Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Vítěz Indy500 Takuma Sató
Aktualizováno 30.5. 2017 11:20
500 mil Indianapolis

Euforie v živém vysílání: Komentátor slavil vítězství Satóa

Čtyřicetiletý Takuma Sató je v Japonsku hrdinou. Nejúspěšnější automobilový závodník ze země vycházejícího slunce se v neděli dočkal největšího úspěchu v kariéře, vítězství ve slavném americkém závodě 500 mil Indianapolis. Komentátor japonské stanice Gaora z toho měl málem infarkt.

Takuma Sató po vítězství v 500 mil Indianapolis
Aktualizováno 29.5. 2017 00:46
IndyCar 500 mil Indianapolis

Těžké nehody a dramatický finiš! Indy500 vyhrál Japonec Sató

Japonec Takuma Sató vyhrál ve strhujícím finiši 101. ročník závodu 500 mil Indianapolis. V posledních kolech ubránil vedení před trojnásobným vítězem Castronevesem, který by se případným čtvrtým triumfem vyrovnal největším legendám IndyCar. Pilota formule 1 Fernanda Alonsa zradil motor Honda.

IndyCar 500 mil Indianapolis

Může Fernando Alonso vyhrát Indy500? Toto jsou největší favorité

Španěl Fernando Alonso si odskočil z formule 1 do zámoří, aby poměřil síly s piloty IndyCar Series v nejdůležitějším závodě sezóny, legendárním 500 mil Indianapolis. Může Alonso pomýšlet na vítězství ve slavném závodě? Těchto pět pilotů bude jeho největší konkurencí.

IndyCar Měl zbraň u hlavy

Scotta Dixona po vítězné kvalifikaci na 500 mil Indianapolis přepadli!

Vítěz pole position pro závod 500 mil Indianapolis Scott Dixon za sebou má hororový zážitek. Jen pár hodin po vítězné kvalifikaci jej jen necelé dva kilometry od okruhu společně s manželkou Emmou a závodnickou legendou Dariem Franchittim přepadli! Dixon měl dokonce u hlavy pistoli.

500 mil Indianapolis Poslední tréninky

Alonso se v IndyCar zabydlel na čele, na rychlý pátek jel 373 km/h!

Zatímco ve středu i sám Fernando Alonso říkal, že jeho skvělý výsledek, čtvrté místo, je ovlivněn hlavně tím, že favorité v silném větru vůbec na trať nevyjeli, ve čtvrtek i v pátek dokázal Alonso svůj výsledek zopakovat i v té největší konkurenci. Páteční trénink byl navíc poslední přípravou na důležitou víkendovou kvalifikaci a všichni se snažili z vozu dostat maximum.

500 mil Indianapolis Fernando Alonso

Alonso ukázal v Indianapolisu drápky: Ve 3. tréninku byl ČTVRTÝ

Španělský závodník Fernando Alonso si pobyt za velkou louží užívá. A také ukazuje, že v závodě 500 mil Indianapolis nebude jen do počtu. Ve středečním tréninku obsadil dokonce 4. příčku. Trénink ale ovlivnil silný vítr, kvůli kterému někteří favorité vůbec nevyjeli.

500 mil Indianapolis Tým Penske

Přípravy na Indy500: Druhý trénink ovládl nejúspěšnější tým

Piloti IndyCar Series mají za sebou druhý trénink na největší závod sezóny, 500 mil Indianapolis. V úterním tréninku se nejlépe vedlo dvěma pilotům týmu Penske, Willu Powerovi a Héliovi Castronevesovi. Penskeho stáj je nejslavnějším americkým týmem a tím nejúspěšnějším i v Indianapolisu.

Marco Andretti trénuje na 500 mil Indianapolis
Aktualizováno 16.5. 2017 13:16
Indy500 Prokletá rodina Andrettiů

Je tu svátek motorsportu, 500 mil Indy. Nejlépe začal Andretti

Slavný okruh a slavný závodnický klan. Nejlepší čas v prvním tréninku na závod 500 mil Indianapolis zajel Marco Andretti, pokračovatel známé závodnické rodiny, která je ovšem v Indianapolisu snad prokletá. Hvězdný host Fernando Alonso byl v prvním tréninku 19.

Indycar Závod v Indianapolisu

Power nedal konkurenci šanci, slaví ve slavném Indianapolisu

Piloti mají za sebou první ze dvou závodů na slavném okruhu Indianapolis Motor Speedway. Než začnou přípravy na tradiční závod na 500 mil, rozdali si to na silničním okruhu uvnitř Staré cihelny. Australan Will Power potvrdil formu z tréninků a kvalifikace a dočkal se 30. vítězství v kariéře.

IndyCar Kvalifikace

IndyCar závodí na nejslavnějším okruhu. Kvalifikaci vyhrál Power

Měsíc květen, který je pro fanoušky motorsportu tím největším svátkem, je tady. Na konci května se rozburácí motory na slavném oválu Indianapolis Motor Speedway, kde se pojede již 101. ročník závodu na 500 mil. Předtím má ale IndyCar na programu závod na silničním okruhu postaveném uvnitř "Staré cihelny".