Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Josef Váňa
12.09.
přiznání legenda perlí

Váňa zklamal fanoušky: Letos Pardubickou nejedu, mám pupek

Velká Pardubická bude mít za pár týdnů o atrakci méně. Legendární žokej Josef Váňa oznámil, že letošní nejslavnější dostih v Česku nepojede. Prý má velký pupek. Řekl to v rozhovoru pro Radiožurnál.

Kůň Peruán
aktualizováno 17.08.
dostihy legenda

Odešel trojnásobný šampion Velké Pardubické. Bylo mu 29 let

Po dlouhých 29 letech zemřel jeden z nejslavnějších dostihových koní u nás. Trojnásobný vítěz Velké Pardubické z dostihového centra Zámrsk, kůň Peruán se už prohání po nebeských pastvinách.

Nikas a Marek Stromský
aktualizováno 01.02.
kauza jak to vlastně bylo?

Doping z Pardubické stále bez řešení! Majitel Nikase odmítl milion

Zástupci společnosti Troubecká hospodářská nabídli u přerovského soudu v kauze diskvalifikovaného vítěze Velké pardubické Nikase žalobcům 1,5 milionu korun. Mimosoudní vyrovnání však majitel koně Petr Kupka i trenér Stanislav Popelka odmítli!

Prásk.tv píše:

Zulejka
čtěte o tématu Velká pardubická na Prásk.tv
Marek Stromský a Nikas
aktualizováno 28.11.
kauza probíhá soud

Ještě to nekončí: Doping z Velké Pardubické je znovu na scéně!

Přerovský okresní soud dnes otevřel spor týkající se diskvalifikace vítězného koně Nikase z loňského ročníku Velké pardubické kvůli dopingu. Majitel koně Petr Kupka podal společně s trenérem Stanislavem Popelkou a žokejem Markem Stromským žalobu na společnost Troubecká hospodářská.

Velká pardubická
aktualizováno 09.10.
tradiční dostih 126. ročník

Velká pardubická má vítěze! 126. ročník ovládl kůň Charme Look

126. ročník tradičního dostihového závodu už má vítěze. Stal se jím žokej Jan Faltejsek na koni Charme Look.

Josef Váňa
aktualizováno 12.04.
velká pardubická legendární žokej

Třicet startů a dost! Nezmar Váňa dál myslí na Velkou pardubickou

A je to venku! Fanoušci dostihového sportu se mohou těšit, že na letošním ročníku Velké pardubické pravděpodobně nebude chybět legendární Josef Váňa! Osminásobný šampion potvrdil, že to s návratem do sedla myslí vážně.

Ribelino a Pavel Kašný
aktualizováno 28.01.
potvrzeno dopingový skandál

Ribelino se dočkal! Vítězem Velké pardubické je druhý kůň v cíli

Poprvé v historii slavné steeplechase přišel nejrychlejší kůň o triumf kvůli užití zakázaných látek. Vítězný kůň loňské Velké pardubické Nikas byl podle očekávání diskvalifikován Pořádkovou komisí Jockey Clubu kvůli dopingu. Na první místo se tak oficiálně posunul původně druhý Ribelino.

Stanislav Popelka, Marek Stromský a vítězný Nikas
aktualizováno 27.01.
kauza záhadné mlčení

Děsivá čísla dopingu koní. Čáriray měl 6,66, dvakrát víc než Nikas

Vypadá to jako záhada. Ale bohužel bere třpyt nejslavnějšího českého dostihu. Velká pardubická řeší dopingovou kauzu a je více než pravděpodobné, že vítězný Nikas bude diskvalifikován. Hodnoty zakázaných látek u něj překročily stanovenou mez prý jen těsně. Jenže je tu ještě druhý pozitivně testovaný kůň. U něj naměřená čísla opravdu až děsivě vysoká...

Marek Stromský - 3
aktualizováno 19.01.
doping velká pardubická

Zdrcený Stromský s koňmi končí! O životní triumf přišel už potřetí

Jeho pohár trpělivosti definitivně přetekl. Žokej Marek Stromský byl třikrát velmi blízko tomu, aby se zapsal mezi vítěze Velké pardubické. O všechny šance ale postupně přišel. Naposledy s Nikasem, s nímž ovládl loňský ročník. Kontrolní test B vzorku ale potvrdil v těle vítězného koně přítomnost zakázaných látek a pravděpodobně tak přijde diskvalifikace. Tohle byla pro Stromského poslední kapka.

Marek Stromský míří s Nikasem za triumfem
aktualizováno 19.01.
slavný dostih bude nový vítěz

DOPING POTVRZEN: Vítěz Velké pardubické měl v těle kofein

Takový konec nikdo nechtěl, ale pravděpodobně se k němu schyluje. Potvrdilo se, že vítězný kůň Velké pardubické Nikas měl po říjnovém dostihu v těle zakázané alkaloidy kofein a theobromin a slavný závod tak bude mít zřejmě nového vítěze - druhého Ribelina vedeného žokejem Pavlem Kašným. Definitivní verditk vyřkne Jockey Club po jednání Přestupkové komise.