Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbalový stadion v Jižní Koreji
20.04.
galerie velká zvláštnost

Dnes skoky na lyžích, za týden tu je fotbal! Kde je ten kuriózní stadion?

Že fotbal a skoky na lyžích nejdou dohromady? Ale jděte... Nejen, že jdou, ale dokonce se můžou konat na stejném stadionu. Nevěříte? Tak se s námi pojďte podívat na tenhle sportovní stánek.

Naděje českého biatlonu
10.04.
video Cesta na vrchol

Tohle je naděje českého biatlonu! Honza brzy doplní naše hvězdy

Biatlon u nás zažívá v posledních letech neuvěřitelný boom. Tento populární sport přitahuje zájem diváků i sponzorů. Zjišťovali jsme, kdo je v současnosti největší českou nadějí tohoto sportu.

Gabriela Koukalová
27.03.
žebříček prize money

PENÍZE: Koukalová vydělala na barák, Koudelka jen půl milionu

Ač u nás nebývají příliš velké zimy, čeští sportovci na ledě a sněhu dokážou vydělávat opravdu slušné peníze. Po konci sezony přišel čas na bilancování. Hned čtyřikrát slavilo Česko vítězství ve Světovém poháru, ale kdo nejvíc vydělal?

Stefan Kraft
18.03.
video lety na lyžích

Let do jiné dimenze! Rakušan Kraft vytvořil fantastický světový rekord

Letec na lyžích Stefan Kraft vytvořil v norském Vikersundu nový světový rekord. V týmovém závodě dolétl na neuvěřitelnou hranici 253,5 metru a dosud rekordního Roberta Johanssona pokořil o metr a půl.

Ilka Štuhecová a Peter Fill
15.03.
světový pohár lyžařské finále

V USA se rozdává křišťál. Ve sjezdu kralovali Fill a Štuhecová

Italský lyžař Peter Fill obhájil ve Světovém poháru malý křišťálový glóbus za sjezd. Ve finále v Aspenu dnes obsadil druhé místo a v konečném pořadí předstihl Kjetila Jansruda. Nor, který před závěrečným závodem vedl o 33 bodů, dnes skončil jedenáctý. Mezi ženami se radovala Slovinka Ilka Štuhecová, která po kombinaci získala už druhý malý glóbus.

Šárka Strachová
20.02.
vzestupy a pády

Příběh Šárky Strachové: Medaile, spory i strach o život. Skončí teď?

Je opravdu konec? Za dva roky ve švédském Åre při MS v alpském lyžování už Šárku Strachovou na svazích prý neuvidíme. Pátým místem ve slalomu dle svých slov ukončila ve švýcarském Svatém Mořici svou pouť světovými šampionáty. Pouť, během níž se stala mistryní světa a vybojovala další cenné kovy. Ale také pouť, jejíž cestu lemují vzestupy i pády, s jakými se málokterý jiný sportovec musel vypořádat.

Vojtěch Ševeček
17.02.
video skvělý kousek

Velká paráda! Čech v 16 letech umí trik ceněný i na olympiádě! VIDEO

Výkladní skříní českého zimního sportu je v posledních letech především biatlon. Teď však o sobě dal vědět domácí zástupce i v jiném odvětví. Ve freeskingu totiž v pouhých 16 letech předvedl kousek, se kterým by se neztratil ani na olympijských hrách!

Zdeněk Vítek
aktualizováno 23.01.
biatlon kdo pojede?

Není výkonnost, těžko se vybírá, přiznává trenér před MS v biatlonu

Víkendový štafetový závod žen se české biatlonové čtveřici v Anterselvě nevyvedl. Bez Gabriely Koukalové a naopak s Leou Johanidesovou obsadily až šestnácté místo. Trenér Vítek tak nemá před nadcházejícím světovým šampionátem lehkou pozici. Čtvrtá do party chybí a vybírat moc z čeho není.

Marc Márquez
aktualizováno 19.01.
video odvážný kousek

Než vyrazí lyžaři... Slavný Kitzbühel zdolal motocyklista Márquez!

Jsou to dva naprosto rozdílné sporty, ani to však nebránilo motocyklistovi Marcu Márquezovi pustit se do téhle obrovské výzvy. Se svou motorkou se totiž vydal na slavný Hahnenkamm. A podařilo se mu jej zdolat!

Lukas Müller
aktualizováno 22.07.
video dobrý konec

Hrozný pád ho usadil na vozík. Teď Lukas opustil nemocnici. Po svých!

Je to příběh nezdolné vůle. Rakouský skokan na lyžích Lukas Müller měl na začátku roku hrozivý pád v Kulmu, při kterém si poranil páteř. Lékaři se báli cokoliv odhadovat, nicméně jedna z možností byla, že mladík už nikdy nebude chodit. Po půlroce však opustil nemocnici. A odešel po svých!