Málokterý fotbalista z českého prostředí si prošel takovými zdravotními problémy. Obránce Jablonce Marek Kysela se v pětadvaceti letech rozhodl, že kvůli nim ukončí profesionální kariéru. Už to dál nešlo. Má za sebou operaci nádoru na mozku, epilepsii i problémy s prasklou plící.

Fotbalisté Liberce ve vánici
03.01.
fotbal Sněhová nadílka

Sníh ochromil fotbal. Na Dukle málem přišli o mluvčí i střídačku!

Tak takhle si fotbalisté českých prvoligových klubů start zimní přípravy rozhodně nepředstavovali. Na prvním srazu po vánočních radovánkách je totiž přivítal sníh a déšť, přičemž nejhorší situace byla v tomto směru na severu Čech - v Jablonci a Liberci.

Petr Rada
14.12.
fotbal plukovník hlásí návrat

Rada se vrací do Jablonce! Tým povede po více než deseti letech

A je to oficiální! Trenér Petr Rada povede jako hlavní trenér fotbalisty Jablonce. Rada se tak do první ligy vrací po půlroce, kdy naposledy vedl pražskou Spartu, kde ho pak nahradil italský trenér Andrea Stramaccioni.

Michael Krmenčík
aktualizováno 02.12.
lídr fotbalová liga

Další Krmenčíkova šou: Plzeň jde do jara s náskokem 14 bodů!

Fotbalisté Viktorie Plzeň přezimují na čele prvoligové tabulky s náskokem 14 bodů na duo Slavia - Olomouc. Další tříbodový zisk jim zařídil v poseldním utkání podzimu Michael Krmenčík dvěma góly. Viktoria porazila Jablonec 2:0.

Milan Kerbr
28.10.
Fotbal 1. fotbalová liga

Podještědské derby vyhrál Liberec. Kerbr dal hattrick!

Fotbalisté Liberce zvítězili v podještědském derby nad Jabloncem 4:1. Slovan vyrovnal svou nejvýraznější výhru nad sousedním rivalem v samostatné lize a teprve podruhé v nejvyšší soutěži mu dal čtyři branky v jednom utkání. Skóre duelu 12. kola otevřel po 41 sekundách hostující Stanislav Tecl, ale v závěru první půle otočil stav dvěma góly Milan Kerbr. Po změně stran přidal třetí trefu Slovanu Matěj Hybš a následně Kerbr zkompletoval svůj první hattrick v lize.

Olomouc - Jablonec
aktualizováno 24.10.
mol cup osmifinále

Přestřelku v Olomouci ovládl Jablonec, v poháru končí i Teplice

Fotbalisté Jablonce postoupili do čtvrtfinále domácího poháru. Mezi nejlepší osmičku prošli po výhře v Olomouci. Nad domácí Sigmou zvítězili 4:3. Překvapivým výsledkem skončil zápas v Teplicích, kde domácí nestačili na druholigový Hradec Králové.

Josef Šural
aktualizováno 21.10.
první liga pořádná kanonáda

Sparta dala Jablonci tři góly! Šural dokonal hattrick jako kapitán

Fotbalisté Sparty konečně zabrali naplno a vezou z Jablonce vítězství 3:0. Vděčí za ně hlavně Josefu Šuralovi, který nastřílel hattrick a zápas nakonec dohrával s kapitánskou páskou. Už v osmé minutě ale hřiště opustil zraněný Václav Kadlec.

Tomáš Rosický
první liga už nesmí ztrácet

Rosický je opět v základu! Sparta musí v Jablonci zabrat naplno

Fotbalisté Sparty nastoupí do prvoligového utkání v Jablonci i s Tomášem Rosickým v základní sestavě. Pokud chtějí Letenští hrát o účast v Lize mistrů, nutně potřebují body do tabulky. V Jablonci přitom v posledních čtyřech utkáních nedokázali vyhrát.

Adam Pelta (vpravo)
aktualizováno 09.08.
mol cup 2. kolo

Jablonečtí se ve Mšeně zapotili. Do problémů je dostal Peltův syn!

Fotbalisté Jablonce postoupili do třetího kola domácího poháru. Na hřišti Mšena, hrajícího krajskou soutěž, ale prohrával 1:0, když vedoucí branku domácích vstřelil Adam Pelta, syn bývalého předsedy FAČR Miroslava Pelty. Nakonec však favorit zápas zvládl.

FC Viktoria Plzeň
06.08.
Fotbal 1. Fotbalová liga

Plzeň si po vyřazení z Ligy mistrů spravila chuť. V Jablonci vyhrála!

Fotbalisté Plzně zvítězili v utkání 2. ligového kola v Jablonci brankou Tomáše Hájka z jedenácté minuty 1:0. Viktoria si tak částečně spravila chuť po středeční porážce 1:4 s FCSB a vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů a po vítězství 4:0 nad Duklou naplno bodovala i ve druhém duelu ligové sezony. Naopak Jablonec v nejvyšší soutěži poprvé po šesti zápasech prohrál a má po dvou kolech jediný bod.