Vrcholem tradičního ostravského mítinku Zlatá tretra bylo loučení s jamajským sprinterem Usainem Boltem. Co se týče výkonu, našel se ale přece jen člověk, který ho tentokrát zastínil. A to dokonce světovým rekordem!

Tomáš Staněk
28.06.
borec zlatá tretra

Staněk na Zlaté tretře zářil! Dalším superhodem byl blízko rekordu

Tomáš Staněk potvrdil roli favorita a vyhrál soutěž koulařů na Zlaté tretře. Národní rekordman a první muž letošních evropských tabulek vyhrál výkonem 21,63 metru a zaostal jen o 14 centimetrů za dosavadním maximem ostravského mítinku, které drží od roku 2007 Američan Reese Hoffa.

Usain Bolt podeváté v Ostravě
26.06.
zlatá tretra populární mítink

Už znám i hotelový pokoj, baví Bolt a hlásí: Jdu si pro devátou tretru!

Devátou účast na mítinku Zlatá tretra chce proměnit v deváté vítězství. Jamajský sprinter Usain Bolt přicestoval do své oblíbené Ostravy s jasným cílem. Ještě než se jej ale pokusí naplnit, vyznal se ze svých pocitů, které k populárnímu atletickému klání chová.

25.06.
frajer zlatá tretra

Usain Bolt je podeváté v Ostravě! Pro akreditaci si přišel jako první

Osminásobný olympijský vítěz Usain Bolt už je v Ostravě. Ve středu ho čeká poslední start na atletickém mítinku Zlatá tretra. A protože je zvyklý být všude jako první, opravdu se jako první z atletů akreditoval.

Usain Bolt
06.06.
hvězda přijede atletický mítink

POTVRZENO! Na Zlatou tretru do Ostravy přijede i Usain Bolt

Je to dojednané. Na atletickém mítinku Zlatá tretra, který se každoročně koná v Ostravě, bude i jedna z největších hvězd světové atletiky sprinter Usain Bolt. Pořadatelé zprávu potvrdili dnes na svém facebooku.

Usain Bolt
20.05.
zlatá tretra

Bolt si oddechl! Pod 10 sekund se vešel s odřenýma ušima

Jamajčan Usain Bolt vyhrál na mítinku Zlatá tretra v Ostravě závod na 100 metrů v čase 9,98 sekundy v mírném protivětru. Ve druhém startu v sezoně světový rekordman poprvé běžel pod deset sekund a zařadil se na dělené šesté místo letošních světových tabulek.

Usain Bolt v Praze
aktualizováno 18.05.
video slova atletického boha

Bolt je znovu v Česku! Jsem pár metrů před finišem, připustil

V České republice je opět jeden z nejlepších sportovců na světě. Nejrychlejší muž planety Usain Bolt se ve středu objevil v Praze. Na Julisce navštívil malé sprintery v rámci dětského závodu Čokoládová tretra. Na tiskovce pak překvapil. Mluvil o konci kariéry!

Usain Bolt
aktualizováno 27.05.
rozpaky zlatá tretra

Zmoklý Bolt 20 sekund nepokořil, navíc dvakrát čekal na start

Rozpačité. Přesně takové bylo vystoupení fenomenálního sprintera Usaina Bolta na mítinku Zlatá tretra. Jamajský sprinter v tom byl ale nevinně, jen organizátorům to nevyšlo tak, jak chtěli. Hlavní hvězda zmokla a hranici 20 sekund nepokořila.

Zuzana Hejnová
26.05.
atletická paráda

Hejnová konečně vyhrála! Na Zlaté tretře porazila i Rosolovou

Zuzana Hejnová na Zlaté tretře v Ostravě vyhrála svůj první závod na 400 metrů překážek po téměř roce. Mistryně světa, která se dlouho potýkala se zdravotními problémy, zvítězila v čase 55,13 před Denisou Rosolovou (55,45).

Usain Bolt a Jan Železný
aktualizováno 24.05.
rekordman rychlý jako blesk

Stovka za rekordních 8,65! Usain Bolt přiletěl ve formě

Usain Bolt už je v Ostravě. Po úmorném 20 hodin dlouhém přesunu z Kingstonu hlásil, že už je v místě konání tradičního mítinku Zlatá tretra. Jamajský sprinter rychle zmizel z dosahu reportérů, musel se totiž pořádně vyspat.