Jakub Vadlejch
14.07.
atletika dobrá forma

Vadlejch se na Diamantové lize dostal na bednu! Holuša byl čtvrtý

Oštěpař Jakub Vadlejch obsadil díky vydařenému poslednímu pokusu 85,31 metru třetí místo na mítinku Diamantové ligy v marockém Rabatu. Celkový vítěz prestižního atletického seriálu z minulých dvou sezon se tak letos poprvé prosadil na pódium. Druhý český účastník Jakub Holuša byl v běhu na 1500 metrů v čase 3:33,80 čtvrtý.

aktualizováno 13.06.
Zlatá tretra Skvělý výkon

Vadlejch opanoval na Tretře oštěp, Staněk a Vrzalová byli třetí

Jakub Vadlejch vyhrál na mítinku Zlatá tretra oštěpařskou soutěž výkonem 88,36 metru a získal skalp olympijského vítěze Thomase Röhlera. Německý obhájce prvenství, který letos už na dvou závodech překonal 90 metrů, skončil druhý hodem dlouhým 87,28. Vadlejch na ostravském mítinku triumfoval poprvé v kariéře, dosud byl nejlépe třetí v roce 2010 a vloni.

aktualizováno 26.05.
snažil se diamantová liga

Nová pravidla oštěpu: Tři Němci na bedně, Vadlejch těsně za nimi

Oštěpař Jakub Vadlejch skončil na mítinku atletické Diamantové ligy v Eugene čtvrtý za 85,40 metru. Stupně vítězů měly stejně jako na předchozím diamantovém mítinku v Dauhá čistě německé obsazení. Znovu vyhrál olympijský vítěz Thomas Röhler, tentokrát v rekordu mítinku 89,88 metru.

aktualizováno 04.05.
Atletika Diamantová liga

Oštěpař Vadlejch byl v Dauhá pátý, Frydrych má limit pro ME

Oštěpař Jakub Vadlejch skončil v úvodním mítinku Diamantové ligy pátý výkonem 86,67 metru, což byl jeho zatím nejlepší hod v začínající sezoně. Další český medailista z loňského světového šampionátu Petr Frydrych obsadil v Dauhá devátou příčku, ale zajistil si start na mistrovství Evropy. Osmdesátimetrový limit přehodil o sedm centimetrů. Soutěži vládlo trio německých reprezentantů, kteří poslali oštěp za devadesátimetrovou hranici. Nejlepší z nich byl olympijský vítěz Thomas Röhler (91,78).

2087311
aktualizováno 25.12.
překvapení komu to šlo lépe?

Plíšková, Siegl, Hejnová, nebo Dostál: Takhle zazpívali koledy!

Štědrý večer je sice minulostí, ale obrovský úspěch slavila naše včerejší reportáž ze Sportovních novin, kde čeští sportovci zpívají vánoční koledy. Zazpívala lépe tenistka Karolína Plíšková, nebo oštěpař Jakub Vadlejch? Přidali se ale například i bývalí fotbalisté! Jak jim to šlo se podívejte na videu.

aktualizováno 09.10.
atletika krásná svatba

Oštěpař Vadlejch do toho praštil! Vzal si krásnou Slovenku. FOTO

Aktuálně nejlepší český oštěpař Jakub Vadlech má další důvod k radosti. Po letošním vydařeném mistrovství světa v Londýně, kde vybojoval stříbrnou medaili, si vzal svoji slovenskou přítelkyni Lucii Slaníčkovou.

Jakub Vadlejch a Petr Frydrych
aktualizováno 14.08.
návrat hrdinů dnes přistáli

Těsně po příletu:Oštěpaři Vadlejch a Frydrych přivezli medaile z MS

Do Prahy se dnes z Londýna vrací druhá část české atletické reprezentace. Po příletu se s novináři setkají oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych, kteří na mistrovství světa získali stříbro a bronz. Tisková konference proběhla ve 13 hodin.

Jan Železný, Petr Frydrych a Jakub Vadlejch
13.08.
ms v atletice ohlasy na úspěch

Legenda Železný o medailovém doublu: Neskutečný závod!

Předposlední den atletického světového šampionátu dosáhla Česká republika zásluhou oštěpařů Jakuba Vadlejcha a Petra Frydrycha hned na dvě medailová umístění. Sami závodníci sice hodnotili své výkony poměrně sebekriticky, jejich trenér, oštěpařský světový rekordman Jan Železný, ale byl spokojen.

Petr Frydrych a Jakub Vadlejch
aktualizováno 12.08.
Atletika Mistrovství světa

Skvělý úspěch Čechů: Vadlejch s Frydrychem mají medaili z MS!

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Čeští oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych získali na atletickém mistrovství světa v Londýně medaile. První jmenovaný si odnáší stříbro, druhý bronz. Zlato putuje do Německa díky Johannesovi Vetterovi.

02.09.
atletika obrovský úspěch

Největší úspěch v kariéře! Vadlejch ovládl Diamantovou ligu

Oštěpař Jakub Vadlejch vyhrál jako čtvrtý český atlet Diamantovou ligu. Na mítinku v Curychu hodil 87,28 metru a vybojoval třetí vítězství v letošním seriálu.