Stan Wawrinka
04.08.
tenis poslední grandslam

Šance pro Berdycha? US Open bez obhájce Wawrinky, končí sezónu!

Stan Wawrinka nebude obhajovat trofej na posledním grandslamovém turnaji. Stejně jako dalších turnajů v této sezóně se totiž US Open kvůli zraněnému koleni nezúčastní.

Rafael Nadal
aktualizováno 11.06.
gratulace roland garros

Nadal je znovu králem antuky! Ve finále povolil jen šest gamů

Rafael Nadal se naprosto suverénním způsobem vrátil stal vítězem grandslamového Roland Garros. Špěnelský antukový král vyhrál French Open už podesáté, což se nikdy vhistorii nikomu nepovedlo. Ve finále přitom zničil Stana Wawrinku ze Švýcarska poměrem 6:2, 6:3 a 6:1!

aktualizováno 09.06.
Tenis French Open

Wawrinka vyřadil světovou jedničku Murrayho. Je ve finále!

Švýcarský tenista Stan Wawrinka porazil v semifinále Roland Garros současnou světovou jedničku Andyho Murrayho. I když dvakrát vyhrál až v tiebreaku, nakonec Britovi skoro nadělil kanára (7:6, 3:6, 7:5, 6:7 a 6:1). Po pěti setech se nakonec radoval z postupu do finále!

Roger Federer
20.03.
video pocta od kamaráda

Titul číslo 90 pro Rogera! To je debil, slyšel pak tenisový gentleman

Slavnostní okamžik. Pocta oběma finalistům a poděkování obou hráčů, slova k rivalům, divákům... Jenže prestižní tenisový turnaj v Indian Wells zažil jednu neuvěřitelnou řeč. Švýcar Wawrinka poslal Rogerovi Federerovi tak upřímnou poklonu, že ho nazval debilem...

26.01.
Tenis Australian Open

Federer je v Austrálii prvním finalistou! Udolal Wawrinku

Nezastavitelený Roger Federer má na dosah již osmnáctý gramdslamový titul. Do svého šestého finále na Australian Open postoupil po dnešní švýcarské semifinálové tenisové bitvě se Stanem Wawrinkou, kterého porazil v pěti setech 7:5, 6:3, 1:6, 4:6 a 6:3 za tři hodiny a čtyři minuty.

Martin Kližaň
aktualizováno 16.01.
Tenis Hrozná bomba

Tvrdá trefa z blízkosti mezi nohy: Kližaň se svíjel v bolestech! VIDEO

Na první kolo letošního Australian Open nebude rád vzpomínat slovenský tenista Martin Kližaň. Proti Švýcarovi Stanu Wawrinkovi podal sice dobrý výkon, ale po pěti setech prohrál 2:3 (6:4, 4:6, 5:7, 6:4, 4:6). Přesto to bylo asi "příjemnější" než to, co se mu stalo během utkání.

Andy Murray
aktualizováno 18.11.
Tenis Turnaj mistrů

Murray smetl Wawrinku a v semifinále půjde na Raonice!

Světová tenisová jednička Andy Murray porazil ve třetím duelu na Turnaji mistrů 6:4, 6:2 Švýcara Stana Wawrinku a jako vítěz skupiny Johna McEnroea se v semifinále utká s Kanaďanem Milosem Raonicem. Britský favorit dnešním vítězstvím pomohl k postupu Japonci Kei Nišikorimu, jenž bez ohledu na výsledek svého večerního zápasu s Chorvatem Marinem Čiličem skončí ve skupině druhý a čeká ho semifinále se Srbem Novakem Djokovičem.

Kei Nišikori a Stan Wawrinka
14.11.
novasport 1 turnaj mistrů

Nišikori vyřídil vítěze US Open! Stačilo mu něco málo přes hodinu

Japonský tenista Kei Nišikori vstoupil do Turnaje mistrů hladkou výhrou 6:2, 6:3 nad Švýcarem Stanem Wawrinkou v úvodním duelu skupiny Johna McEnroea. Nečekaně jednostranné utkání trvalo k nelibosti fanoušků v londýnské hale O2 pouze 68 minut.

12.09.
us open švýcarský bojovník

Wawrinka dobyl Ameriku! Teď už mu chybí jen Wimbledon

Švýcarský tenista Stan Wawrinka slaví první triumf na US Open a svůj třetí grandslamový titul. Třetí hráč světa porazil ve finále v New Yorku světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče 6:7, 6:4, 7:5 a 6:3.

Stan Wawrinka, Lukáš Rosol a Adam Pavlásek
aktualizováno 23.05.
grandslam roland garros

Rosolovi tleskala tenisová Paříž, nakonec ale Wawrinku nezdolal

Je to obrovská škoda, dopadlo to smolně. Lukáš Rosol sice dlouho ničil favorizovaného Stana Wawrinku ze Švýcarska, nakonec ale podlehl po čtyřhodinové bitvě 2:3 na sety. Ve druhém kole antukového grandslamu už ale je Adam Pavlásek!