan si může začít zvykat na novou roli. Jeho manželka Katka mu totiž porodila synka. Novopečení rodiče už chlapečkovi vybrali i jméno.

Mathieu Riebel
20.10.
neštěstí tragická událost

Šok na závodě! Cyklista chtěl pomoct parťákovi, zabila ho sanita!

Zbytečnou smrtí mladého člověka skončila devátá etapa cyklistického závodu Kolem Kaledonie. Teprve dvacetiletý Francout Mathieu Riebel zemřel po střetu se sanitkou. K tragédii navíc došlo v momentě, kdy se mladík snažil pomoci jednomu z kolegů.

Velká pardubická na kole
16.10.
Velká cyklistická

Koně vystřídali cyklisté: Podívejte, jak překonali překážky na kole!

Před týdnem se na pardubickém závodišti jela už 127. Velká pardubická. Na trasu legendárního dostihového závodu se teď vydali také cyklisté. Bezmála 6 metrů dlouhý a hlavně 160 centimetrů vysoký Taxis překonávat nemuseli, ale i tak byl závod velmi náročný.