Michael Krmenčík
aktualizováno 19.08.
povinnost fotbalová liga

Plzeň uniká Slavii! Penaltu nedala, ale v Karviné stačil jeden gól

Fotbalisté Plzně se osamostatnili na čele první ligy. Díky vítězství 1:0 na hřišti Karviné odskočili Slavii na tři body, Spartu duel s Příbramí ještě čeká. Jediný gól zápasu dal Michael Krmenčík, který ale také později nedal penaltu. Karviná je po pěti kolech zatím bez bodového zisku.

Jan Chramosta a Marek Janečka
11.08.
Fotbal 1. fotbalová liga

Trápení Karviné i Dukly pokračuje. Plzeň zdolala těsně Zlín!

Fotbalisté Karviné i pražské Dukly zůstávají u ligového dna i po 4. kole letošního ročníku nejvyšší české soutěže. První zmíněný celek prohrál v Jablonci 1:4, ke vší smůle si dal i vlastní gól. Pražané zase odjeli s prázdnou z Příbrami, prohráli 0:4. Úřadující mistr z Plzně zůstává dál bezchybný, porazil Zlín 1:0. Rozhodl Michael Krmenčík v 77. minutě.

FK Mladá Boleslav vs. MFK Karviná
05.08.

Přestřelku v Karviné vyhrála Boleslav. Padlo celkem sedm gólů!

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve třetím ligovém kole vyhráli na stadionu Karviné 4:3 a dočkali se premiérových bodů v sezoně. Naopak tým kouče Romana Nádvorníka i potřetí v novém ročníku prohrál. Domácí sice v sedmigólové přestřelce dvakrát dorovnali ztrátu, ale na čtvrtou a premiérovou ligovou branku Tomáše Ladry z 83. minuty už byli krátcí a s Boleslaví po sérii čtyř zápasů bez prohry nebodovali.

Tomáš Fryšták
28.07.

Nedisciplinovaná Bohemka padla v Příbrami: Červenou viděl gólman

Čtyři sobotní zápasy v rámci 2. kola nejvyšší fotbalové soutěže, tak vypadal sobotní program. Do Opavy přijel Zlín a na cestu domů si zabalil všechny tři body, když vyhrál 2:1. Domácí hráli od 14. minuty bez Svozila, který dostal červenou. Podstatně nedisciplinovanější byli hráči Bohemians. Ti v Příbrami dostali červené hned dvě a tu první ve 23. minutě brankář Tomáš Fryšták. Příbramští i díky tomu vyhráli 4:2. Slovácko pak porazilo Baník 2:1 gólem v 94. minutě zápasu. Slavia doma porazila Karvinou vysoko 4:0.

Milan Baroš
12.05.

Baník remizoval s Libercem. Domácím se zranil kapitán Baroš!

Fotbalisté Ostravy remizovali v dnešním utkání 28. kola nejvyšší soutěže s Libercem 1:1 a minimálně do neděle se o bod odpoutali od předposlední Karviné. Slovan sice vedl gólem Oscara z nastavení první půle, ale v 52. minutě srovnal Tomáš Poznar a prodloužil severočeskou sérii bez výhry na šest zápasů. Baník proti Liberci zabodoval po víc než třech letech, hosté už mají pouze vysoce teoretickou šanci na čtvrté místo a účast v Evropské lize.

Pavel Hapal
aktualizováno 10.03.
první liga zasloužená ztráta

Letenská mizérie! Sparta ani pod Hapalem nezabrala, Karviná slaví

Fotbalová Sparta při premiéře trenéra Pavla Hapala opět selhala. Ze zápasu v Karviné bere jen jediný bod díky střele Guelora Kangy. Pak ale Letenští vyklidili hřiště a po nepřesvědčivém výkonu zaslouženě inkasovali. Vyrovnání zařídil pro domácí Tomáš Wagner.

Vukadin Vukadinovič
25.02.
první liga pořádná kanonáda

Mizérie trvá: Zlín schytal pořádný debakl, čtyři góly od Karviné!

Karviná deklasovala v 18. kole fotbalové ligy Zlín 4:0 a v jarní části soutěže je pod trenérem Josefem Muchou zatím stoprocentní. Domácím vystřílel třetí výhru v řadě bez obdržené branky dvěma góly Tomáš Wágner. Karviná po listopadovém odvolání Jozefa Webera počtvrté z posledních pěti kol vyhrála a mílovými kroky se vzdaluje sestupovým pozicím.

Josef Mucha
29.12.
první liga krizová varianta

Karvinou povede k záchraně Mucha, další možnosti padly

Fotbalisty Karviné povede dosavadní asistent Josef Mucha. Prvoligový klub o tom informoval na svém webu. Po listopadovém odvolání trenéra Jozefa Webera mužstvo v závěru podzimní sezony dočasně převzal sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Jozef Weber
05.11.

Karviná odvolala trenéra. Klub dočasně trénuje sportovní ředitel

Fotbalisty Karviné už nevede Jozef Weber. Vedení klubu den po sobotní prohře na Dukle trenéra odvolalo a na jeho post dočasně dosadilo sportovního ředitele Lubomíra Vlka, kterému bude pomáhat dosavadní asistent Josef Mucha. Klub o tom informoval na svém webu.

Karviná vs. Plzeň
27.10.

Karviná hostila Plzeň. Viktoria si nakonec odvezla klidnou výhru!

Fotbalisté Plzně vyhráli i dvanácté utkání této sezony první ligy. V Karviné zvítězili 3:1 a navýšili náskok před druhou Slavií už na 14 bodů, Pražané ale mají zápas k dobru. Do vedení poslal Viktorii Jan Kopic, následně svůj devátý gól v sezoně vstřelil nejlepší střelec ligy Michael Krmenčík. Za Karvinou snížil Tomáš Wágner a po 353 minutách utnul střelecké trápení svého týmu, ale Daniel Kolář definitivně rozhodl.