Fanoušci Slavie
30.11.
Fotbal Evropská liga

Slávisté i přes zákaz na stadionu: Fanoušek řekl, jak se tam dostali!

Konflikty a výtržnosti v Kodani mohly za to, že Slavia dostala od UEFA tvrdý trest a příznivci sešívaných navíc nesměli na další zápas Evropské ligy, který se konal ve čtvrtek ve francouzském Bordeaux. Vedle zákazu vstupu na stadion nemohli fanoušci ani do jeho okolí. Přesto jich nakonec bylo v ochozech několik stovek. Jak se tam dostali? Na to televizi Nova odpověděl jeden z nich…

28.11.

Fanoušci Slavie nesmí na stadion ani do jeho okolí, Francie rozhodla

Fotbalisté Slavie nebudou mít ve čtvrtečním utkání Evropské ligy ve francouzském Bordeaux podporu svých fanoušků. Ti nesmí na stadion na základě rozhodnutí disciplinární komise UEFA, která potrestala příznivce sešívaných za výtržnosti na zápase v Kodani. Fanoušci pražského celku nesmí však nejen na stadion, ale zákaz vstupu mají i do jeho okolí.

Miroslav Stoch
aktualizováno 24.11.
Fotbal 1. fotbalová liga

Slavia vyhrála v Karviné. Sešívaní vedou ligu o 4 body před Plzní!

Fotbalisté Slavie v dnešním utkání 16. kola první ligy vyhráli 3:1 na hřišti poslední Karviné a vedou tabulku o čtyři body před Plzní. O branky hostů se postarali Tomáš Souček, Miroslav Stoch z penalty a v závěru Peter Olayinka. Domácí, které poprvé vedl nový trenér Norbert Hrnčár, v prvním poločase srovnali po vlastním gólu Jana Bořila.

Tomáš Řepka
24.11.
futsal VARTA liga

Řepka hrál opět proti Slavii: Na plac šel v závěru, jeho tým prohrál

Fotbaloví fanoušci mohli v pátek zase vidět Tomáše Řepku hrát proti pražské Slavii. Nešlo tedy o fotbal, ale o futsal. Někdejší reprezentant a čtyřnásobný vítěz české fotbalové ligy si premiéru v nejvyšší české futsalové soutěži moc dlouho neužil. Na plac šel až v závěru na poslední dvě minuty.

11.11.

Slavia otočila proti Zlínu a vede tabulku o 2 body. Zářil Stoch!

Fotbalisté Slavie v 15. kole první ligy doma po obratu porazili Zlín 3:1 a v čele tabulky si vytvořili dvoubodový náskok na druhou Plzeň. "Ševce" v Edenu poslal do vedení v 17. minutě Pavel Vyhnal, ale ještě do pauzy otočili skóre Michal Frydrych a Miroslav Stoch z přímého kopu. Slovenský záložník přidal další gól na začátku druhé půle z penalty. Zlín nebodoval po třech kolech a je na šestém místě.

SK Slavia Praha
01.11.
Fotbal Liga mistryň

Slávistky slaví: Po bezbrankové remíze postup do čtvrtfinále LM!

Fotbalistky Slavie si podruhé za sebou a potřetí v historii zahrají čtvrtfinále Ligy mistryň. Pražanky v odvetě osmifinále remizovaly v Edenu se švédským Rosengardem bez branek, což jim v součtu s úvodní venkovní výhrou 3:2 s přehledem stačilo k překvapivému postupu. Slávistky favorizovanému soupeři oplatily předloňské vyřazení v osmifinále.

Chuligáni ze Slavie
26.10.

Násilnosti v Kodani: Chuligáni ze Slavie se rvali i s policií! VIDEA

Slavia vyhrála v Kodani 1:0 díky gólu Jana Matouška z úvodu druhého poločasu. Sešívaní se tak posunuli na druhé místo tabulky základní skupiny C Evropské ligy. Utkání v Dánsku však doprovázely vedle radosti i násilnosti ze strany některých fanoušků pražského klubu. Chuligáni se rvali s ochrankou na stadionu i s policií na ulici.

Jan Matoušek
26.10.

Životnímu gólu předcházel strach: Matoušek popsal, jak boural!

Vedení Slavie ví, že koupě dvacetiletého talenta Jana Matouška se vyplatila. Mladý rychlík rozhodl zápas základní skupiny Evropské ligy s Kodaní, přitom málokdo věděl, co se mu před zápasem stalo. Při cestě na pražské letiště havaroval a let málem nestihl.

25.10.

Slavia vyhrála díky gólu Matouška. Jablonec vs. Astana 1:1! SESTŘIH

Fotbalisté Slavie porazili ve třetím zápase základní skupiny Evropské ligy Kodaň 1:0. Jediný gól dal do dánské sítě Jan Matoušek. Pro něj to byla první trefa v evropských pohárech. Jablonec hostil Astanu, vedl, ale nakonec z toho je remíza 1:1.

Jaroslav Tvrdík
03.10.
Fotbal Twitterová komunikace

Tvrdík kritizoval rozhodčí. Slavia za to dostala od UEFA tvrdý trest!

Pražská Slavia dostala od Evropské fotbalové unie UEFA pokutu 10.000 eur (258 tisíc korun) za to, že šéf klubu Jaroslav Tvrdík po srpnovém utkání předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev na sociální síti ostře kritizoval rozhodčí a vyzval místopředsedu UEFA Hrihorije Surkise k rezignaci.