Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fabien Verseille
24.11.
Squash Czech Open

Překvapení pražského turnaje: Vyhrál náhradník z Francie!

Do turnaje neměl ani nastoupit. Francouzský squashista Fabien Verseille vypadl ze squashové tour v roce 2011, od té doby si zahrál pouze dva turnaje. A v pátek ovládl Czech Open, který se konal v pražském Hamru v Záběhlicích. „Jsou to velké emoce pro mě, něco úžasného. Ještě začátkem týdne jsem zavolal organizátorům, jestli mají volno. Když řekli ano, tak jsem narychlo dorazil,“ prohlásil 33letý hráč, který ve finále porazil krajana Christopha Andreho 3:0 na sety za 25 minut.

Jan Koukal a Daniel Mekbib
08.11.
Squash Pomoc fanoušků

Český squash chce na olympiádu. Ke splnění snu ale chybí peníze!

Jeden z nejatraktivnějších raketových sportů stále schází na letních olympijských hrách. Tuto skutečnost hodlá změnit Světová squashová federace a ani Česká asociace squashe nechce zůstat stranou. Ta připravila na Startovači kampaň – „Squash na olympiádu“. Cílem je společně dostat tento dynamický sport do programu olympijských her v Paříži v roce 2024.

Shehab Essam
31.08.
Squash Pražský turnaj

Squashový Prague Open ovládl fanoušek Liverpoolu z Egypta

Suverénním způsobem opanoval Egypťan Shehab Essam turnaj Prague Open. Ve sportovním areálu Hamr v Záběhlicích přehrál první nasazený hráč Fina Mika Äijänena skoro za půl hodiny 3:0 na sety. Egyptský squashista tak vyhrál svůj čtvrtý turnaj na okruhu PSA. A hlavně potvrdil, co se o hráčích z této země říká. "Proč jsme tak silní? Je nás hodně a máme své hvězdy, které jsou u nás hodně populární," potvrdil Essam, 78. hráč světového žebříčku. Akce byla podporovaná Magistrátem hlavního města Prahy a Městskou částí Prahy 10.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková - 1
čtěte o tématu squash na Prásk.tv
Squash
26.08.
Squash Prague Open

Praha chystá mezinárodní turnaj. V akci budou i talentovaní Češi!

Koncem července přivezli do České republiky historicky první medaile z mistrovství světa juniorů ve squashi. Nyní budou Viktor Byrtus s Ondřejem Vorlíčkem bojovat na Prague Open, který se rozjede od pondělka ve sportovním areálu HAMR v Záběhlicích. Na mezinárodním turnaji světového okruhu PSA to však budou mít složité – k favoritům patří zejména Egypťan a Angličané.

Daniel Mekbib
04.03.
Squash Mistrovství ČR

Nejdřív porazil Koukala, teď vyhrál titul: Mekbib je novou hvězdou!

Daniel Mekbib poprvé v kariéře vyhrál mistrovství České republiky ve squashi. Ve finále v pražské Galerii Harfa porazil 3:1 na sety Martina Švece. Navázal tak na výkon ze sobotního semifinále, ve kterém přehrál osmnáctinásobného domácího mistra Jana Koukala. Svůj první titul vybojovala také Anna Serme, když v pěti setech přehrála Olgu Kolářovou. „Prožil jsem dva nejlepší týdny svého života, co se týče squashe. Vyhrál jsem turnaj PSA v Torontu a nyní domácí mistrovství,“ prohlásil Daniel Mekbib.

Jan Koukal a Daniel Mekbib
aktualizováno 04.03.
Squash Mistrovství ČR

Koukal vládl, teď ale prohrál a další titul nepřidá. Porazil ho Mekbib!

Jan Koukal poprvé po 43 zápasech na mistrovství České republiky ve squashi prohrál. V semifinále ho v pěti setech porazil Daniel Mekbib. Vítěz osmnácti domácích titulů tak další prvenství nepřidá. V nedělním finále v pražské Galerii Harfa se Mekbib utká s Martinem Švecem, který porazil v semifinále Jakuba Solnického. U titul mezi ženami budou soupeřit největší favoritky – Anna Serme a Olga Kolářová. Finálová utkání jsou na programu zítra, od 14:00 ženy a hodinu po nich muži.

Squash
19.12.
Squash Světový šampionát

Unikátní moment: Boj o titul mezi bratry? Stalo se to po 10 letech!

Já proti bráchovi, brácha proti mně. Obrácené pořekadlo by se dalo použít při světovém šampionátu ve squashi, který se uskutečnil o víkendu v Manchesteru. Do mužského finále se totiž probojovali egyptští bratři – Mohamed a Marwan El Shorbagy. V unikátním duelu se po pětisetové bitvě radoval ten starší ze sourozenců (Mohamed). "Bylo to neskutečné. O něčem takovém jsme snili, když jsme byli malí," prohlásil nový squashový vládce.

Maria Toorpakai
13.10.
Squash Zajímavý příběh

Squashistka předstírala, že je kluk. Jinak by nemohla sportovat!

Tenhle příběh bude jednou zfilmován Hollywoodem. Squashistka Maria Toorpakai již od dětství předstírala, že je klukem. Důvod? Tak moc toužila sportovat. Jenže v Pákistánu jí za to vyhrožovali smrtí. Odcestovala a nyní je z ní profesionální hráčka. "Jsem bojovnice a vždycky budu bojovnice," prohlašuje o sobě Toorpakai.

Jan Koukal
aktualizováno 09.12.
Zajímavost Prevence

Hrajte squash nebo tenis, předejdete mrtvici! Říká to nová studie

Provozování raketových sportů snižuje riziko kardiovaskulárního onemocnění, jako je například mrtvice. Uvádí to nová studie zveřejněná v odborném časopise British Journal of Sports Medicine. Podle ní dochází při pravidelnějším hraní tenisu, squashe nebo badmintonu ke snižování riziku mozkových příhod až o 47 procent. Podle vědců tak nezáleží na tom, jak často člověk trénuje, ale důležitější je, jaký sport vykonává.

Takhle vyrostl squashový kurt pro domácí šampionát!
aktualizováno 04.03.
nova sport 1 mistrovství republiky

VIDEO: Tady se bude hrát o tituly! Jak squashový kurt vyrostl?

Republikové mistrovství ve squashi je v plném proudu. Největší favorit Jan Koukal postoupil podle očekávání do finále, které se bude hrát zítra v proskleném kurtu v Praze na Zličíně. Jak se takový kurt uprostřed nákupního centra vlastně staví? Na to se teď můžete podívat.