Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Daniel Andre Tande
19.01.
ms lety na lyžích

Tande doletěl skoro na 240 metrů! Češi se bohužel jen dívají

Po polovině mistrovství světa v letech na lyžích v Oberstdorfu vede Nor Daniel-André Tande. Loňský světový šampion ze závodu družstev má po úvodních dvou kolech v čele náskok 10,9 bodu před domácím Němcem Richardem Freitagem.

Kamil Stoch
06.01.
frajer turné čtyř můstků

Stoch jako druhý skokan v historii vyhrál všechny závody Turné

Polák Kamil Stoch jako druhý skokan v historii vyhrál všechny závody Turné čtyř můstků. Po výhrách v Oberstdorfu, Ga-Pa a Innsbrucku zvítězil také dnes v Bischofshofenu. Díky tomu nejen obhájil celkový triumf na Turné, ale rovněž napodobil Němce Svena Hannawalda, který bez porážky triumfoval v roce 2002.

Kamil Stoch
04.01.
třetí závod závod na hraně

Skoky na lyžích v dešti: Freitag upadl, Stoch vyhrál i potřetí

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch vyhrál i třetí závod Turné čtyř můstků a je krok od obhajoby titulu. V Innsbrucku jasně triumfoval i v dešti a zvítězil s náskokem skoro 15 bodů před Norem Danielem Tandem. Třetí skončil Němec Andreas Wellinger. Češi opět nebodovali.

Kamil Stoch
aktualizováno 01.01.
Německo Turné čtyř můstků

Kamil Stoch ovládl i druhý závod v Ga-Pa! Čeští skokani nebodovali

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch vyhrál i druhý závod Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. Obhájce titulu porazil stejně jako v úvodním závodu v Oberstdorfu lídra Světového poháru Richarda Freitaga a upevnil si vedení v prestižním seriálu. Češi v Německu nebodovali.

Roman Koudelka
30.12.
první závod turné čtyř můstků

Skoky v Oberstdorfu ovládl Polák Stoch, Koudelka získal jeden bod

Úvodní závod Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu vyhrál polský skokan na lyžích Kamil Stoch, jenž v prestižním seriálu obhajuje celkové vítězství z minulého ročníku. Český reprezentant Roman Koudelka získal díky 30. místu první bod v sezoně Světového poháru.

Koudelka
29.12.
oberstdorf zimní klasika

Začíná Turné čtyř můstků: Tři Češi uspěli v kvalifikaci v Obersdorfu

Do prvního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu postoupili tři čeští skokani na lyžích. Kvalifikaci zvládli Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa, neuspěl pouze Viktor Polášek. Kvalifikaci na sobotní závod vyhrál domácí favorit Richard Freitag.

Thomas Diethart
aktualizováno 30.11.
Skoky na lyžích Ošklivý pád

Hrůzostrašný pád! Bývalý vítěz Turné měl další tvrdý karambol

Ošklivý pád při tréninku potkal rakouského skokana na lyžích Thomase Dietharta. Bývalý vítěz Turné čtyř můstků dokonce na chvíli ztratil vědomí a nyní leží na jednotce intenzivní péče. Byť má ale hlavu jako boxer, jeho stav není vážný.

Skokanský můstek na stadionu ve Varšavě
aktualizováno 25.11.
nevídané odvážná konstrukce

Šílený plán: Skoky na lyžích se mají stěhovat do fotbalové arény!

Polští fandové skoků na lyžích dostali novou vábničku. Vedení polského svazu uvažuje o tom, že by se závody Světového poháru uskutečnily na národním fotbalovém stadionu ve Varšavě. Konstrukce můstku by vyrostla nad jednou z tribun.

Jakub Janda
18.11.
fis trpké loučení

Jandův poslední skok: Doletěl na 104,5 metru, Češi ale zklamali

Družstvo českých skokanů na lyžích při loučení Jakuba Jandy s kariérou obsadilo v úvodním závodu sezony Světového poháru ve Wisle desáté místo. Svěřenci trenéra Richarda Schallerta v Polsku nepostoupili do druhého kola pro nejlepších osm týmů. Prvním vítězem sezony je Norsko.

Vojtěch Štursa a můstek ve Wisle
18.11.
facebook sezona právě začala

Pád, pak drsná kritika! Český talent se pustil do organizátorů

Nová sezona Světového poháru skokanů na lyžích začala. A hned první den přinesl rozpaky a skandální komentáře. V hlavní roli je český talent Vojtěch Štursa, který skončil po pádu s poraněným kolenem. Pak také přidal na svůj facebook hodně ostrý názor na věc.