Takuma Sató po vítězství v 500 mil Indianapolis
aktualizováno 29.05.
IndyCar 500 mil Indianapolis

Těžké nehody a dramatický finiš! Indy500 vyhrál Japonec Sató

Japonec Takuma Sató vyhrál ve strhujícím finiši 101. ročník závodu 500 mil Indianapolis. V posledních kolech ubránil vedení před trojnásobným vítězem Castronevesem, který by se případným čtvrtým triumfem vyrovnal největším legendám IndyCar. Pilota formule 1 Fernanda Alonsa zradil motor Honda.

Fernando Alonso v Indianapolisu - 3
28.05.

Může Fernando Alonso vyhrát Indy500? Toto jsou největší favorité

Španěl Fernando Alonso si odskočil z formule 1 do zámoří, aby poměřil síly s piloty IndyCar Series v nejdůležitějším závodě sezóny, legendárním 500 mil Indianapolis. Může Alonso pomýšlet na vítězství ve slavném závodě? Těchto pět pilotů bude jeho největší konkurencí.

Dario Franchitti a Scott Dixon
22.05.
IndyCar Měl zbraň u hlavy

Scotta Dixona po vítězné kvalifikaci na 500 mil Indianapolis přepadli!

Vítěz pole position pro závod 500 mil Indianapolis Scott Dixon za sebou má hororový zážitek. Jen pár hodin po vítězné kvalifikaci jej jen necelé dva kilometry od okruhu společně s manželkou Emmou a závodnickou legendou Dariem Franchittim přepadli! Dixon měl dokonce u hlavy pistoli.

22.05.
500 mil Indianapolis Kvalifikace

Alonso odstartuje z druhé řady, pole position si vyjel Scott Dixon

Španěl Fernando Alonso ukázal, že se rychle sžil s vozem IndyCar a v kvalifikaci na slavný závod 500 mil Indianapolis obsadil pátou příčku. V Indianapolisu se startuje v řadách po třech, což znamená, že Alonso v neděli 27. května odstartuje do závodu z prostředního místa ve 2. řadě. Svou třetí pole position si v Indy500 vyjel vítěz z roku 2008 a čtyřnásobný šampion IndyCar Scott Dixon.

Sebastien Bourdais vážně havaroval
21.05.
500 mil Indianapolis 1. den kvalifikace

Vážná nehoda: Šampion Bourdais se v kvalifikaci těžce zranil. VIDEO

Španělský závodník Fernando Alonso se v sobotní kvalifikaci umístil mezi nejrychlejšími devíti jezdci, kteří se v neděli utkají o pole position. O tu nebude bojovat Francouz Sebastien Bourdais, který byl nejrychlejším v posledním tréninku. I v kvalifikaci mířil do skupiny, která se utká o pole position, ve třetím kole ale těžce havaroval a s vážným zraněním skončil v nemocnici.

Fernando Alonso v Indianapolisu
20.05.
500 mil Indianapolis Poslední tréninky

Alonso se v IndyCar zabydlel na čele, na rychlý pátek jel 373 km/h!

Zatímco ve středu i sám Fernando Alonso říkal, že jeho skvělý výsledek, čtvrté místo, je ovlivněn hlavně tím, že favorité v silném větru vůbec na trať nevyjeli, ve čtvrtek i v pátek dokázal Alonso svůj výsledek zopakovat i v té největší konkurenci. Páteční trénink byl navíc poslední přípravou na důležitou víkendovou kvalifikaci a všichni se snažili z vozu dostat maximum.

18.05.
500 mil Indianapolis Fernando Alonso

Alonso ukázal v Indianapolisu drápky: Ve 3. tréninku byl ČTVRTÝ

Španělský závodník Fernando Alonso si pobyt za velkou louží užívá. A také ukazuje, že v závodě 500 mil Indianapolis nebude jen do počtu. Ve středečním tréninku obsadil dokonce 4. příčku. Trénink ale ovlivnil silný vítr, kvůli kterému někteří favorité vůbec nevyjeli.

Will Power během pit stopu
17.05.
500 mil Indianapolis Tým Penske

Přípravy na Indy500: Druhý trénink ovládl nejúspěšnější tým

Piloti IndyCar Series mají za sebou druhý trénink na největší závod sezóny, 500 mil Indianapolis. V úterním tréninku se nejlépe vedlo dvěma pilotům týmu Penske, Willu Powerovi a Héliovi Castronevesovi. Penskeho stáj je nejslavnějším americkým týmem a tím nejúspěšnějším i v Indianapolisu.

Pippa Mannová během kvalifikace na Indy500
24.05.

Nejrychlejší žena ve sportu: Pippa Mannová to natřela i mužům

Den po dramatické kvalifikaci na jubilejní stý ročník závodu 500 mil Indianapolis dostali jezdci jednu z posledních příležitostí potrénovat a vyladit vůz na nedělní závod. Výborně si v pondělním tréninku vedla britská závodnice Pippa Mannová, která je letos jedinou ženou přihlášenou do závodu. V tréninku skončila pátá z 33 jezdců a byla vůbec nejrychlejší z pilotů, kteří používají motor Honda.

Start závodu 500 mil Indianapolis v roce 2015
aktualizováno 16.05.
IndyCar Sledujte na Nova Sport 2

500 mil Indianapolis: Přípravy na slavný závod se rozbíhají

V pondělí 16. května odstartují přípravy na stý ročník závodu 500 mil Indianapolis. Vozy IndyCar Series poprvé vyjedou na slavný dva a půl míle dlouhý ovál. Samotný závod je sice na programu až v neděli 29. května, jezdce ale do té doby čeká spousta práce – absolvují sedm dní tréninků a dvoudenní kvalifikaci.