Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Šárka Strachová
14.11.
Sjezdové lyžování Radostná událost

Skvělá novina: Bývalá lyžařka Strachová bude maminka!

Bývalá česká lyžařka Šárka Strachová vskutku ví, co znamená žít naplno. Poté, co teprve v březnu letošního roku ukončila kariéru, oznámila světu další zásadní informaci. Čeká totiž miminko!

Luca Aerni
aktualizováno 13.02.
mistrovství světa to se jen tak nevidí

Skvělý výkon! Po sjezdu byl 30., nakonec Aerni slaví světové zlato!

Velkým překvapením skončila kombinace mužů na mistrovství světa v alpském lyžování. Z titulu mistra světa se totiž raduje domácí závodník Luca Aerni. Ten přitom do druhé části závodu vyjížděl až z 30. místa po sjezdu.

Ester Ledecká
07.02.
Lyžování Super-G

Ledecká má za sebou premiéru na MS! Vyhrála Schmidhoferová

Rakušanka Nicole Schmidhoferová se stala senzační mistryní světa v superobřím slalomu. Světová šampionka ve snowboardingu Ester Ledecká při své premiéře na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování obsadila 29. místo.

Prásk.tv píše:

Lindsey Vonn - 20
čtěte o tématu sjezdové lyžování na Prásk.tv
Ondřej Bank
aktualizováno 22.02.
konec ukončil kariéru

Definitivní konec: Lyžař Bank pověsil závodní lyže na hřebík

Nejlepší český lyžař ve sjezdových disciplínách Ondřej Bank ukončil v 35 letech kariéru. Jedním z hlavních důvodů jsou přetrvávající zdravotní problémy po těžkém pádu na loňském mistrovství světa v Beaver Creeku.

Ester Ledecká
aktualizováno 21.02.
sjezdové lyžování zlepšuje se

Superžena a super výsledky: Ledecká si polepšila v super-G!

Jeden by si mohl myslet, že to snad není ani možné, ale opak je pravdou. Ester Ledecká, kovaná snowboardistka opět ukázala svojí extratřídu ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování. V nedělním závodě v super obřím slalomu v Itálii dojela na 24. místě a vylepšila tak své dosavadní maximum. Z vítězství se radovala třetí žena hodnocení super-G Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.

Ester Ledecká
aktualizováno 07.02.
sjezdové lyžování bravo

Je to prostě raketa! Ledecká bodovala i v super obřím slalomu!

Včera při premiérovém startu ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování zajela skvělou 24. příčku a brala první body. Dnes se v Garmisch-Parten Kirchenu postavila na start i v super obřím slalomu a opět bodovala! Mistryně světa Ledecká dojela na děleném 25. místě.

Ester Ledecká
aktualizováno 06.02.
sjezdové lyžování holka šikovná

Světový pohár: Ledecká vytřela zrak hvězdám světového lyžování!

Ester Ledecká umí všechno. Mistryně světa na snowboardu si vzala lyže, nastoupila poprvé v kariéře do sjezdu Světového poháru a hned brala body za 24. místo. Takový výsledek v německém Ga-Pa od mladé Češky nikdo nečekal.

Lindsey Vonnová
aktualizováno 09.01.
video světový pohár

Vonnová srovnala rekord! Body má i Křížová. Sjezd poznamenal pád

Sjezdařka Lindsey Vonnová vyhrála sjezd v Zauchensee a v této disciplíně se ve Světovém poháru radovala už pošestatřicáté. Vyrovnala tak rekord legendární Rakušanky Moserové-Pröllové. Body si vyjela i česká lyžařka Klára Křížová. Sjezd bohužel poznamenal ošklivě vypadající pád Norky Sejerstedové.

Innerhofer s praporkem a tyčí
aktualizováno 29.12.
video světový pohár

BLÁZNIVÝ ZÁVOD: Sjezdař jel s praporkem i tyčí a skončil čtvrtý

Tohle se jen tak nevidí! Italský sjezdař Christof Innerhofer během závodu v Santa Caterině nabral jednu z branek a praporek. Tyč si chvíli vezl na zádech a praporek dovezl až do cíle. Přesto závod nejen dokončil, ale dokonce vybojoval skvělé čtvrté místo. Zvítězil Francouz Adrien Théaux, Ondřej Bank nedokončil.

Matthias Mayer
aktualizováno 19.12.
video závod přerušili

Drsný pád ve Světovém poháru: Pro sjezdaře letěla helikoptéra!

Velice špatně dopadl sobotní závod Světového poháru ve sjezdu v italském středisku Val Gardena pro rakouského lyžaře Matthiase Mayera. Ten musel být po těžkém pádu převezen rovnou do nemocnice za pomocí přivolané helikoptéry.