Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hélio Castroneves slaví vítězství šplhem na plot
10.07.
IndyCar Závod v Iowě

Castroneves konečně zase ukázal, proč se mu přezdívá Spider-man

Oblíbený dvaačtyřicetiletý brazilský závodník Hélio Castroneves konečně po více než třech letech připomněl fanouškům, proč se mu přezdívá Spider-man. Triumfoval totiž v Iowě a poprvé od závodu v Detroitu v roce 2014 mohl předvést svou tradiční oslavu vítězství – šplh na ochranný plot. Před závodem se přitom objevily zprávy, že po sezóně Castroneves v IndyCar skončí.

Will Power v Iowě
09.07.
IndyCar Iowa Speedway

V Iowě odstartuje první Will Power, letos vyhrál už 4. kvalifikaci

Australský závodník Will Power předvedl nejlepší výkon v kvalifikaci na závod IndyCar Series na krátkém oválu Iowa Speedway a letos počtvrté se postaví na první místo startovního roštu. Powerovi pomohlo, že si vylosoval až poslední místo v kvalifikačním pořadí.

Ryan Hunter-Reay při jednom z vítězství v Iowě
07.07.
indycar Iowa Speedway

Jedna velká zatáčka a 300 km/h: IndyCar pojede na nejkratší dráze

Symbolicky hned poté, co se piloti IndyCar Series představili na nejdelším okruhu v kalendáři, na Road Americe, pokračuje šampionát závodem na trati nejkratší, oválu Iowa Speedway, který měří jen necelého 1,5 km. Závody jsou na trati, která je v podstatě jednou velkou zatáčkou na levou ruku, vždy ale velmi zajímavé.

Josef Newgarden během závodu v Iowě
aktualizováno 12.07.
IndyCar Závod v Iowě

Ani zlomeniny ho nezastavily! Newgarden suverénně vyhrál

Američan Josef Newgarden nedal soupeřům šanci a naprosto dominantním způsobem ovládl závod IndyCar Series na oválu Iowa Speedway. Nezastavily jej ani zlomeniny klíční kosti a jedné z kostí v pravé ruce, které utrpěl během závodu v Texasu před necelým měsícem.

Ryan Hunter-Reay při jednom z vítězství v Iowě
aktualizováno 08.07.
indycar Na co se těšit

IndyCar míří na nejkratší okruh: Jedno kolo za 18 sekund!

Americký šampionát IndyCar Series čeká další závod. V noci z neděle na pondělí se představí na oválu Iowa Speedway. Ovál měřící jen 1,4 kilometru (7/8 míle) je vůbec nejkratším v kalendáři. Ti nejrychlejší jej stihnou objet za necelých 18 sekund a to průměrnými rychlostmi atakujícími 300 km/h!