Simon Yates
aktualizováno 20.05.
giro povedená neděle

Odpověď růžového muže: Yates ujel všem, Froome už ztrácí 5 minut

Lídr Giro d´Italia Simon Yates ukázal, proč mu patří růžový dres. Australský jezdec stáje Mitchelton-Scott v horské etapě z Tolmezza do Sappady okázal všem záda a na své největší pronásledovatale najel 41 sekund. Chris Froom jeho únik ani nezachytil a ztrácí na první místo už 5 minut.

Simon Yates
16.05.
giro první grand tour

Yatese nikdo nechytil! Lídr Gira navýšil ve stoupání svůj náskok

Britský cyklista Simon Yates vybojoval na Giru d'Italia po útoku v závěru 11. etapy druhý etapový vavřín a upevnil si růžový trikot lídra. V prudkém stoupání do cíle porazil o dvě sekundy obhájce titulu Toma Dumoulina a v průběžném pořadí zvýšil svůj náskok před nizozemským soupeřem na 47 sekund.

Simon Yates
13.05.
Fotbal Giro d'Italia

Růžový Simon Yates potvrdil v 9. etapě Gira své průběžné vedení!

Britský cyklista Simon Yates potvrdil triumfem v deváté etapě Gira d'Italia s cílem na apeninském vrcholu Gran Sasso průběžné vedení v závodu. Na druhé místo v celkové klasifikaci se posunul dnes třetí Kolumbijec Esteban Chaves, na svého stájového kolegu ztrácí 32 sekund. Mezi oba jezdce stáje Mitchelton-Scott se v náročném dojezdu po 225 kilometrech vklínil pouze Francouz Thibaut Pinot. Nejlepší z Čechů byl šestadvacátý Jan Hirt.

Simon Yates
25.08.
radost kreuzigerův parťák

König se na Vueltě posunul na sedmou příčku, etapu vyhrál Yates

Šestou etapu Vuelty vyhrál po úniku v závěrečném stoupání britský cyklista Simon Yates. Češi Leopold König a Zdeněk Štybar dojeli v pelotonu s půlminutovým odstupem. Lídrem zůstal Kolumbijec Darwin Atapuma, König se posunul na sedmou pozici.