Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nehoda Roberta Wickense a Alexandera Rossiho
aktualizováno 11.03.
indycar Závod v St. Pete

Infarktový závěr! Wickens mířil za vítězstvím, sestřelil ho Rossi

Robert Wickens se mohl stát teprve čtvrtým pilotem v historii IndyCar, který vyhrál svůj hned první závod. Ačkoliv k tomu měl dobře našlápnuto, dvě kola před cílem jej sestřelil Alexander Rossi. Vítězství tak spadlo do klína Francouzi Bourdaisovi, který obhájil svůj loňský triumf.

Robert Wickens slaví pole position
11.03.
IndyCar Kvalifikace

Šok v IndyCar! Zkušené mazáky porazil v kvalifikaci úplný nováček

Takovou kvalifikaci IndyCar snad nikdy nezažila. Mezi nejrychlejších šest pilotů, kteří bojovali o pole position, se dostali tři závodníci, pro něž je to teprve první závod v kariéře. A jeden z nich, Kanaďan Robert Wickens, vypálil všem rybník. Do nedělního závodu odstartuje z první příčky.

Mario Andretti a Kenneth Acton
10.03.
IndyCar Pátek v St. Pete

Úžasné gesto! Legenda splnila poslední přání umírajícímu fandovi

Tento víkend začala nová sezóna IndyCar Series. V pátek jezdci absolvovali první tréninky. Ještě předtím ale dojalo fanoušky IndyCar gesto, které si pro umírajícího fanouška připravila jedna z největších legend motorsportu – Mario Andretti.

Nový vůz IndyCar při testech
09.03.
IndyCar Představení šampionátu

Nová auta, nové hvězdy! Začíná sezóna IndyCar. Na co se těšit?

Tento víkend začíná další ročník šampionátu IndyCar Series. Fanoušci mají velká očekávání. IndyCar totiž představí nové vozy. Všichni tak začínají na stejné startovní čáře. Nový vůz je náročnější na řízení a vyžaduje od pilotů větší výkon. Na startovním roštu budou i piloti, kteří v juniorských sériích závodili za české stáje, včetně vnuka legendárního Emersona Fittipaldiho. Závody bude moci sledovat na stanici Nova Sport 2.

Sebastien Bourdais v St. Petersburgu
13.03.
IndyCar Výborný závod

Bourdais předvedl skvělou jízdu, vyhrál po startu z posledního místa

Francouz Sebastien Bourdais si připsal další vítězství v IndyCar. Stal se prvním vítězem v nové sezóně IndyCar Series. Povedlo se mu to i přesto, že po chybě a nehodě v kvalifikaci musel startovat z posledního místa, a i přesto, že od letošní sezóny jezdí za podceňovaný tým Dale Coyne Racing.

Will Power během závodu v St. Petersburgu
aktualizováno 11.03.
IndyCar Kvalifikace

Risk se vyplatil! Power políbil zeď, ale má další pole position

Australan Will Power ukázal, že mu trať v St. Petersburgu náramně sedí a získal svou už sedmou pole position na tomto okruhu. Sesadit z kvalifikačního trůnu jej nedokázal ani Scott Dixon, který vyhrál 2. a 3. trénink. Power triumfoval i přes drobný kontakt se zdí během prostředního segmentu kvalifikace.

Loňský vítěz 500 mil Indianapolis v St. Petersburgu
aktualizováno 10.03.
IndyCar St. Petersburg

V trénincích uspěli Andretti a Dixon, dva jezdci bourali. VIDEO

V pátek začal ve floridském St. Petersburgu první závodní víkend letošní sezóny šampionátu IndyCar Series. Nejlepším časem jej zahájil pokračovatel slavného závodnického klanu Marco Andretti. Odpoledne byl nejrychlejším novozélandský šampion Scott DIxon. Will Power a Takuma Sató v průběhu tréninků havarovali.

Nováček Spencer Pigot během tréninku na závod IndyCar v St. Petersburgu
10.03.
IndyCar První závod sezóny

Nová sezóna IndyCar je tady! Na tohle se těšte na Nova Sport

Už tento víkend začíná další sezóna nejrychlejších automobilových závodů IndyCar Series. Závody vám opět exkluzivně nabídnou kanály Nova Sport. A sezóna začíná pěkně zostra, v St. Petersburgu, kde se auta prohání třísetkilometrovou rychlostí v ulicích města.

IndyCar v St. Petersburgu - 5
13.03.

GALERIE: Závod IndyCar v St. Petersburgu

Závod IndyCar v St. Petersburgu

IndyCar v St. Petersburgu - 4
aktualizováno 13.03.
indycar Do roka a do dne

Znovu to dokázal! Montoya vítězí v napínavém úvodním závodě!

Populární pilot IndyCar Juan Pablo Montoya zvítězil v prvním závodě letošní sezóny. Podařilo se mu obhájit loňské vítězství, protože na okruhu v St. Petersburgu triumfoval Montoya už vloni! Cestu za vítězstvím mu ale hodně usnadnil stájový kolega Will Power, který se po suverénním výkonu v kvalifikaci nemohl kvůli zdravotním problémům způsobeným páteční nehodou závodu zúčastnit.