Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Johannes Hösflot Klaebo
aktualizováno 13.02.
Senzace Olympijské hry

Klaebo je nejmladším vítězem ZOH v běhu na lyžích, ovládl sprint!

Sprinty klasickou technikou na hrách v Pchjongčchangu vyhráli Stina Nilssonová ze Švédska a Johannes Hösflot Klaebo z Norska, který se tak v 21 letech stal nejmladším olympijským vítězem v historii běžeckého lyžování. Kateřina Beroušková, která jako jediná z českých reprezentantů zvládla kvalifikaci, vypadla ve čtvrtfinále a obsadila 26. místo.

Nové Město
30.05.
Pořadatelství Fanoušci se nedočkají

Finanční riziko: Běh na lyžích SP v Novém Městě v lednu nebude!

Světový pohár v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě v příští sezoně nebude. Rozhodlo se tom o víkendu na zasedání kalendářní komise mezinárodní lyžařské federace FIS ve slovinské Portoroži. Český svaz lyžařů od pořadatelství závodů vzhledem k současné situaci na ministerstvu školství a finančnímu riziku odstoupil.

Sergej Usťjugov
04.01.
lyžařská klasika

Čtvrtý triumf! Usťugov nemá na Tour de Ski žádnou konkurenci

Rus Sergej Usťugov a švédská běžkyně na lyžích Stina Nilssonová dál dominují seriálu Tour de Ski. Oba dnes dojeli první ve stíhacích závodech. Usťugov vyhrál i čtvrtou etapu, Nilssonová zvítězila potřetí.

Therese Johaugová
aktualizováno 13.10.
problém nekončí to

Další doping! Pozitivní test měla loňská lyžařská suverénka

Norská hvězda běžeckého lyžování Therese Johaugová neprošla dopingovou kontrolou. Podle informací domácího svazu měla suverénka uplynulé sezony a sedminásobná mistryně světa při mimosoutěžním odběru pozitivní test na steroidy.

Eva Vrabcová-Nývltová
aktualizováno 14.12.
opustila nemocnici

Dobrá zpráva pro české lyžování! Běžkyně Nývltová se vrací

Běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová bude po zdravotních problémech v sezoně pokračovat. Dnes opustila nemocnici v Brně a plánuje návrat do Světového poháru. Kdy jí zase budeme moci fandit na tratích?

Kateřina Smutná a Eva Vrabcová-Nývltová
aktualizováno 28.11.
vážná nemoc

Ostrá kritika rakouské soupeřky: Evo, probuď se, jsi anorektička!

Nejlepší česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová musela předčasně odjet ze závodů světového poháru ve Finsku a kvůli nemoci být dokonce hospitalizována. Její zdravotní problémy však zpochybňuje rakouská soupeřka Kateřina Smutná, která zkušenou závodnici dokonce nazvala anorektičkou.

Vrabcová-Nývltová
aktualizováno 28.11.
přejeme brzké uzdravení!

VÁŽNÁ NEMOC! Nejlepší česká běžkyně musela do nemocnice

Velká nepříjemnost potkala nejlepší českou běžkyni na lyžích Evu Vrabcovou Nývltovou. Závodnice se musela předčasně vrátit ze světového poháru ve Finsku. A jak sama uvedla, na vině je vážná nemoc, k níž se nyní připojily další zdravotní problémy.

zensky na olympiade
aktualizováno 23.09.
olympiáda a kde jsou muži?

České univerzálky: Letní i zimní olympiáda pro ně není problém!

Rychlobruslařce Martině Sáblíkové se podařilo vybojovat účast na letní olympiádě v Riu de Janeiro. Stane se tak už třetí českou sportovkyní, která se zapíše do historie letních i zimních olympijských her.

1731982
aktualizováno 02.03.
ROZHOVOR POSLEDNÍ ZÁVOD NA MS

Bauer slavil koňakem a pivem! Medaili mu možná zabaví děti

Běžec na lyžích Lukáš Bauer se vrátil z mistrovství světa ve Falunu, kde v závodě na 50 kilometrů klasicky vybojoval stříbro. Na setkání s novináři prozradil, že k oslavě si dal koňak a pivo. Medaili si prý dá na poličku, nebo mu jí zabaví děti. A vyjádřil se i na adresu vítěze Petera Northuga, kterého nyní čeká 50 dnů vězení.