Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Te Kura Ngata-Aerengamateová
31.08.
all blacks mistrovství světa

VIDEO: Vykulené oči a šílený ryk. Tuhle haku předvedly ženy!

Haka, to je novozéladská tradice a hrdost. Bojový tanec před každým zápasem ragbyového výběru All Blacks. Jenže ještě zajímavější byla haka v podání ženského týmu Nového Zélandu.

Haka světový rekord
aktualizováno 19.06.
video to byl tanec

Světový rekord! Na Novém Zélandu to rozjelo přes 7 tisíc lidí a lev!

Tradiční novozélandský tanec Haka, kterým Maurové naháněli hrůzu svým nepřátelům a ragbisté svým soupeřům, se zapsal do knihy světových rekordů. Tisíce Novozélanďanů se sešlo, aby stanovili nový rekord a povedlo se! Podívejte se na úchvatné video uvnitř článku.

AC Milán a haka
aktualizováno 22.04.
video nikdo to nečekal

Co se to dělo? AC Milán zaskočil soupeře bojovým tancem Haka!

Tak tohle byla neskutečně bizarní záležitost. Fotbalisté AC Milán "vystřihli" před ligovým zápasem s Carpi známý rituální tanec Haka. Zprvu se mohlo zaskočeným fanouškům v ochozech stadionu San Siro zdát, že hráči chtějí svého soupeře zastrašit, jenže pak vyšlo najevo, že šlo o reklamní kampaň jednoho ze sponzorů.

Haka na svatbě
aktualizováno 22.01.
ragby překvapení

Netradiční obřad: Haka na svatbě strhla i ženicha a dojala nevěstu!

Že Haku, tradiční novozélandský tanec, tančí All Blacks před svými reprezentačními zápasy, tak aby zastrašili své soupeře, ví každý. Čas od času se ale bojový tanec dostane i mimo hrací plochu a vznikne tak dechberoucí podívaná. K překvapení všech zůčastněných, ale předvedli Haku ragbisté i na svatbě svého kamaráda.

Pocta Jonahu Lomuovi
aktualizováno 29.11.
video rozloučení

Haka pro legendu! Rodina a blízcí přátelé vzdali hold Lomuovi

Tisíce lidí se sešly v novozélandském Aucklandu, aby se rozloučily se slavným ragbistou Jonahem Lomuem. Legenda tohoto sportu zemřela náhle 18. října jen den po příletu ze světového šampionátu v Anglii. Samotný tradiční obřad, který byl určen jen pro rodinu a blízké přátele, doprovodila i nezbytná haka.

1803445
aktualizováno 04.11.
ragby mistři světa

PARÁDA: Podívejte se, jak přivítali All Blacks na letišti po příletu!

Euforie z obhájeného titulu mistrů světa v ragby nebere konce! Hráči Nového Zélandu se vrátili domů se zlatými medailemi, alespoň tedy někteří, a už na letišti je čekalo pořádné překvapení.

Haka na pohřbu
01.08.
video ragbyový fanoušek

Dechberoucí loučení! 1700 žáků předvedlo Haku na pohřbu učitele

Nádherné rozloučení připravili žáci svému zesnulému učiteli. Oblíbený kantor miloval ragby, a tak mu jeho žáci vzdali hold stylově. Jakmile do areálu, kde se pohřeb konal, vjel pohřební vůz, sedmnáctisetčlenná skupina předvedla tanec Haka, který proslavili ragbisté Nového Zélandu. Jestli to pan učitel tam nahoře sledoval, musel mít velkou radost.

Haka v podání basketbalistů Nového Zélandu
aktualizováno 06.09.
video strašidelný rituál

KA MATE! Novozélanďané strašili basketbalový Dream Team

Basketbalisté Nového Zélandu si na mistrovství světa zajistili postup do druhé fáze turnaje. Zaujali ale i tradičním bojovým tancem "haka", ze kterého byl dosti vykulený i americký "Dream team".