Jakub Vadlejch a Petr Frydrych
aktualizováno 14.08.
návrat hrdinů dnes přistáli

Těsně po příletu:Oštěpaři Vadlejch a Frydrych přivezli medaile z MS

Do Prahy se dnes z Londýna vrací druhá část české atletické reprezentace. Po příletu se s novináři setkají oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych, kteří na mistrovství světa získali stříbro a bronz. Tisková konference proběhla ve 13 hodin.

Jan Železný, Petr Frydrych a Jakub Vadlejch
13.08.
ms v atletice ohlasy na úspěch

Legenda Železný o medailovém doublu: Neskutečný závod!

Předposlední den atletického světového šampionátu dosáhla Česká republika zásluhou oštěpařů Jakuba Vadlejcha a Petra Frydrycha hned na dvě medailová umístění. Sami závodníci sice hodnotili své výkony poměrně sebekriticky, jejich trenér, oštěpařský světový rekordman Jan Železný, ale byl spokojen.

Petr Frydrych a Jakub Vadlejch
aktualizováno 12.08.
Atletika Mistrovství světa

Skvělý úspěch Čechů: Vadlejch s Frydrychem mají medaili z MS!

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Čeští oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych získali na atletickém mistrovství světa v Londýně medaile. První jmenovaný si odnáší stříbro, druhý bronz. Zlato putuje do Německa díky Johannesovi Vetterovi.

Vítězslav Veselý
aktualizováno 21.08.
rio 2016 nevyšlo to

Medaile byly moc daleko. Čeští oštěpaři ve finále neuspěli

Ani jeden ze tří českých oštěpařů ve finále na olympijských hrách v Riu de Janeiro na medaili nedosáhl. Vítězslav Veselý obsadil sedmé místo výkonem 82,51 metru. Jakub Vadlejch hodil o devět centimetrů méně a skončil osmý. Petru Frydrychovi nestačil hod do vzdálenosti 79,12 metru ani na postup do užšího finále a byl poslední dvanáctý. Zlato bere Němec Thomas Röhler.

Jakub Vadlejch
aktualizováno 18.08.
rio 2016 velká paráda

To tady ještě nebylo. O medaile budou bojovat tři čeští oštěpaři!

Kompletní trojice českých oštěpařů postoupila do finále olympijských her v Riu. Nejlepší z nich byl trochu nečekaně Petr Frydrych, který splnil limit výkonem 83,60 metru z poslední série a obsadil v kvalifikaci páté místo. Jakub Vadlejch byl sedmý za 83,27 metru rovněž z poslední série. Vítězslav Veselý postoupil do dvanáctky jako desátý díky výkonu 82,85, který hodil také až nakonec. Tři čeští oštěpaři jsou ve finále OH poprvé v historii!