video lety na lyžích

Let do jiné dimenze! Rakušan Kraft vytvořil fantastický světový rekord

Letec na lyžích Stefan Kraft vytvořil v norském Vikersundu nový světový rekord. V týmovém závodě dolétl na neuvěřitelnou hranici 253,5 metru a dosud rekordního Roberta Johanssona pokořil o metr a půl.

světový pohár lyžařské finále

V USA se rozdává křišťál. Ve sjezdu kralovali Fill a Štuhecová

Italský lyžař Peter Fill obhájil ve Světovém poháru malý křišťálový glóbus za sjezd. Ve finále v Aspenu dnes obsadil druhé místo a v konečném pořadí předstihl Kjetila Jansruda. Nor, který před závěrečným závodem vedl o 33 bodů, dnes skončil jedenáctý. Mezi ženami se radovala Slovinka Ilka Štuhecová, která po kombinaci získala už druhý malý glóbus.

vzestupy a pády

Příběh Šárky Strachové: Medaile, spory i strach o život. Skončí teď?

Je opravdu konec? Za dva roky ve švédském Åre při MS v alpském lyžování už Šárku Strachovou na svazích prý neuvidíme. Pátým místem ve slalomu dle svých slov ukončila ve švýcarském Svatém Mořici svou pouť světovými šampionáty. Pouť, během níž se stala mistryní světa a vybojovala další cenné kovy. Ale také pouť, jejíž cestu lemují vzestupy i pády, s jakými se málokterý jiný sportovec musel vypořádat.

video skvělý kousek

Velká paráda! Čech v 16 letech umí trik ceněný i na olympiádě! VIDEO

Výkladní skříní českého zimního sportu je v posledních letech především biatlon. Teď však o sobě dal vědět domácí zástupce i v jiném odvětví. Ve freeskingu totiž v pouhých 16 letech předvedl kousek, se kterým by se neztratil ani na olympijských hrách!

Zdeněk Vítek
Aktualizováno 23.1. 2017 15:21
biatlon kdo pojede?

Není výkonnost, těžko se vybírá, přiznává trenér před MS v biatlonu

Víkendový štafetový závod žen se české biatlonové čtveřici v Anterselvě nevyvedl. Bez Gabriely Koukalové a naopak s Leou Johanidesovou obsadily až šestnácté místo. Trenér Vítek tak nemá před nadcházejícím světovým šampionátem lehkou pozici. Čtvrtá do party chybí a vybírat moc z čeho není.

Marc Márquez
Aktualizováno 19.1. 2017 21:21
video odvážný kousek

Než vyrazí lyžaři... Slavný Kitzbühel zdolal motocyklista Márquez!

Jsou to dva naprosto rozdílné sporty, ani to však nebránilo motocyklistovi Marcu Márquezovi pustit se do téhle obrovské výzvy. Se svou motorkou se totiž vydal na slavný Hahnenkamm. A podařilo se mu jej zdolat!

Lukas Müller
Aktualizováno 22.7. 2016 15:41
video dobrý konec

Hrozný pád ho usadil na vozík. Teď Lukas opustil nemocnici. Po svých!

Je to příběh nezdolné vůle. Rakouský skokan na lyžích Lukas Müller měl na začátku roku hrozivý pád v Kulmu, při kterém si poranil páteř. Lékaři se báli cokoliv odhadovat, nicméně jedna z možností byla, že mladík už nikdy nebude chodit. Po půlroce však opustil nemocnici. A odešel po svých!

Klaus Siebert
Aktualizováno 25.4. 2016 23:24
biatlon velká ztráta

Biatlon se zahalil do černé: Úspěšný trenér Siebert zemřel

Svět biatlonu přišel o velkou legendu. V pouhých 60 letech zemřel slavný kouč Klaus Siebert. Proslavil se nejen jako trenér, ale byl i úspěšným biatlonistou. Po dlouholetém a statečném boji podlehl rakovině.

Grelka Fest - 10
Aktualizováno 20.4. 2016 20:26
galerie konečně pořádná akce

Tenhle kopec musíte poznat! Kde zažijete bikiny na snowboardu?

Poslední jízda a na shledanou! Zimní sezona končí i v sibiřském středisku Šeregeš. Jestli jste o něm dosud neslyšeli, tak teď už budete chtít tenhle parádní kopec také sami sjet. A nejlépe právě na začátku dubna, kdy se koná Grelka fest.

Estelle Baletová
Aktualizováno 19.4. 2016 20:27
rozhovor mrazivá slova

Smrt? Žádné téma! řekla Baletová. Za dva týdny zemřela pod lavinou

Byl to jeden z posledních rozhovorů, které snowboardistka Estelle Baletová poskytla médiím před svým tragickým skonem. Před dvěma týdny, těsně před tím než obhájila titul světové šampionky, se rozpovídala o všem možném. Řeč přišla i na téma nebezpečí a smrti.