Vítěz Indy500 Takuma Sató
Aktualizováno 30.5. 2017 11:20
500 mil Indianapolis

Euforie v živém vysílání: Komentátor slavil vítězství Satóa

Čtyřicetiletý Takuma Sató je v Japonsku hrdinou. Nejúspěšnější automobilový závodník ze země vycházejícího slunce se v neděli dočkal největšího úspěchu v kariéře, vítězství ve slavném americkém závodě 500 mil Indianapolis. Komentátor japonské stanice Gaora z toho měl málem infarkt.

Takuma Sató po vítězství v 500 mil Indianapolis
Aktualizováno 29.5. 2017 00:46
IndyCar 500 mil Indianapolis

Těžké nehody a dramatický finiš! Indy500 vyhrál Japonec Sató

Japonec Takuma Sató vyhrál ve strhujícím finiši 101. ročník závodu 500 mil Indianapolis. V posledních kolech ubránil vedení před trojnásobným vítězem Castronevesem, který by se případným čtvrtým triumfem vyrovnal největším legendám IndyCar. Pilota formule 1 Fernanda Alonsa zradil motor Honda.

Může Fernando Alonso vyhrát Indy500? Toto jsou největší favorité

Španěl Fernando Alonso si odskočil z formule 1 do zámoří, aby poměřil síly s piloty IndyCar Series v nejdůležitějším závodě sezóny, legendárním 500 mil Indianapolis. Může Alonso pomýšlet na vítězství ve slavném závodě? Těchto pět pilotů bude jeho největší konkurencí.

500 mil Indianapolis Kvalifikace

Alonso odstartuje z druhé řady, pole position si vyjel Scott Dixon

Španěl Fernando Alonso ukázal, že se rychle sžil s vozem IndyCar a v kvalifikaci na slavný závod 500 mil Indianapolis obsadil pátou příčku. V Indianapolisu se startuje v řadách po třech, což znamená, že Alonso v neděli 27. května odstartuje do závodu z prostředního místa ve 2. řadě. Svou třetí pole position si v Indy500 vyjel vítěz z roku 2008 a čtyřnásobný šampion IndyCar Scott Dixon.

500 mil Indianapolis 1. den kvalifikace

Vážná nehoda: Šampion Bourdais se v kvalifikaci těžce zranil. VIDEO

Španělský závodník Fernando Alonso se v sobotní kvalifikaci umístil mezi nejrychlejšími devíti jezdci, kteří se v neděli utkají o pole position. O tu nebude bojovat Francouz Sebastien Bourdais, který byl nejrychlejším v posledním tréninku. I v kvalifikaci mířil do skupiny, která se utká o pole position, ve třetím kole ale těžce havaroval a s vážným zraněním skončil v nemocnici.

500 mil Indianapolis Fernando Alonso

Alonso ukázal v Indianapolisu drápky: Ve 3. tréninku byl ČTVRTÝ

Španělský závodník Fernando Alonso si pobyt za velkou louží užívá. A také ukazuje, že v závodě 500 mil Indianapolis nebude jen do počtu. Ve středečním tréninku obsadil dokonce 4. příčku. Trénink ale ovlivnil silný vítr, kvůli kterému někteří favorité vůbec nevyjeli.

500 mil Indianapolis Tým Penske

Přípravy na Indy500: Druhý trénink ovládl nejúspěšnější tým

Piloti IndyCar Series mají za sebou druhý trénink na největší závod sezóny, 500 mil Indianapolis. V úterním tréninku se nejlépe vedlo dvěma pilotům týmu Penske, Willu Powerovi a Héliovi Castronevesovi. Penskeho stáj je nejslavnějším americkým týmem a tím nejúspěšnějším i v Indianapolisu.

Marco Andretti trénuje na 500 mil Indianapolis
Aktualizováno 16.5. 2017 13:16
Indy500 Prokletá rodina Andrettiů

Je tu svátek motorsportu, 500 mil Indy. Nejlépe začal Andretti

Slavný okruh a slavný závodnický klan. Nejlepší čas v prvním tréninku na závod 500 mil Indianapolis zajel Marco Andretti, pokračovatel známé závodnické rodiny, která je ovšem v Indianapolisu snad prokletá. Hvězdný host Fernando Alonso byl v prvním tréninku 19.

Vítěz 500 mil Indianapolis Alexander Rossi
Aktualizováno 30.5. 2016 11:24
Indycar Jezdil i za český tým!

Přišel, viděl, zvítězil: Nováček Rossi ovládl 500 mil Indianapolis!

Jubilejní stý ročník závodu 500 mil Indianapolis ovládl Američan Alexander Rossi. Ten před sezónou přestoupil do IndyCar z Formule 1. V závěru nervy drásajícího závodu jako jediný vydržel na trati až do konce, zatímco všichni jeho rivalové museli do boxů pro palivo, a získal překvapivé vítězství. Druhý dojel Carlos Muňoz, třetí příčka patří Josefu Newgardenovi. Obhájce vítězství Montoya závod nedokončil.

Tradice v Indianapolisu
Aktualizováno 29.5. 2016 09:59

Cílová páska z cihel, mléko pro vítěze. To dělá Indy500 výjimečnou

Závod 500 mil Indianapolis se v neděli pojede už posté. Se slavným závodem je spojena řada tradic, bez kterých by si fanoušci neuměli "pětistovku" představit. Závod se tradičně koná v neděli před posledním květnovým pondělkem, startuje do něj 33 vozů, při průjezdech přes startovní čáru přejíždějí přes pás cihel, který připomíná slavnou historii okruhu, a na vítěze v cíli nečeká vychlazené šampaňské, ale mléko.