Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Start IndyCar v Poconu
21.08.
indycar závod v Poconu

Bláznivý závod IndyCar: Bok po boku bojovalo i sedm aut! VIDEO

Jak reklama na závody IndyCar vypadal nedělní pětisetmílový závod na okruhu Pocono Raceway. Nejširší dráha v kalendáři přímo sváděla k soubojům několika aut bok po boku. Oficiální statistiky udávají 42 změn ve vedení závodu. A vítěz Will Power překonal i to, že v úvodu ztrácel na čelo závodu celé kolo.

Takuma Sató po vítězství v 500 mil Indianapolis
aktualizováno 20.08.
IndyCar Pocono Raceway

Vítěz Indy500 Sató odstartuje první, favorité tvrdě bourali. VIDEO

Japonec Takuma Sató, který v květnu vyhrál závod 500 mil Indianapolis, dobře nakročil do druhého letošního závodu na 500 mil, který piloty IndyCar Series čeká v neděli. Tentokrát své síly změří na oválu Pocono Raceway, který má netradiční tvar trojúhelníku. V kvalifikaci tvrdě havarovali Hélio Castroneves a Ryan Hunter-Reay. Druhý jmenovaný dokonce skončil v nemocnici.

Nehoda v Poconu
22.08.
INDYCAR Závod v Poconu

Power vyhrál, Castronevesovi přejela formule po hlavě! VIDEO

Australan Will Power se raduje ze čtvrtého letošního triumfu v šampionátu IndyCar Series. Díky skvělé formě v posledních závodech stáhl náskok lídra šampionátu Pagenauda už na 20 bodů. Závod poznamenala těžká nehoda, kdy Alexander Rossi doslova přejel se svým vozem po hlavě Hélia Castronevese. Brazilec naštěstí díky dobré ochraně kokpitu vyvázl bez zranění

Michail Aljošin vyhrál svojí první pole position
21.08.
INDYCAR Sobota v Poconu

Favorité bourali a z pole position se radoval "šílený Rus" Aljošin

Ruský závodník Michail Aljošin získal v kvalifikaci na závod IndyCar na oválu Pocono Raceway svou první pole position v kariéře v amerických formulích. Formu ukázal už v úvodním tréninku na nedělní závod, který vyhrál, zatímco jezdci, kterým se na trati v horách ve státě Pensylvánie v minulosti dařilo, skončili v ochranné bariéře.

Justin Wilson
20.08.
IndyCar Pocono Raceway

Rok od tragédie: IndyCar se vrací na trať, kde zahynul Justin Wilson

Dalším závodem pokračuje tento víkend šampionát IndyCar Series. Závod na oválu Pocono Raceway se ale ponese ve smutném duchu. Právě na této trati utrpěl před rokem smrtelné zranění Justin Wilson. Navíc od posledního závodu IndyCar zasáhla další tragédie. V závodě šampionátu USAC zahynul Bryan Clauson, další závodník, kterého jsme byli zvyklí vídat v IndyCar.