Simon Yates
16.09.
cyklistika Grand Tour

Vuelta skončila. Jejím králem byl korunován Brit Simon Yates!

Britský cyklista Simon Yates byl v Madridu korunován vítězem 73. ročníku španělské Vuelty. Premiérového triumfu na Grand Tour se dočkal v 26 letech, jistý ho měl prakticky již v sobotu po poslední horské etapě v Pyrenejích. Dnešní poslední úsek, během něhož už peloton lídra neatakuje, vyhrál Ital Elia Viviani.

Simon Yates
15.09.
cyklistika Vuelta

Yates potvrdil vedení na Vueltě, do Madridu si pojede pro výhru

Britský cyklista Simon Yates potvrdil třetím místem v poslední horské etapě své vedení na Vueltě a má na dosah premiérový triumf na Grand Tour. Závod skončí nedělním dojezdem po rovině do Madridu, v němž už se celkové pořadí téměř jistě měnit nebude.

Simon Yates
14.09.
Cyklistika Vuelta

Simon Yates setřásl Valverdeho a míří na Vueltě za vítězstvím

Lídr cyklistické Vuelty Simon Yates najel v 19. etapě s cílem v Andoře více než minutu na průběžně druhého Alejandra Valverdeho a udělal výrazný krok k premiérovému vítězství na Grand Tour. Horskou etapu o délce 154,4 km vyhrál Francouz Thibaut Pinot, Brit Yates dojel druhý.

Simon Yates
11.09.

Yates po časovce zvýšil vedení na Vueltě, vyhrál opět Dennis

Lídrovi cyklistické Vuelty Simonu Yatesovi se po volném dnu vydařila dnešní časovka a díky 13. místu Brit mírně zvýšil své průběžné vedení. Šestnáctou etapu na rovinaté trati dlouhé 32 km vyhrál specialista Rohan Dennis z Austrálie a navázal na své vítězství z úvodní individuální časovky v Málaze, jež závod před více než dvěma týdny zahajovala.

Simon Yates
08.09.
cyklistika španělská vuelta

Yates vyhrál etapu a opět se stal vedoucím závodníkem Vuelty!

Britský cyklista Simon Yates vyhrál 14. etapu Vuelty a vrátil se do červeného trikotu pro vedoucího muže závodu. Před Španělem Alejandrem Valverdem vede o 20 sekund. Kolumbijec Nairo Quintana, který se v posledních kilometrech opakovaně pokoušel o nástupy, je o dalších pět sekund zpět třetí.

Jesus Herrada
06.09.
cyklistika 12. etapa

Španělé šílí! Domácí závodník oblékl červený dres pro lídra Vuelty

Domácí Španěl Jesús Herrada je po 12. etapě novým lídrem cyklistické Vuelty. Jezdec týmu Cofidis byl jedním z 18 uprchlíků, které peloton nechal s velkým náskokem dojet až do cíle. Etapový triumf vybojoval Francouz Alexandre Geniez a Herrada, byť přijel až šestnáctý se ztrátou dvě a půl minuty, vysvlékl z červeného trikotu Simona Yatese. Ten na nového lídra ztrácí 3:22 minuty.

Simon Yates
02.09.
cyklistika poslední grand tour

Simon Yates jde na Vueltě do červeného! Etapa patřila Kingovi

Americký cyklista Ben King si dojel v 9. etapě pro druhé vítězství na letošní Vueltě. Do čela závodu se posunul Brit Simon Yates a vede o sekundu před Španělem Alejandrem Valverdem.

Tom Dumoulin
24.05.
Cyklistika Giro d'Italia

Dumoulin stáhl na Giru Yatesův náskok na necelou půlminutu

Obhájce titulu Tom Dumoulin stáhl na Giru d'Italia náskok vedoucího Simona Yatese na 28 sekund. Nizozemský cyklista zaútočil v závěrečném stoupání dnešní 18. horské etapy společně s několika dalšími jezdci z popředí průběžného pořadí a britský lídr stáje Mitchelton-Scott nedokázal jejich tempo akceptovat.

Zdeněk Štybar
23.05.

Zdeněk Štybar pomohl Vivianimu vyhrát na Giru už čtvrtou etapu!

Zdeněk Štybar pomohl italskému spurtérovi Eliovi Vivianimu vyhrát na letošním Giru d'Italia už čtvrtou etapu. Po úspěšné spolupráci se jezdci Quick-Stepu radovali z vavřínu v 17. etapě s cílem v Iseu, růžový trikot čtyři dny před koncem nadále drží Simon Yates.

Simon Yates
aktualizováno 20.05.
giro povedená neděle

Odpověď růžového muže: Yates ujel všem, Froome už ztrácí 5 minut

Lídr Giro d´Italia Simon Yates ukázal, proč mu patří růžový dres. Australský jezdec stáje Mitchelton-Scott v horské etapě z Tolmezza do Sappady okázal všem záda a na své největší pronásledovatale najel 41 sekund. Chris Froom jeho únik ani nezachytil a ztrácí na první místo už 5 minut.