Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

IndyCar Závod v Iowě

Castroneves konečně zase ukázal, proč se mu přezdívá Spider-man

Oblíbený dvaačtyřicetiletý brazilský závodník Hélio Castroneves konečně po více než třech letech připomněl fanouškům, proč se mu přezdívá Spider-man. Triumfoval totiž v Iowě a poprvé od závodu v Detroitu v roce 2014 mohl předvést svou tradiční oslavu vítězství – šplh na ochranný plot. Před závodem se přitom objevily zprávy, že po sezóně Castroneves v IndyCar skončí.

IndyCar Kvalifikace

Kvalifikaci dominoval tým Penske, první místo získal Castroneves

V zcela dominantní představení týmu Penske se změnila sobotní kvalifikace na závod IndyCar Series na okruhu Road America. Čtveřice pilotů nejznámější americké stáje si vyjela první čtyři místa na startovním roštu. Hélio Castroneves se raduje ze své 50. pole position.

IndyCar kvalifikace

Castroneves ve Phoenixu doslova létal, překonal i rekord dráhy

Brazilec Hélio Castroneves odstartuje do závodu IndyCar Series ve Phoenixu z pole position. Oblíbený Brazilec si připsal letos už svůj druhý kvalifikační triumf. Ve Phoenixu se z vítězství v kvalifikaci radoval už vloni. Přímý přenos závodu začíná v neděli v 3:15 ráno na programu Nova Sport 2.

IndyCar Kvalifikace

Long Beach patří Castronevesovi. Kvalifikaci vyhrál potřetí v řadě!

Brazilec Hélio Castroneves odstartuje do nedělního závodu v Long Beach z prvního místa. Už potřetí v řadě se mu na tradičním městském okruhu podařilo ovládnout kvalifikaci. V předchozích letech po startu z prvního místa nikdy nechyběl na stupních vítězů. Oblíbený závod populární brazilský veterán vyhrál už v roce 2001.

INDYCAR Páteční tréninky

Favorité na titul ve formě, v pátek ale vládl v Sonomě Castroneves

Brazilec Hélio Castroneves vyhrál v pátek oba tréninky na poslední závod letošní sezóny IndyCar Series. O titul si to ale v neděli, respektive v pondělí po půlnoci českého času, rozdají jeho stájoví kolegové Simon Pagenaud a Will Power. Ti v odpoledním tréninku ukázali, že mají formu a skončili hned za Castronevesem.

Vůz Hélia Castronevese po kvalifikaci ve Phoenixu
Aktualizováno 17.4. 2016 01:27
indycar Kvalifikace

Minule ovál, teď městský okruh. Castroneves vyhrál další kvalifikaci

Brazilec Hélio Castroneves vyhrál druhou pole position v řadě a v neděli odstartuje do závodu v ulicích Long Beach z prvního místa. Castroneves triumfoval v kvalifikaci už před dvěma týdny na oválu ve Phoenixu. Celkově si připsal 47. kvalifikační vítězství v 314. závodě v IndyCar. Na cestě za pole position mu ale pomohla chyba Willa Powera.

Vůz Hélia Castronevese po kvalifikaci ve Phoenixu
Aktualizováno 2.4. 2016 06:14
indycar Kvalifikace

V kvalifikaci dominovali veteráni. První odstartuje Castroneves

Zkušení Brazilci Hélio Castroneves a Tony Kanaan si v páteční kvalifikaci vyjeli první řadu na startu zítřejšího závodu IndyCar Series na oválu Phoenix Raceway. Oba dva piloti jsou jediní jezdci v současném startovním poli IndyCar, kteří na trati, kam se série vrací po jedenáctileté pauze, v minulosti zvítězili.

Helio Castroneves
Aktualizováno 14.5. 2015 15:02
video 500 mil indianapolis

ŠÍLENÝ LET! Hvězdný Castroneves se podruhé narodil

Děsivou nehodu má za sebou brazilský pilot Helio Castroneves. Slavný jezdec havaroval při tréninku formulové série IndyCar na závod v Indianapolis. To, že přežil, byl dodatečný dárek k jeho 40. narozeninám.