Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pohár pro vítěze Ligy mistrů
02.12.
Nový pohár

Rozhodnuto! UEFA spustí třetí evropskou soutěž

Výkonný výbor Evropské fotbalové unie UEFA dnes odsouhlasil spuštění třetí pohárové soutěže vedle Ligy mistrů a Evropské ligy. Nová soutěž zatím s pracovním názvem Evropská liga 2 (UEL2) začne od sezony 2021/22.

Fanoušci Slavie
26.11.
Fotbal Evropská liga

Čechům vstup zakázán! Bordeaux proti Slavii zpřísnilo pravidla

Ve čtvrtek čeká Slavii důležitý zápas Evropské ligy, v Bordeaux je ale žádný Čech nepodpoří. Příznivci sešívaných mají zákaz vstupu na utkání kvůli disciplinárnímu trestu od UEFA. Nyní francouzský klub informoval, že se pro Čechy uzavřou všechny sektory.

Robert Lewandowski
aktualizováno 17.10.
fotbal prapodivná soutěž

O co se hraje v Lize národů? Mnozí neví, Lewandowski nechápe

Fotbalisté české reprezentace v úterý večer prohráli 0:1 na půdě Ukrajiny a budou tak ve skupině B1 hrát už je o druhou příčku se Slovenskem. Co to ale s ohledem o kvalifikaci na Euro 2019 znamená, pořádně nikdo neví...

Prásk.tv píše:

Nova Sport prodloužil vysílací práva na UEFA Evropskou ligu do roku 2021
čtěte o tématu UEFA na Prásk.tv
Video a rozhodčí
27.09.
konečně důležité rozhodnutí

UEFA podlehla tlaku! Už i v Lize mistrů bude rozhodovat video

Ve fotbalové Lize mistrů už také rozhodčí budou moci použít videa při posuzování sporných momentů. Evropská asociace UEFA to schválila na svém zasedání. Video bude k mání i na turnaji EURO 2020.

Michael Krmenčík a Lionel Messi
aktualizováno 20.09.
top 11 statistiky nelžou

Krmenčík a Messi vedle sebe! Tak vypadá ideální sestava Ligy mistrů

Takový obrázek jen tak neuvidíte a Michael Krmenčík si ho možná zarámuje! Po prvních zápasech nové sezony Ligy mistrů se dostal do ideální sestavy Fantasy Football. A jeho jméno se vyjímá vedle geniálního Lionela Messiho, nebo dalších hvězd, jakými jsou Marcelo či Paul Pogba.

Cristiano Ronaldo
11.09.
Fotbal Poháru vítězů pohárů

Liga mistrů, Evropská liga a ještě jedna: UEFA chystá novou soutěž!

Liga mistrů, Evropská liga a teď ještě do třetice další soutěž, kterou už chystá Evropská fotbalová unie UEFA. Novinka se plánuje spustit od roku 2021 a zatím nemá jasně danou podobu. Měla by však být obdobou Poháru vítězů pohárů, která se hrála v letech 1960 až 1999.

Luka Modrič
30.08.
Fotbal Velká hvězda

Chorvat Modrič byl zvolen nejlepším fotbalistou roku UEFA

Nejlepším fotbalistou Evropy za sezonu 2017/18 podle UEFA se stal záložník Realu Madrid Luka Modrič. Kapitán chorvatských vicemistrů světa předčil vítěze posledních dvou ročníků ankety Portugalce Cristiana Ronalda z Juventusu a Egypťana Muhammada Salaha z Liverpoolu.

Fanoušci Slavie Praha
27.08.
fotbal zápas s dynamem kyjev

Slavia dostala od UEFA obrovskou pokutu za mafiánské pokřiky!

Podobně, jako pražská Sparta, tak i fotbalová Slavia dostala od organizace UEFA pořádnou pokutu za chování svých fanoušků. Sešívaní příznivci totiž během utkání 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev pokřikovali hanlivé urážky a nejvyšší evropský fotbalový orgán za to klub potrestal.

Grigorij Surkis
15.08.
fotbal velká ryba z uefa

Tvrdík věděl, proč kritiku smazal. Surkis není jen tak někdo!

To, že šéf Slavie Jaroslav Tvrdík žhaví někdy internet až příliš unáhleně, o tom se fanoušci přesvědčili už několikrát. Kritiku UEFA, rozhodčích a Grigorije Surkise po prohraném zápase s Dynamem Kyjev ale později raději stáhl, protože si nejspíš uvědomil, že by se to nemuselo vyplatit.

Jaroslav Tvrdík
15.08.
fotbal rozmyslel si to

Tvrdík stáhl ocas! Kritiku UEFA a sudích raději z internetu smazal

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík po včerejším vyřazení sešívaných z bojů o Ligu mistrů na půdě Dynama Kyjev pořádně soptil vzteky. Nejprve nadával na rozhodčí a pak dokonce i na celou UEFA. Do rána ale nejspíš vychladl a ostrou kritiku raději smazal.