Abdulla Yusuf Helal
aktualizováno 02.09.
respekt fotbalová liga

Senzační Bohemka: Vyhrála na Sigmě 3:2, i když prohrávala 0:2

Fotbalisté Bohemians 1905 se postarali o prvotřídní senzaci, když dokázali vyhrát na hřišti Sigmy Olomouc 3:2, i když už 0:2 prohrávali. Velký obrat řídil Abdulla Yusuf Helal, první hráč z Bahrajnu, který zkusil angažmá v Evropě.

Michael Krmenčík
aktualizováno 30.07.
2. kolo fotbalová liga

Plzeň děkuje Krmenčíkovi za tři body, Liberec jí hodně potrápil

Fotbalisté Plzně vyhráli na domácím hřišti nad Slovanem Liberec 1:0. Jediný gól zápasu dal ve druhé půli Michael Krmenčík. Viktoria se ale na tři body hodně nadřeli, Severočeši byli dlouhou dobu blízko úspěchu.

Vstupenky na zápas Sparta - Slavia
aktualizováno 24.07.
peníze chodíte na fotbal?

VELKÝ PŘEHLED: Kolik stojí vstupenky na fotbalovou ligu?

Fotbalová liga odstartovala a na první kolo nové sezony přišlo dohromady více než 50 tisíc diváků. Pohled na tribuny byl sympatický. Pomohlo počasí i hlad po fotbale i atraktivní duely. Za kolik se ale vlastně v Česku na první ligu chodí?

Milan Baroš
23.07.
1. kolo fobalová liga

Zase Baroš! Baník vyhrál první zápas sezony, má skalp Jablonce

Fotbalisté Baníku Ostrava vstoupili do sezony vítězně. Da domácím hřišti ve Vítkovicích porazili Jablonec těsně 1:0 díky vlastnímu gólu Tomáše Holeše, který však jen tečoval míč před číhajícím Milanem Barošem.

26.05.
kanonýr fotbalová liga

Hattrick na rozloučenou! Krmenčík potvrdil korunu krále střelců

Nejlepším střelcem uplynulé sezony první fotbalové ligy se stal poprvé v kariéře Michael Krmenčík, který vystřílel Plzni titul 16 góly. Korunu krále střelců získal s náskokem pěti branek před dvojicí útočníků Slavie Milanem Škodou a Stanislavem Teclem a Jakubem Plškem z Olomouce.

Nicolae Stanciu
26.05.
kauza letná poslední kolo

Spravedlivý konec: Sparta končí v lize až pátá, nic nepředvedla

Fotbalisté Sparty v posledním ligové kole jen remizovali bez branek na hřišti Bohemians 1905 a v konečné tabulce obsadili až páté místo. Pro letenský celek, který tak čeká druhé předkolo Evropské ligy, je to vyrovnání nejhoršího umístění v historii samostatné české nejvyšší soutěže.

Baník slaví záchranu, Jihlava sestupuje
aktualizováno 26.05.
nezdary tohle se nepovedlo

Jihlava po kolapsu sestupuje, směje se Karviná i Baník

Fotbalisté Jihlavy nezvládli poslední kolo fotbalové ligy a po prohře 0:2 s Karvinou sestupují. Zachránil se i Baník, který dom porazil Brno 2:0. Na třetím místě tabulky je Jablonec, naopak Sparta po bídné remíze 0:0 na Bohemians končí až na pátém místě.

Tomáš Hořava
28.04.
povinnost fotbalová liga

Plzeň utekla na 10 bodů, k titulu už potřebuje jen dvě vítězství

Fotbalisté Plzně porazili v domácím prostředí Karvinou 2:0 a přiblížili se zisku titulu. Na druhou Slavii mají náskok 10 bodů a Pražané mají před sebou už jen pět utkání. Na vítězství Viktorie se svými góly podílel středopolař Tomáš Hořava.

Fotbalisté Sparty
aktualizováno 17.04.
první liga zajímavá statistika

Potvrzeno čísly: Sparta v druhé půli nemá sílu, nejlepší je Slavia

Jedna fotbalová pravda říká, že o výsledku rozhoduje hlavně druhý poločas. Pohled na statistiky první fotbalové ligy právě v hodnocení druhé půle naplno odhaluje slabiny a přednosti jednotlivých týmů. Největší sílu má Slavia, naopak Sparta tápe hlavně směrem dopředu.

Josef Hušbauer a David Limberský
16.04.
drama fotbalová liga

Už jen PĚT BODŮ rozdílu: Co teď čeká Plzeň a Slavii v boji o titul?

Další ztráta, náskok se tenčí. Fotbalová Plzeň žije v nejistotě i přesto, že zachránila skoro ztracený zápas se Spartou. Mohlo to být ještě horší. Ale může náskok pěti bodů Viktorii do konce sezony vydržet?