Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pita Taufatofua
16.02.
Zajímavost Olympijské hry

Oblíbený vlajkonoš ze ZOH: Před olympiádou se stavil i v Praze!

Vlajkonoš exotického Tonga Pita Taufatofua na sebe upoutal pozornost už na zahajovacím ceremoniálu letošní olympiády, kdy nesl vlajku polonahý a světu ukazoval své naolejované a vypracované tělo. Už se představil i ve sportovních disciplínách a v běhu na lyžích v závodě na 15 kilometrů volnou technikou obsadil 114. místo. Věděli jste, že před ZOH navštívil i Prahu?

Pita Taufatofua
aktualizováno 09.02.
zoh 2018 jako v riu

Olympijský frajer: Všichni mrzli v péřovkách, on nastoupil polonahý!

Jakoby se nechumelilo! Nebo spíš nemrzlo. Už na letní olympiádě v Riu pobláznil fanynky po celém světě, když jako vlajkonoš odhodil triko a vystavil na odiv své vypracované tělo. Reprezentantovi Tonga se podařilo kvalifikovat i na zimní olympiádu a co víc, vlajku nesl opět polonahý!

Shani Davis
aktualizováno 09.02.
oh 2018 nálada nic moc

Rychlobruslař dělá Američanům dusno: Odmítl jít na zahájení!

Dnes budou slavnostně zahájeny zimní olympijské hry a sportovci z celého světa se těší, že konečně nasají tu pravou atmosféru. Ne všichni, co do Pchjongčchangu odcestovali, se ale zahajovacího ceremoniálu zúčastní. Americký rychlobruslař Shani Davis se totiž naštval proto, že nebude vlajkonošem.

Eva Samková
aktualizováno 06.02.
oh 2018 pchjongčchang

Samková ponese českou vlajku! Zvolili si ji sami čeští olympionici

Snowboardistka Eva Samková ponese českou vlajku při pátečním slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Vítězku snowboardcrossu z minulých her v Soči vybrali v hlasování sportovci. Výsledek jejich volby dnes oznámil Český olympijský výbor.

Vlajkonoš z Ria
aktualizováno 23.01.
oh 2018 v čem bude závodit?

Dámy pozor! Na zimní olympiádu míří naolejovaný svalovec z Ria

Na letní olympiádě v Riu si získal nespočet fanynek po celém světě. Jako naolejovaný svalovec tehdy hrdě nesl vlajku Tongy a svoji rodnou zemi pak reprezentoval v taekwondu. Pita Taufatofua ale prokázal, že je univerzálním sportovcem a dokázal se probojovat i na olympiádu zimní!

Josef Dostál
aktualizováno 21.08.
rio 2016 zakončení her

Pocta pro hrdinu z kajaku: Ponese vlajku při zakončení olympiády!

Vlajkonošem české výpravy při slavnostním zakončení olympijských her bude kajakář Josef Dostál, který v Riu získal stříbrnou a bronzovou medaili. Oznámila to mluvčí Českého olympijského výboru Barbora Žehanová.

Lukas Krpalek
aktualizováno 03.08.
rio 2016 anketa

Čeští olympionici si zvolili svého vlajkonoše. Vybrali správně?

Čeští olympionici už ví, kdo ponese národní vlajku během slavnostního zahájení olympijských her v Riu de Janeiru. Samotní sportovci si za vlajkonoše zvolili judistu Lukáše Krpálka. Zda-li si vybrali správně, můžete hlasovat v anketě.

Kdo bude vlajkonoš české výpravy v Riu 2016?
aktualizováno 02.08.
anketa pocta nebo prokletí

Kdo přivede Čechy na Maracaná? Pomozte zvolit vlajkonoše!

Už se to blíží! Největší sportovní svátek začne slavnostním zahájením v pátek večer. Na Maracaná se chystá okázalá podívaná, vzplane olympijský oheň. Ale zatím není jasné, který z českých sportovců přivede výpravu na slavný stadion jako vlajkonoš.