Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Jakub Janda
aktualizováno 29.03.
kauza hymna vzkaz pro výbor

Bývalý skokan Janda běsní kvůli hymně: Toto napsal v dopise!

Nová verze české hymny vzbudila mnoho rozruchu nejen mezi občany, ale i mezi sportovci. Bývalý olympionik ve skocích na lyžích Jakub Janda je dokonce tak pobouřen, že předsedovi Českého olympijského výboru Jiřímu Kejvalovi zaslal dopis!

Fatih Arda Ipcioglu a Lindsey Vonnová
09.02.
ZOH 2018 Každý má své cíle

Olympionici si přejí medaile, turecký skokan ale sní o Vonnové!

Olympijské hry jsou pro většinu sportovců vyvrcholením kariéry a je jejich největším přáním na nich předvést svůj nejlepší výkon. To ale není případ tureckého skokana na lyžích, Fatiha Ipcioglua. Po dobu her se nebude snažit nahánět rekordy, ale slavnou americkou sjezdařku Lindsey Vonnovou.

Roman Koudelka
08.02.
oh 2018 skoky na lyžích

V kvalifikaci na středním můstku uspěli jen Koudelka s Poláškem

Čeští skokani na lyžích už mají za sebou kvalifikaci na sobotní závod na středním můstku. Uspěli ale jen Roman Koudelka a Viktor Polášek. Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek se mezi postupující nedostali.

Daniel Andre Tande
19.01.
ms lety na lyžích

Tande doletěl skoro na 240 metrů! Češi se bohužel jen dívají

Po polovině mistrovství světa v letech na lyžích v Oberstdorfu vede Nor Daniel-André Tande. Loňský světový šampion ze závodu družstev má po úvodních dvou kolech v čele náskok 10,9 bodu před domácím Němcem Richardem Freitagem.

Kamil Stoch
06.01.
frajer turné čtyř můstků

Stoch jako druhý skokan v historii vyhrál všechny závody Turné

Polák Kamil Stoch jako druhý skokan v historii vyhrál všechny závody Turné čtyř můstků. Po výhrách v Oberstdorfu, Ga-Pa a Innsbrucku zvítězil také dnes v Bischofshofenu. Díky tomu nejen obhájil celkový triumf na Turné, ale rovněž napodobil Němce Svena Hannawalda, který bez porážky triumfoval v roce 2002.

Kamil Stoch
04.01.
třetí závod závod na hraně

Skoky na lyžích v dešti: Freitag upadl, Stoch vyhrál i potřetí

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch vyhrál i třetí závod Turné čtyř můstků a je krok od obhajoby titulu. V Innsbrucku jasně triumfoval i v dešti a zvítězil s náskokem skoro 15 bodů před Norem Danielem Tandem. Třetí skončil Němec Andreas Wellinger. Češi opět nebodovali.

Kamil Stoch
aktualizováno 01.01.
Německo Turné čtyř můstků

Kamil Stoch ovládl i druhý závod v Ga-Pa! Čeští skokani nebodovali

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch vyhrál i druhý závod Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. Obhájce titulu porazil stejně jako v úvodním závodu v Oberstdorfu lídra Světového poháru Richarda Freitaga a upevnil si vedení v prestižním seriálu. Češi v Německu nebodovali.

Roman Koudelka
30.12.
první závod turné čtyř můstků

Skoky v Oberstdorfu ovládl Polák Stoch, Koudelka získal jeden bod

Úvodní závod Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu vyhrál polský skokan na lyžích Kamil Stoch, jenž v prestižním seriálu obhajuje celkové vítězství z minulého ročníku. Český reprezentant Roman Koudelka získal díky 30. místu první bod v sezoně Světového poháru.

Koudelka
29.12.
oberstdorf zimní klasika

Začíná Turné čtyř můstků: Tři Češi uspěli v kvalifikaci v Obersdorfu

Do prvního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu postoupili tři čeští skokani na lyžích. Kvalifikaci zvládli Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa, neuspěl pouze Viktor Polášek. Kvalifikaci na sobotní závod vyhrál domácí favorit Richard Freitag.

Thomas Diethart
aktualizováno 30.11.
Skoky na lyžích Ošklivý pád

Hrůzostrašný pád! Bývalý vítěz Turné měl další tvrdý karambol

Ošklivý pád při tréninku potkal rakouského skokana na lyžích Thomase Dietharta. Bývalý vítěz Turné čtyř můstků dokonce na chvíli ztratil vědomí a nyní leží na jednotce intenzivní péče. Byť má ale hlavu jako boxer, jeho stav není vážný.