Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Věra Růžičková
24.11.
Požehnaný věk úspěšná gymnastka

Český sport zasáhla smutná zpráva, zemřela olympijská vítězka!

Je to už dlouhých 70 let, co Věra Růžičková získala na olympiádě v Londýně zlato ve sportovní gymnastice. Proto mladší generaci její jméno asi tolik neřekne. Přesto se tučným písmem zapsala do české i světové sportovní historie. Ve věku 90 let však po krátké nemoci zemřela.

Antonia Meinke
18.10.
Tragédie Smutná zpráva

Tragická nehoda u Brna: Zemřela badmintonová reprezentantka!

Datum 28. září 2018 se zapsalo černě do historie světového sportu. Nedaleko Pohořelic u Brna totiž došlo k tragické autonehodě, při které zemřeli reprezentanti v badmintonu. Po bývalém hráči a trenérovi z Malajsie Tanovi Cheem Teanovi teď i jednadvacetiletá rakouská hráčka Antonia Meinke.

Maggie Varcoeová
31.08.
Australský fotbal Tragédie

V zápase se zranila. Po 4 dnech v nemocnici fotbalistka zemřela!

Australský fotbal, který je podobný tomu americkému, či ragby, je velmi tvrdým sportem. Zranění jsou v něm prakticky na každozápasovém pořádku. Fotbalistka Maggie Vacoeová z Austrálie utrpěla zranění hlavy a čtyři dny poté zemřela v nemocnici. Bylo jí 27 let.

Nikoleta Abbatantuono
11.07.
Atletka Silný příběh

Krásnou Nikoletu změnila nemoc. Teď talentovaná atletka zemřela!

Tento příběh by vydal na knihu, která ovšem nemá šťastný konec. Nikoleta Abbatantuono byla krásná atletka ze Slovenska, které byla předpovídána slibná budoucnost. Dvacetiletá chodkyně však podlehla zákeřné rakovině. Stejná nemoc vzala slovenské reprezentantce i mámu.

Brazilská fanynka
30.06.
Fotbal Mistrovství světa

Kráska zemřela při oslavách MS: Před tím se fotila s tím, co ji zabilo

Mistrovství světa v Rusku má další oběť z řad fanoušků. Třicetiletá Tamra Maiochiová zemřela poté, co slavila vítězství rodné Brazílie nad Srbskem. Příčinou smrti je nešťastná náhoda – krásná fanynka si do krku zapíchla střep ze sklenice, ze které popíjela víno.

Maria Buenová
09.06.
Tenistka Smutná zpráva

Svět přišel o legendu, podlehla rakovině: Vyhrála 19 grandslamů!

Sportovní svět přišel o další velkou personu. Brazilská tenistka Maria Buenová podlehla rakovině. Během své kariéry vyhrála úctyhodných 19 grandslamových titulů, z toho sedm ve dvouhře (3x Wimbledon, 4x US Open). Buenové bylo 78 let.

Daniela Samuelská
25.05.
Smutná zpráva Plavecká hvězda

Zemřela bývalá olympionička. Za týden by oslavila 34. narozeniny!

Nejen německý sport zasáhla smutná zpráva. Plavecká hvězda a bývalá olympionička Daniela Samulská zemřela. Bylo jí pouhých 33 let. Necelý týden před svými narozeninami prohrála svůj nejtěžší závod a to s rakovinou. Informovala o tom německá média.

Jan Cameronová
01.05.
Smutná zpráva Australská legenda

Zemřela bývalá plavkyně: Na olympiádě získala stříbro!

Bývalá plavkyně a později trenérka Jan Cameronová zemřela. Australské legendě bylo 70 let. Během své kariéry získala stříbrnou medaili na letní olympiádě v Tokiu v roce 1964. Z Her Commonwealthu má navíc ve své sbírce další dvě stříbra a jeden bronz.

Caroline Facer
27.05.
Smutná zpráva Dva roky po diagnóze

Taekwondo bojovnice zemřela, prohrála svůj nejtěžší zápas!

Bývala taekwondo bojovnice Caroline Facer prohrála svůj nejtěžší zápas. Dva roky od doby, co jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu, zemřela. Britská oblíbenkyně získala ve své kariéře mimo jiné i bronz na mistrovství Evropy 2012 a byla náhradnicí pro olympijské hry 2012 v Londýně.

Fatim Jawara
aktualizováno 04.11.
Uprchlice Chtěla lepší život

Reprezentační brankářka prchala do Evropy. Zemřela na moři!

Fotbalová reprezentace Gambie přišla o svou brankářku. Utopila se na moři při pokusu o útěk do Evropy. Fatim Jawarové bylo teprve devatenáct let. Smutnou zprávu oznámil její trenér.