Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nehoda Scotta Dixona na Indy 500
aktualizováno 19.09.
indyCar Největší nehody

Takhle se letos v IndyCar bouralo: Tvrdé rány i létající formule. VIDEO

Nedělním závodem na okruhu Sonoma Raceway skončila letošní sezóna IndyCar Series. Poslední závod se obešel bez jediného karambolu. To ale neplatilo o předchozích podnicích. Hlavně na oválech se někteří jezdci přesvědčili, že zeď je zatraceně blízko.

Hromadná nehoda v závodě IndyCar v Texasu
11.06.
IndyCar závod v Texasu

VIDEO: Texas byl plný šílených nehod, při jedné se srazilo 8 aut

Závod IndyCar Series na oválu v Texasu vyhrál Australan Will Power. Po většinu závodu se pohyboval na čele, díky čemuž se vyhnul několika hromadným nehodám, které postihly jeho rivaly. Tony Kanaan, který dojel na druhém místě, zavinil největší nehodu, při které vypadla osmička pilotů. V závěru zase v souboji o umístění na stupních vítězů sestřelil Sató druhého Dixona.

Charlie Kimball v Texasu
10.06.
IndyCar Kvalifikace v Texasu

Ani vážná nemoc ho nezastaví: Diabetik Kimball vyhrál kvalifikaci

Je prvním pilotem, který se dokázal dostat do IndyCar i přesto, že trpí cukrovkou. Američan Charlie Kimball kroutí už sedmou sezónu v IndyCar. Na kontě má jedno vítězství, teď se dvaatřicetiletý syn konstruktéra závodních vozů se teď dočkal premiérové pole position. První odstartuje do závodu v Texasu, který se jede v noci ze soboty na neděli pod umělým osvětlením.

Graham Rahal vítězí v Texasu
28.08.
Indycar Závod v Texasu

Pátý nejtěsnější finiš v historii! Rahal vyhrál o 8 tisícin sekundy

Jedním z nejdramatičtějších závěrů skončil závod IndyCar Series na oválu Texas Motor Speedway, v cíli rozhodovaly centimetry. Vítězný Graham Rahal porazil do té doby suverénního Jamese Hinchcliffea o pouhých osm tisícin sekundy! Lídr šampionátu Pagenaud zvýšil náskok na svého hlavního pronásledovatele Willa Powera o osm bodů.

IndyCar v Texasu
aktualizováno 27.08.
INDYCAR Z června na srpen

Přeložený závod IndyCar: Po 77 dnech skončí bitva o Texas

Jako by v červnu byl závod IndyCar na oválu v Texasu prokletý. Nejdříve musel být kvůli dešti a podmáčené trati přeložen ze sobotního večera na nedělní odpoledne. Během přeloženého závodu ale začalo znovu pršet a v dešti se na oválu závodit nedá. Tak musel být přeložen na poslední srpnový víkend.

těžká nehoda v Texasu
aktualizováno 13.06.
video Přeložený závod

IndyCar se v Texasu nedaří: Vážná nehoda, pak závod přerušil déšť

Závod IndyCar v Texasu byl po odjetí 71 kol přerušen. V Texasu totiž začalo hustě pršet a na oválech se v dešti závodit nedá. Navíc déšť byl tak silný, že by se nedalo závodit na jakémkoliv typu trati. Přerušení předcházela vážná nehoda Conora Dalyho a Josefa Newgardena. Při přerušení vedl závod James Hinchcliffe. IndyCar a majitelé okruhu se dohodli na tom, že závod dokončí v srpnu

Ryan Hunter-Reay během tréninků v Indianapolisu
aktualizováno 12.06.
Indycar Nepřízeň počasí

Závod IndyCar přeložen kvůli dešti! Pojede se v neděli ve 20:15

Závod IndyCar Series na okruhu Texas Motor Speedway musel být přeložen. Do plánovaného závodu totiž promluvila příroda. Pár hodin před závodem v Texasu vytrvale pršelo a kvůli vysoké vlhkosti, která tradičně v Texasu panuje, musel být závod přeložen. Startovat bude v neděli ve 20:15 a vy ho můžete sledovat na stanici Nova Sport 1.

Carlos Muňoz během kvalifikace v Texasu
aktualizováno 11.06.
Kvalifikace

Neskutečně vyrovnaná IndyCar. Rozhodovala i jedna desetitisícina!

Kolumbijec Carlos Muňoz získal na oválu Texas Motor Speedway svou první pole position v kariéře. Z první řady s ním odstartuje Scott Dixon. Kvalifikace ukázala, jak je IndyCar vyrovnaná. Hned ve dvou případech rozhodoval odstup 0.0001! Volný trénink před kvalifikací vyhrál Tony Kanaan.

IndyCar v Texasu
aktualizováno 09.06.
IndyCar Na co se těšit

Drsné bouračky a přetížení, při kterém jezdci omdlívali, to je Texas!

Šampionát IndyCar Series pokračuje hned tento víkend dalším závodem. Tentokrát na piloty čeká rychlý ovál v Texasu. Závod následuje jen týden po vyčerpávajících dvou závodech na městském okruhu v Detroitu. V Texasu to ale bude zase úplně jiné představení – vysoké rychlosti, těsné závodění kolo na kolo a hlavně show pod umělým osvětlením.