Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Josef Newgarden na Road America
23.06.
indycar Road America

IndyCar závodí na nejhezčí trati v Americe. Vede se Newgardenovi

Série IndyCar zavítala tento víkend na klasický okruh Road America ležící u městečka Elkhart Lake ve Wisconsinu. Trať měří 6,5 kilometru a bývá mnohými označována za nejhezčí silniční okruh v USA. Páteční program ovládl obhájce titulu Josef Newgarden.

Stupně vítězů na Road Americe
26.06.
indycar Road America

Osmý vítěz v desátém závodě! Dixon vyhrál na Road America

Ačkoliv vedl šampionát, neměl ještě čtyřnásobný mistr IndyCar Series Scott Dixon na svém kontě letos jediné vítězství. Na okruhu Road America to dokázal zlomit a to i navzdory tomu, že hlavní rival jeho týmu, stáj Rogera Penskeho, byla v kvalifikaci dominantní a obsadila první čtyři místa. Dixon startující z páté příčky, ale Penskeho piloty dokázal překonat.

Vůz Hélia Castronevese po kvalifikaci ve Phoenixu
25.06.
IndyCar Kvalifikace

Kvalifikaci dominoval tým Penske, první místo získal Castroneves

V zcela dominantní představení týmu Penske se změnila sobotní kvalifikace na závod IndyCar Series na okruhu Road America. Čtveřice pilotů nejznámější americké stáje si vyjela první čtyři místa na startovním roštu. Hélio Castroneves se raduje ze své 50. pole position.

James Hinchcliffe na Road America
aktualizováno 24.06.
IndyCar Road America

IndyCar čeká další závod. Ruského pilota nevpustili do USA

Piloty IndyCar čeká tento víkend další závod. Zamíří na nejdelší okruh v kalendáři, více jak 6,5 km dlouhou Road Ameriku, historickou trať ve Wisconsinu, kam se vloni vrátily formule po desetileté pauze. V pátek u toho chyběl ruský závodník Michajl Aljošin, který se nemohl vrátit do USA po startu v Le Mans. Ve Francii na letišti totiž našly nesrovnalosti v jeho vízu a Rusa do letadla nevpustili. Sobotu by ale už měl stihnout.

Will Power během závodu v St. Petersburgu
26.06.
indycar Závod

Dramatický závod na krásné Road Americe ovládl Will Power

Povedený návrat IndyCar na krásný přírodní okruh Road America vyhrál Australan Will Power z týmu Penske. Závod ovládl stylem start – cíl. V závěru mu ale zatopil Tony Kanaan. V kvalifikaci rychlého Scotta Dixona vyřadily technické potíže. Lídr šampionátu Simon Pagenaud se v posledních pěti kolech propadl z 2. na 13. místo.

Will Power během závodu v St. Petersburgu
26.06.
indycar Kvalifikace

Kvalifikaci na legendární Road America ovládl Will Power

Do nedělního závodu odstartuje z první příčky Australan Will Power. V sobotní kvalifikaci se mu podařilo porazit všechny soupeře a získat svou 44. pole position v kariéře. S ním odstartuje z první řady Novozélanďan Scott Dixon.

IndyCar Series na okruhu Barber Motorsports Park - ilustrační foto
aktualizováno 25.06.
indycar Páteční tréninky

To je borec! Minule si zlomil klíční kost, teď zase Newgarden závodí

Navzdory tomu, že před dvěma týdny na okruhu Texas Motor Speedway utrpěl těžké zranění – zlomenou klíční kost a další zlomeninu v zápěstí, usedl tento víkend Američan Josef Newgarden znovu za volant. A v prvním tréninku na závod IndyCar na legendárním okruhu Road America byl 10.!

James Hinchcliffe na Road America
24.06.
IndyCar To musíte vidět!

IndyCar míří na jednu z nejhezčích tratí na světě. VIDEO z helmy!

Série IndyCar má tento víkend na programu skutečnou lahůdku. Nádherný silniční okruh Road America ležící u wisconsinského městečka Elkhart Lake. Na nejdelší trať v kalendáři se vrací téměř po desetileté přestávce. Piloti se již nemohou dočkat, až po přerušeném závodě v Texasu budou znovu moci poměřit síly.