Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Velká pardubická na kole
16.10.
Velká cyklistická

Koně vystřídali cyklisté: Podívejte, jak překonali překážky na kole!

Před týdnem se na pardubickém závodišti jela už 127. Velká pardubická. Na trasu legendárního dostihového závodu se teď vydali také cyklisté. Bezmála 6 metrů dlouhý a hlavně 160 centimetrů vysoký Taxis překonávat nemuseli, ale i tak byl závod velmi náročný.

Cyklisté marně bojují s větrem
aktualizováno 14.03.
lepší než film to byl fičák

Cyklisté létali vzduchem jako papíroví draci! Málem i motorkář

Šlapat na kole proti větru, to je noční můra každého cyklisty. Naopak když vám foukne do zad, tak si na rovince věříte i na Petera Sagana. V Jižní Africe ale foukalo tak, že cyklisté měli co dělat, aby svá kola vůbec udrželi na zemi!

Annemiek Van Vleutenová
10.08.
pozdrav bude to dobré

První foto z nemocnice: Pomlácená cyklistka pozdravila svět

Zdá se, že bude v pořádku. Nizozemská olympionička Annemiek Van Vleutenová, hrdinka cyklistického závodu žen, se po hrozivém pádu ozvala fanouškům. Až lékaři mluví o třech nalomených obratlích a otřesu mozku, sympatická dívka už spřádá plány na nejbližší dny.

Prásk.tv píše:

Bike Cup Lipno cover
čtěte o tématu cyklistický závod na Prásk.tv
Bike Cup - Harrachov
15.07.
hurá na kolo

Seriál Mercedes-Benz Bike Cup míří do Harrachova

Město Harrachov, nejznámější turistické a sportovní středisko, bude na přelomu léta hostit čtvrtý závod horských kol série Mercedes-Benz Bike Cup 2016. V sobotu 30. července nabídne závod nenáročné tratě pro hobby jezdce, ale i extrémní trasu pro drsné bikery dlouhou 138 kilometrů. Na start nejdelší tratě se postaví i olympijská naděje v Rio de Janieru Jan Škarnitzl.

Tandem na závodu 1000 Miles Adventure
aktualizováno 14.07.
video+fotky 1000 miles adventure

Na trať extrémního závodu vyrazil tandem se slepým závodníkem!

Všichni, kdo se postavili na start, zaslouží velké uznání. Ve startovním poli jednoho z nejtěžších a nejnáročnějších cyklozávodů v tuzemsku 1000 Miles Adventure ale najdeme dvojici, která si řekla ještě o něco větší respekt, než všichni ostatní. Důvod? Aleš Procházka s Václavem Fišerem jedou na tandemovém kole, druhý jmenovaný je totiž nevidomý.

Wouter Weylandt - Isaac Gálvez - Andrej Kivilev
aktualizováno 29.03.
vzpomínky tragické příběhy

Těžké pády, srážky s autem. Takhle umírali cyklisté během závodů

Takové neštěstí svět cyklistiky nepamatuje. Během velikonočního víkendu přišli o život hned dva profesionální závodníci. Po Antoinu Demoitiému zemřel i další Belgičan Daan Myngheer. Podobně tragické zprávy nejsou ovšem ničím výjimečným. Bohužel. Jen za několik posledních let přišla během závodů o život pěkná řádka závodníků.

Tyler Farrar
aktualizováno 21.01.
tour down under super příběh

Kolo mu půjčil fanoušek: Zachránil mi závod, děkoval dojatý cyklista

Hodně neobvyklou pomoc přijal v Austrálii při etapovém závodě Tour Down Under americký cyklista Tyler Farrar. Ve třetí etapě mu totiž po pádu vypovědělo službu jeho kolo a fanoušek, který byl zrovna poblíž neváhal a závodníkovi půjčil svoje. Po dojezdu etapy se oba setkali a jezdec stáje Dimension Data věnoval svému zachránci týmové oblečení.

Cyklo maraton KH
19.10.
Byla to jízda!

Úspěšná premiéra Kutnohorského Bike maratonu

V sobotu 17. 10. 2015 se před Jezuitskou kolejí u chrámu Svaté Barbory uskutečnil premiérový ročník závodu Mercedes-Benz Kutnohorský Bike Maraton, který dle kladných komentářů účastníků závodu nebyl určitě poslední!

Cyklo závod
08.09.
Hledá se vítěz s TV NOVA

Nenechte si ujít cyklistický závod!

Jménem společnosti Cyklo Bendl club Vysoké Mýto si Vás dovolujeme pozvat na společensky – sportovní akci, finále III. ročníku seriálu cyklistických závodů pro děti, pod názvem Hledá se vítěz s TV NOVA, které se uskuteční v neděli 27.9.2015 na Tyršově plovárně ve Vysokém Mýtě.